Reklama

Niedziela Częstochowska

Archdiecezja częstochowska: Szturm modlitewny młodych

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archdidiecezji Częstochowskiej zainicjonowało dwie modlitewne inicjatywy - sztafety.

Pierwsza to sztafeta modlitewna w intencji pokoju na świecie.

Jak czytamy na Facebooku KSM-u:

Wszyscy z niepokojem patrzymy na to, co dzieje się na Wschodzie… przekłada się to na nasz kraj, całą Europę, cały świat… to, co możemy teraz zrobić to… modlić się! Tak! Ktoś powie, że to nic?

Modlitwa to nasza pierwsza chrześcijańska powinność

It’s #TimeForPeace

Czas na POKÓJ, czas POKOJU, czas dla POKOJU.

Czas na nasz modlitewny szturm w intencji POKOJU - tuż za naszą wschodnią granicą, jak i na całym świecie.

Zasady są następujące:

Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Godz. 3:00 w nocy.

Rozpoczęcie już dzisiejszej nocy, dopóki - jak mówią KSM-owicze - będzie trzeba.

Wstań, uklęknij, ofiaruj swoje wyrzeczenie na rzecz POKOJU, którego tak bardzo potrzebujemy.

Nasza modlitwa musi mieć ciągłość, dlatego prosimy o zapisy pod nr. telefonu: 783 762 800 - zachęcają KSM-owicze.

Jak mówi Niedzieli prezes KSM Kamila Suchańska to inicjatywa spontaniczna, ale nie mogło jej nie być: - Nie możemy siedzieć bezczynnie. Modlitwa o 3 w nocy prosta nie będzie, ale doświadczenie naszych poprzednich inicjatyw mówi, że ludzie chcą się angażować w takie akcje. Mamy wielu młodych chętnych do podjęcia tego trudu w bardzo ważnej sprawie, liczymy na dołączenie do nas wszystkich ludzi dobrej woli, którym zależy na pokoju.

Drugą inicjatywą jest modlitewna sztafeta wynagradzająca za grzech aborcji.

Jak czytamy:

Jan Paweł II w obronie życia poczętego pisze w encyklice "Evangelium vitae" z 25 marca 1995 r: "Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne w każdej chwili swego istnienia, także w fazie początkowej, która poprzedza narodziny..."

Jako wspólnota cały miesiąc chcemy wynagradzać za grzech aborcji i prosić za kobiety, które stanęły oko w oko z tym dramatem.

Reklama

Zasady:

Zaczynamy w najbliższy piątek - 25 lutego, kończymy w Dzień Świętości Życia - 25 marca. Modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia i modlitwą z encykliki "Evangelium vitae" (zgłoszeni otrzymają ją w wiadomości).

Aby nasza modlitewna sztafeta trwała nieprzerwanie cały miesiąc, potrzebujemy CIEBIE! Zgłoszenia na konkretny dzień pod nr. telefonu: 533 446 926.

- Do tej inicjatywy także zaproszeni są wszyscy. Wiemy, że to dwie nakładające się na siebie akcje, ale chcemy reagować na bieżąco na to, co dzieje się dokoła nas. Czy jest wśród nas tyle ludzi, aby nasza modlitwa miała zachowaną ciągłość? Wierzymy głęboko, że tak. Modlitwa aktualnie nasza najlepsza odpowiedź na to, co obserwujemy. W rękach Boga wszystko, dla Niego nie ma nic niemożliwego. Bądźcie z nami, bądźcie z młodzieżą - zaprasza i zachęca prezes Kamila Suchańska.

2022-02-22 11:43

Ocena: +9 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa za służbę zdrowia

Niedziela łódzka 43/2020, str. I

[ TEMATY ]

modlitwa

służba zdrowia

pandemia

Agnieszka Konciak

Zawsze w służbie człowiekowi

Zawsze w służbie człowiekowi

Święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona pracowników służby zdrowia, było dobrym dniem do rozpoczęcia trwałej modlitwy w intencji tych, którzy codziennie troszczą się o nasze zdrowie i życie.

W Łodzi funkcjonuje obecnie ponad 30 szpitali, nie wliczając w to ogromnej ilości różnego rodzaju placówek powiązanych z ochroną zdrowia – jak choćby przychodnie, prywatne gabinety lekarskie, apteki itp. Osoby tam pracujące każdego dnia zajmują się szeroko pojętą opieką zdrowotną – każdy we właściwym swemu zawodowi zakresie. Mimo iż pojęcie „służby zdrowia” wyszło już z profesjonalnego obiegu, używane będzie zamiennie z pojęciami opieki i ochrony zdrowia. Wiemy, że różnie bywa – tak z pojedynczymi osobami, jak i z całym systemem, jednakże nie brakuje w ich szeregach osób „z powołania”, które każdego dnia pracują z pasją i służą drugiemu człowiekowi z ogromnym poświęceniem.

CZYTAJ DALEJ

Głos i droga na pustyni

2022-11-27 14:47

Magdalena Lewandowska

Bp Maciej Małyga będzie głosił rekolekcje adwentowe na dobry początek do środy w katedrze wrocławskiej.

Bp Maciej Małyga będzie głosił rekolekcje adwentowe na dobry początek do środy w katedrze wrocławskiej.

W katedrze wrocławskiej rozpoczęły się Rekolekcje na dobry początek Adwentu. Prowadzi je bp Maciej Małyga, a tematem przewodnim jest postać św. Jana Chrzciciela.

– Rozpoczynamy piękny czas Adwentu, gdy przypominamy sobie, że Pan nadejdzie. Bóg przyjdzie niespodziewanie, zaskoczy nas w prawdzie naszego życia. I dlatego św. Paweł mówi: „Żyjmy jak w jasny dzień”, ciągle świadomi bliskości Pana, Jego obecności – mówił podczas niedzielnego rozważania bp Maciej.

CZYTAJ DALEJ

Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne

2022-11-27 17:00

Marzena Cyfert

Koncert finałowy kończący Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne przy parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu

Koncert finałowy kończący Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne przy parafii św. Karola Boromeusza we Wrocławiu

Przy parafii św. Karola Boromeusza zakończyły się Adwentowe Warsztaty Muzyczno-Liturgiczne połączone z rekolekcjami. Ich zwieńczeniem była uroczysta Eucharystia i koncert pieśni adwentowych w wykonaniu chóru utworzonego przez uczestników warsztatów.

Organizatorem warsztatów było Wrocławskie Liturgiczne Studium Wokalne. Poprowadzili je znani w kręgach katolickich muzycy: Katarzyna Młynarska z Opola, Urszula Rogala z Warszawy, Marcin Wasilewski-Kruk z Krakowa i o. Dawid Kusz, dominikanin z Krakowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję