Reklama

Kościół

Watykan: ogłoszono temat tegorocznego dnia migrantów i uchodźców

W niedzielę 25 września 2022 r. obchodzony będzie 108. Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Ojciec Święty postanowił zatytułować swoje doroczne Orędzie „Budowanie przyszłości z migrantami i uchodźcami”, podkreślając zaangażowanie, do którego wszyscy jesteśmy wezwani, by uczestniczyć w budowaniu przyszłości zgodnej z planem Boga, nie pozostawiając nikogo w tyle – czytamy w komunikacie Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

[ TEMATY ]

uchodźcy

migranci

Ks. Jarosław Grabowski

Od września 2019 r. na placu św. Piotra stoi rzeźba przedstawiająca tratwę pełną migrantów

Od września 2019 r. na placu św. Piotra stoi rzeźba przedstawiająca tratwę pełną migrantów

W komunikacie wyjaśniono, że „budowanie z” oznacza uznanie i promowanie roli, jaką migranci i uchodźcy mają do odegrania w tym dziele budowy, ponieważ tylko w ten sposób możliwe będzie zbudowanie świata, który zapewni warunki dla integralnego rozwoju ludzkiego wszystkich ludzi.

Orędzie, zawierające sześć podtematów, będzie analizować niektóre istotne elementy tego, w jaki sposób migranci i uchodźcy mogą przyczynić się – zarówno teraz, jak i w przyszłości - do społecznego, ekonomicznego, kulturalnego i duchowego rozwoju społeczeństw i wspólnot kościelnych.

Podziel się cytatem

W ramach przygotowań do tegorocznych obchodów Światowego Dnia Migrantów, Sekcja ds. Migrantów i Uchodźców Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka rozpocznie pod koniec marca kampanię informacyjną, której celem będzie pogłębienie zrozumienia tematu i podtematów Orędzia poprzez pomoce multimedialne, materiały informacyjne i refleksje teologiczne – poinformowano w Watykanie.

2022-02-22 12:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

PSL: działanie rządu ws. uchodźców sprzeczne z nauką Kościoła

[ TEMATY ]

uchodźcy

migranci

Archiwum Caritas Polska

Kategoryczne odmawianie przez rząd przyjęcia dzieci z krajów ogarniętych wojną jest sprzeczne z wielowiekową tradycją polskiego państwa oraz z nauką Kościoła katolickiego, który jednoznacznie opowiada się za udzieleniem pomocy biednym i potrzebującym - napisali w zgłoszonym do Sejmu projekcie uchwały posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wezwali w nim władze, by zobowiązały się do udzielenia pomocy humanitarnej na terenach wojennych, przyjęcia sierot i udzielenia im niezbędnej pomocy medycznej.

Zdaniem PSL, wydarzenia ostatnich miesięcy pokazują, że polityka przymusowej relokacji uchodźców przez państwa członkowskie Unii Europejskiej musi zostać zrewidowana. Wyraźna nieskuteczność dotychczasowych rozwiązań proponowanych przez Komisję i Radę Europejską, a także przez same państwa członkowskie zmuszają do szukania propozycji opartych na konsensusie.

CZYTAJ DALEJ

Abp Grysa zawierzył swoja posługę nuncjusza apostolskiego na Madagaskarze Matce Bożej

2022-12-02 18:55

[ TEMATY ]

Jasna Góra

nuncjusz

Madagaskar

BPJG

Abp Tomasz Grysa

Abp Tomasz Grysa

By powierzyć Matce Bożej swoją nową misję nuncjusza apostolskiego na Madagaskarze i delegata apostolskiego na Komorach na Jasną Górę przyjechał abp Tomasz Grysa. - Proszę Maryję, aby na tej nowej drodze była moja Przewodniczką. Jasna Góra jest zawsze dla mnie punktem odniesienia, tu kiedyś też pieszo pielgrzymowałem – powiedział abp Grysa.

Decyzją papieża Franciszka duchowny będzie teraz pełnił posługę nuncjusza apostolskiego na Madagaskarze i delegata apostolskiego na wyspach Komorach i wyspie Reunion. Dotychczas posługiwał w papieskich przedstawicielstwach, m.in. w Rosji, Indiach, Belgii, Brazylii, Meksyku, w stałej misji przy ONZ, a także w Izraelu i Palestynie. Pochodzi z Poznania.

CZYTAJ DALEJ

Dwa nieoczywiste znaczenia biblijnego „nawracajcie się”

2022-12-03 16:31

[ TEMATY ]

ks. Paweł Rytel‑Andrianik

rozważanie

S. Amata CSFN

Rozważanie do Ewangelii: Mt 3:1-12

1.  Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję