Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Bielsko-żywiecka Caritas i PCK pomagają uchodźcom z Ukrainy. Pilnie poszukiwani wolontariusze

Caritas diecezji bielsko-żywieckiej i Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża aż do odwołania włączają się w pomoc dla uchodźców z terenów objętych wojną w Ukrainie.

[ TEMATY ]

uchodźcy

Caritas

Ukraina

PCK

pomoc dla Ukrainy

#pomocdlaUkrainy

Polski Czerwony Krzyż

Monika Jaworska

Potrzebne są między innymi artykuły żywnościowe z długim terminem ważności.

Potrzebne są  między innymi artykuły żywnościowe z długim terminem ważności.

W tej chwili najbardziej potrzebne są artykuły żywnościowe z długim terminem przydatności do spożycia jak np.: konserwy mięsne, rybne, pasztety; przetwory mięsne np. pulpety, klopsy, klopsy, gołąbki itp.; makarony, kasze, ryż, cukier, mąka, przetwory warzywne i owocowe, olej spożywczy,

Potrzebne są również następujące przedmioty: karimaty, śpiwory, koce, środki higieny osobistej, pampersy czy też łóżka polowe – składane z materacami.

Artykuły można przywozić do magazynu Caritas w Janowicach - ul. Janowicka 138 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-14.00 oraz do Jubileuszowego Centrum Caritas w Bielsku-Białej Lipniku ul. Polna 31 w każdy poniedziałek, środę i piątek w godz. 10.00-13.00.

Reklama

(Szczegółowe informacje dotyczące zbiórki Caritas, telefon: 795 422 343, 734 176 648).

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża prowadzi zbiórkę od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30- do 18. 00 w swojej siedzibie w Bielsku-Białej przy ul. Sobieskiego 6. Ponadto Oddział w porozumieniu z właścicielami sklepów będzie prowadził zbiórki artykułów spożywczych w każdą sobotę w godz. 10.00-15.00 na terenie następujących miejscowości: Bielsko-Biała, Cieszyn, Czechowice-Dziedzice, Pszczyna, Żywiec.

Pilnie poszukiwani są również wolontariusze gotowi przyłączyć się do pomocy w sortowaniu zebranych artykułów oraz w miarę możliwości do pomocy przy załadunku, rozładunku i transporcie. Zgłoszenia wolontariuszy przyjmowane są mailowo: biuro@caritas.bielsko.pl .Caritas prosi o pozostawienie w mailu danych do kontaktu.

W parafiach na terenie diecezji bielsko-żywieckiej będzie prowadzona również zbiórka pieniędzy po każdej Mszy Świętej w najbliższą niedzielę 27 lutego 2022 r. oraz w Środę Popielcową 2 marca 2022 r.

Pieniądze można również wpłacać na konto Caritas: Bank Pekao 47 1240 1170 1111 0010 6323 0610 (tytuł wpłaty: UKRAINA), wysyłając SMS o treści UKRAINA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł) oraz na konto Polskiego Czerwonego Krzyża: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem: UKRAINA.

2022-02-25 15:51

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dodać nadziei

[ TEMATY ]

koncert charytatywny

Bielawa

#pomocdlaUkrainy

Hubert Gościmski

Każda z występujących grup artystycznych starała się przekazać ze sceny jak najwięcej nadziei.

Każda z występujących grup artystycznych starała się przekazać ze sceny jak najwięcej nadziei.

Gesty solidarności można wyrażać na wiele sposobów, także poprzez sztukę. Bielawskie grupy artystyczne połączyły siły i wspólnie przygotowały specjalne wydarzenie, za pomocą którego ukazali swoją solidarność z mieszkańcami Ukrainy.

Stowarzyszenie Poloneziaki – Tradycja i Współczesność oraz Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki w Bielawie 5 marca zorganizowały charytatywny koncert wsparcia „Miejcie nadzieję…”. Na scenie Teatru Robotniczego pojawiły się liczne grupy artystyczne z terenu Bielawy, co sprawiło, że poszczególne punkty programu były zróżnicowane. Publiczność mogła podziwiać występy wokalne, instrumentalne czy układy choreograficzne. Do udziału w przedsięwzięciu bardzo chętnie włączali się także najmłodsi bielawianie.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: W trosce o bezpieczeństwo wiernych

2022-12-02 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marian Florek/Niedziela

Bryła kościoła św. Rocha i św. Sebastiana

Bryła kościoła św. Rocha i św. Sebastiana

Miejsca kultu religijnego są celem agresywnych ataków. Jak zapobiegać tym działaniom i chronić to, co ważne dla chrześcijan?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję