Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Biskup Roman Pindel: To czas na miłosierdzie chrześcijańskie

– Spotkanie z obywatelem Ukrainy, płaczącym, że jego bliscy, którzy pozostali w domu rodzinnym, są 50 km od frontu, uświadamia, jak blisko nas jest wojna i jej ofiary – podkreśla biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel w słowie skierowanym do wszystkich diecezjan.

Pasterz diecezji zauważa, że sytuacja, jaka panuje na Ukrainie, o której dowiadujemy się z Internetu, telewizji, skłania szczególnie do czynienia miłosierdzia chrześcijańskiego poprzez modlitwę, jałmużnę i pokutę, tym bardziej że zbliża się Wielki Post.

Biskup zachęca do wytrwałej modlitwy oraz do podjęcia postu przynajmniej w środę popielcową. Jednocześnie prosi, by złożyć dar pieniężny w niedzielę 27 lutego i w środę popielcową „dla tych, którzy już przybywają do naszej Ojczyzny, jako pierwsze ofiary tej wojny”. – Choćby w taki sposób przyjmijmy ich, pamiętając o tym, że przecież wielu naszych rodziców i dziadków było uchodźcami, przesiedleńcami czy więźniami w czasie wojny – przypomina.

Prosi również księży, aby w tych trudnych dniach byli szczególnie dyspozycyjni, jeśli chodzi o gotowość udzielenia sakramentu spowiedzi. – Księża pamiętający wrzesień 1939 roku powtarzali, że po żadnych rekolekcjach nie było tyle osób do spowiedzi, jak w dniu wybuchu II wojny światowej. Bardzo proszę Księży o dyspozycyjność w tych dniach, aby mogli obficie szafować Boże miłosierdzie wobec wiernych – zauważa.

Reklama

Słowo do diecezjan będzie odczytane w parafiach w niedzielę 27 lutego. Będzie również odśpiewana Suplikacja, czyli pieśń błagalna: „Święty Boże, Święty Mocny”.

W środę popielcową o godz. 20.30 w mediach społecznościowych diecezji bielsko-żywieckiej będzie transmitowany Różaniec z bp. Romanem Pindlem.

2022-02-25 17:43

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielkopostna sztafeta modlitewna

[ TEMATY ]

modlitwa

Wielki Post

sztafeta

Adobe.Stock/Red

Wielki Post to dobra okazja do tego, by szczególnie zastanowić się nad swoim postępowaniem i nad tym, czy moje życie przybliża się do Pana Boga, czy systematycznie oddala. Dlatego zachęcamy do włączenia się w „Wielkopostną sztafetę modlitewną”. Czy jesteś na tyle odważny, by zaryzykować i zrobić coś bezinteresownie dla innych?

Nieraz słyszeliśmy, że w Wielkim Poście warto skupić się na trzech aspektach, jakimi są: post, modlitwa i jałmużna. Kiedy słyszymy hasło modlitwa, to przychodzą nam na myśl słowa z Ewangelii: „Gdzie dwóch lub trzech modli się w moje imię, tam ja jestem pośród nich”. Dlatego nasza akcja ma charakter wspólnotowy, nieważne jest Twoje pochodzenie, stan majątkowy, położenie geograficzne, ale chęci i dobre serce.

CZYTAJ DALEJ

Rosja oburzona słowami papieża o okrucieństwie jej wojsk na Ukrainie

2022-11-29 12:48

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Ambasador Rosji przy Watykanie Aleksander Awdiejew powiedział agencji Ria Novosti, że wyraził Stolicy Apostolskiej „oburzenie” Moskwy z powodu słów papieża w wywiadzie dla jezuickiego magazynu „America” dotyczących aktów okrucieństwa wojsk rosyjskich na Ukrainie, zwłaszcza Buriatów i Czeczenów – podała agencja ANSA.

„Wyraziłem oburzenie takimi insynuacjami i podkreśliłem, że nic nie może zachwiać spójności i jedności wielonarodowego narodu rosyjskiego” - powiedział ambasador.

CZYTAJ DALEJ

Nagroda Ratzingera dla patrologa: Ojcowie Kościoła wzorem na dziś

2022-11-29 15:51

[ TEMATY ]

Ojcowie Kościoła

wiktionary.org

Pojutrze w Pałacu Apostolskim Papież Franciszek wręczy Nagrody Ratzingera. W tym roku jednym z laureatów tego prestiżowego odznaczenia przyznawanego przez Fundację Benedykta XVI jest czołowy francuski patrolog ks. prof. Michel Fédou SJ.

Ks. Fédou wykłada patrologię i teologię dogmatyczną w Centre Sèvres, czyli jezuickiej uczelni w Paryżu. Jego zdaniem przyznanie mu Nagrody Ratzingera to również docenienie roli patrologii we współczesnym Kościele.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję