Reklama

Kościół

Na KUL rusza zbiórka darów dla Ukrainy

Od dziś w Collegium Jana Pawła II, w godz. 15-22 pracownicy oraz wolontariusze KUL przyjmują najbardziej potrzebne rzeczy dla rodzin z Ukrainy: żywność, wodę, środki higieny osobistej, leki oraz koce.

[ TEMATY ]

KUL

Ukraina

kul.pl

Punkt zbiórki znajduje się w szatni na parterze Collegium Jana Pawła II przy ul. Hieronima Łopacińskiego 5 w Lublinie.

Wśród najbardziej potrzebnych rzeczy są: ciepłe kołdry, koce termiczne, skarpety, rękawice, leki przeciwbólowe, środki opatrunkowe oraz higieny osobistej. Wszystkie dary należy spakować do torby. Prosimy, by były to rzeczy nowe lub w bardzo dobrym stanie.

Niezbędna jest także woda w małych butelkach oraz żywność - pakowany chleb oraz wędlina, jogurty pitne, konserwy, słodycze. Dzięki zaangażowaniu Towarzystwa Przyjaciół KUL, pierwszy transport wyruszy na granicę polsko-ukraińską jeszcze dziś.

Reklama

Fundacja Rozwoju KUL utworzyła konto, na które można przekazywać środki: Pomoc dla Ukrainy KUL 83 1050 1953 1000 0090 8154 7532. Fundacja Rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II Al.Raclawickie 14, 20-950 Lublin.

Podziel się cytatem

Społeczność uniwersytetu, bardzo mocno zaangażowana w pomoc braciom z Ukrainy, dziękuje za wrażliwość i gotowość do dzielenia się w tej dramatycznej dla Ukrainy sytuacji.

2022-02-26 15:22

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rektor KUL: wyzwaniem na najbliższe lata jest uzyskanie statusu uczelni badawczej

[ TEMATY ]

KUL

KUL

Katolicki Uniwersytet Lubelski od ponad stu lat zajmuje znaczącą pozycję w polskiej nauce i kulturze. - Musimy to miejsce potwierdzać każdego dnia poprzez jakość badań naukowych i kształcenia.

Naszym wyzwaniem na najbliższe lata jest uzyskanie statusu uczelni badawczej – w rocznicę powstania uczelni mówi rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski.

CZYTAJ DALEJ

To już czas! [Wywiad]

2022-12-05 10:03

ks. Marcin Milian

Szopka w parafii pw. św. Anny we Wrocławiu - Praczach - Odrzańskich - rok 2021

Szopka w parafii pw. św. Anny we Wrocławiu - Praczach - Odrzańskich - rok 2021

Adwent jest czasem przygotowania do świąt Narodzenia Pańskiego. W kościołach planuje się przygotowanie szopek bożonarodzeniowych i innych dekoracji. O podjęciu działań w tej kwestii opowiada ks. Marcin Milian, wikariusz parafii św. Anny we Wrocławiu - Praczach Odrzańskich.

ks. Łukasz Romańczuk: Dlaczego robimy dekoracje w kościołach?

CZYTAJ DALEJ

Polska jest piękna! Czyli... 4 pory roku w naszych rodzimych lasach

2022-12-05 15:22

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku we współpracy z "Niedzielą" zaprasza do wycieczki w przepiękne rejony Polski! Odwiedźcie razem z nami polskie lasy, zobaczcie, jak prezentują się nie tylko późną jesienią czy wczesną zimą, ale i w lato i na wiosnę!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję