Reklama

Niedziela Częstochowska

Wieczór modlitwy w intencji obrony Ojczyzny i narodu ukraińskiego

O pokój i zaprzestanie wojny na Ukrainie, umocnienie wiary i miłości, odwagę i jedność wśród Polaków 26 lutego modlili się uczestnicy czuwania Noc walki o błogosławieństwo dla Polski w parafii św. Wojciecha BM w Częstochowie.

Parafia św. Wojciecha BM w Częstochowie włączyła się w ogólnopolskie czuwanie Noc walki o błogosławieństwo dla Polski. Szczególnie teraz bowiem, kiedy na Ukrainie trwa wojna, Polska i świat potrzebują Bożej ochrony, światła Ducha Świętego i odnowienia oblicza ziemi. Dlatego uczestnicy czuwania błagali o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

Beata Pieczykura/Niedziela

Wolanie o nowe wylanie Ducha Świętego i odnowienie oblicza polskiej ziemi rozpoczęła Msza św. Po niej uczestnicy trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu i modlili się za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli, św. Jana Pawła II, św. s. Faustyny i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W tej intencji odmówili m.in. Różaniec oraz odśpiewali Apel Jasnogórski.

Beata Pieczykura/Niedziela

W czuwanie zainicjowane przez Wojowników Maryi włączyli się Rycerze Kolumba, Akcja Katolicka i wierni. – Postanowiliśmy zorganizować wieczór modlitwy w intencji obrony Ojczyzny, sytuacji na Ukrainie i Polaków na Ukrainie – powiedział Franciszek Nowak, delegat rejonowy Rycerzy Kolumba, i dodał: – To jest błaganie. Jeżeli licznie podejmiemy takie modlitwy w całym kraju i na świecie, to wierzę, że Bóg odsunie od nas zagrożenie wojenne. Po prostu dusze ludzkie inaczej będą odbierać to wszystko, przestaniemy się lękać i zaczniemy się jednoczyć. Ta modlitwa powinna temu sprzyjać.

Beata Pieczykura/Niedziela

Janina Kawecka, prezes parafialnej Akcji Katolickiej, wyjaśniła, że Akcja Katolicka z radością bierze udział w tym spotkaniu modlitewnym, ponieważ: – Naszym obowiązkiem jest, by modlić się o pokój i na Ukrainie, i w naszej Ojczyźnie.

2022-02-26 21:48

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież: małżeństwo sakramentalne jest darem i dziełem Boga

2023-01-27 15:28

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay

„Małżonkowie zawierają związek poprzez dobrowolną zgodę, ale to jedynie Duch Święty ma moc uczynić kobietę i mężczyznę jednością” - powiedział papież Franciszek w przemówieniu podczas spotkania z Trybunałem Apostolskim Roty Rzymskiej. Stanowi ona sąd najwyższej instancji w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Przy okazji spotkań z tym gremium papież porusza zwykle aktualne problemy związane z przeżywaniem i rozumieniem sakramentu małżeństwa w Kościele katolickim.

Ojciec Święty zaznaczył, że istnieje dzisiaj w Kościele pilna potrzeba ponownego odkrycia wartości i znaczenia związku małżeńskiego między kobietą i mężczyzną. Wpływa na to również praktyczna niewiedza zarówno osobista, jak i zbiorowa dotycząca małżeństwa. W zamyśle Bożym dotyczącym małżeństwa, kobieta i mężczyzna podczas zawierania tego sakramentu otrzymują nowe serce, które uzdalnia ich do kochania miłością samego Chrystusa. Dlatego małżeństwo sakramentalne nie jest jedynie uroczystą ceremonią czy wydarzeniem społecznym, nie jest formalnością ani abstrakcyjnym ideałem, ale darem i dziełem samego Boga.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Jubileusz bp. Mieczysława Cisło. Komunikat Metropolity Lubelskiego

2023-01-30 06:26

Archidiecezja Lubelska

Umiłowani w Chrystusie Panu!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję