Reklama

Niedziela Częstochowska

Wieczór modlitwy w intencji obrony Ojczyzny i narodu ukraińskiego

O pokój i zaprzestanie wojny na Ukrainie, umocnienie wiary i miłości, odwagę i jedność wśród Polaków 26 lutego modlili się uczestnicy czuwania Noc walki o błogosławieństwo dla Polski w parafii św. Wojciecha BM w Częstochowie.

Parafia św. Wojciecha BM w Częstochowie włączyła się w ogólnopolskie czuwanie Noc walki o błogosławieństwo dla Polski. Szczególnie teraz bowiem, kiedy na Ukrainie trwa wojna, Polska i świat potrzebują Bożej ochrony, światła Ducha Świętego i odnowienia oblicza ziemi. Dlatego uczestnicy czuwania błagali o Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

Beata Pieczykura/Niedziela

Wolanie o nowe wylanie Ducha Świętego i odnowienie oblicza polskiej ziemi rozpoczęła Msza św. Po niej uczestnicy trwali na adoracji Najświętszego Sakramentu i modlili się za Ojczyznę przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli, św. Jana Pawła II, św. s. Faustyny i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. W tej intencji odmówili m.in. Różaniec oraz odśpiewali Apel Jasnogórski.

Beata Pieczykura/Niedziela

W czuwanie zainicjowane przez Wojowników Maryi włączyli się Rycerze Kolumba, Akcja Katolicka i wierni. – Postanowiliśmy zorganizować wieczór modlitwy w intencji obrony Ojczyzny, sytuacji na Ukrainie i Polaków na Ukrainie – powiedział Franciszek Nowak, delegat rejonowy Rycerzy Kolumba, i dodał: – To jest błaganie. Jeżeli licznie podejmiemy takie modlitwy w całym kraju i na świecie, to wierzę, że Bóg odsunie od nas zagrożenie wojenne. Po prostu dusze ludzkie inaczej będą odbierać to wszystko, przestaniemy się lękać i zaczniemy się jednoczyć. Ta modlitwa powinna temu sprzyjać.

Beata Pieczykura/Niedziela

Janina Kawecka, prezes parafialnej Akcji Katolickiej, wyjaśniła, że Akcja Katolicka z radością bierze udział w tym spotkaniu modlitewnym, ponieważ: – Naszym obowiązkiem jest, by modlić się o pokój i na Ukrainie, i w naszej Ojczyźnie.

2022-02-26 21:48

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Przybylski: Godzina „W” to jest godzina również naszych wyborów dzisiejszych

Wiemy co znaczy godzina „W”. Wiemy również, że pod tym znakiem kryje się mnóstwo treści: Powstanie Warszawskie, stolica naszego narodu Warszawa, warszawiacy. Ta godzina „W” to jest również godzina wyboru tamtych ludzi i dzisiaj nas. Jako indywidualnych ludzi, ale też jako narodu – mówił w homilii bp Andrzej Przybylski, który 1 sierpnia, w 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie.

Częstochowskie obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego, w których wzięli udział m.in. przedstawiciele władz miejskich, parlamentarzyści Ziemi Częstochowskiej, przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Częstochowy, kombatanci, młodzież, harcerze, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dąbrowa Zielona, rozpoczęły się minutą ciszy za poległych w Powstaniu Warszawskim.

CZYTAJ DALEJ

Leon Knabit OSB: Dzisiaj wielu biskupów czyni dobro bez rozgłosu

2022-12-05 09:10

[ TEMATY ]

o. Leon Knabit

Robert Krawczyk

Przyjemnie jest otrzymywać prezenty i przyjemnie jest je dawać, zwłaszcza wtedy, gdy obdarowany jest wyraźnie szczerze zadowolony. Od najdawniejszych czasów ludzie obdarowują się, by wyrazić swoje poddaństwo/zależność lub jako wyraz życzliwości. W chrześcijaństwie zwyczaj obdarowywania się prezentami w grudniu – 6 grudnia – lub też i w wigilię Bożego Narodzenia – pod choinkę, rozpowszechnił się głównie za sprawą św. Mikołaja, biskupa Miry, żyjącego w IV wielu po Chrystusie.

Biskup ten otaczał wielką troską ubogich i wszelkich potrzebujących. By uniknąć rozgłosu, pomocy tej udzielał pod osłoną nocy, pozostając nieraz anonimowym dobroczyńcą. Obchodzenie jego święta już od IV wielu stało się okazją do naśladowania jego dobroczynności. Ale to nie tylko dawni biskupi takimi byli. Zmarły w 1968 roku dziś Sługa Boży, biskup siedlecki Ignacy Świrski mógł w testamencie napisać: „W spadku po mnie nikt nie dostanie nic”. Rzeczywiście. Wszystko, co miał, rozdawał ubogim, a to, co mu było potrzebne do zarządzania diecezją, uważał za własność diecezji. Kiedy klerycy zapytali go kiedyś, czy to prawda, że książę kardynał Adam Stefan Sapieha, arcybiskup metropolita krakowski, miał bardzo niewiele, odpowiedział: „Niewiele? On nic nie miał!”.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: duchowny wyremontował w archidiecezji Burgos ponad 600 świątyń

2022-12-05 16:21

[ TEMATY ]

Kościół

kapłan

kapłan

Hiszpania

Karol Porwich/Niedziela

Ksiądz Fermín González samodzielnie wyremontował ponad 600 świątyń na terenie północnej Hiszpanii. Jak poinformował duchowny w rozmowie z telewizją Creo, zdecydowana większość tych prac została wykonana w kościołach usytuowanych na terenie archidiecezji Burgos.

68-letni ksiądz wyjaśnił, że w pracach remontowych pomagali mu zazwyczaj parafianie, a te głównie polegały na modernizacji zniszczonych dachów świątyń. Pracujący w hiszpańskiej archidiecezji kapłan wyjaśnił, że pierwsze remonty wykonywał przed 40 laty z powodu „pilnej konieczności” naprawy kościołów chylących się ku ruinie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję