Reklama

Kościół

Papież Franciszek gratuluje laureatom Nagrody Zayeda

Papież Franciszek pogratulował tegorocznym laureatom Nagrody Zayeda: władcy Jordanii, królowi Abdullahowi II oraz jego małżonce królowej Ranii, a także haitańskiej organizacji charytatywnej FOKAL. Podkreślił, że dzięki zaangażowaniu królewskiej pary w przyjmowanie uchodźców i promowanie dialogu międzyreligijnego, Jordania stała się wzorem tolerancji i pokojowego współistnienia.

[ TEMATY ]

papież Franciszek

pixabay

W opublikowanym wideoprzesłaniu Ojciec Święty wyraził nadzieję, że nagroda, zainspirowana jego encykliką o międzyludzkim braterstwie, stanie się dla laureatów zachętą do kontynuowania pracy na rzecz jedności i pokoju na świecie oraz wartości wynikających z braterstwa. „Przyznana Waszej Wysokości nagroda jest także wyrazem uznania dla całego narodu jordańskiego, który z determinacją i odwagą, mimo wielu trudności, podąża drogą pokoju, umiarkowania i odrzucenia przemocy” – powiedział Franciszek.

Gratulując haitańskiej fundacji FOKAL Papież podkreślił, że mieszkańcy Haiti są głęboko w jego sercu i modlitwach. Przypomniał, że od1995 r. organizacja ta służy dobru wspólnemu, broniąc praw człowieka a zwłaszcza prawa do edukacji. „Dziękuję za wasze zaangażowanie w promowanie bardziej humanitarnego społeczeństwa, opartego na braterstwie, za uwagę poświęconą nowym pokoleniom i ich edukacji, ponieważ dzięki młodym może nastąpić prawdziwa zmiana w społeczeństwie. Potrzebujemy pasji i kreatywności, aby przywrócić Haiti perspektywę lepszej przyszłości. Haitańczycy zbyt wiele wycierpieli z powodu klęsk żywiołowych, problemów społecznych i kryzysów humanitarnych. Módlmy się za Haiti: to dobrzy ludzie, religijni, ale tak bardzo cierpią!” – powiedział Papież.

Nagroda Zayeda stanowi wyraz uznania dla osób i instytucji, które budują mosty łączące podzielone narody, umacniają relacje międzyludzkie oraz działają na rzecz wolności i bezpieczeństwa. Jest ona także wyrazem pamięci dla założyciela Zjednoczonych Emiratów Arabskich, szejka Zayeda. Nagrodę przyznaje niezależny komitet, w skład którego wchodzą byłe głowy państw, laureaci Pokojowej Nagrody Nobla oraz eksperci w dziedzinie dialogu międzywyznaniowego i międzykulturowego z całego świata.

2022-02-28 16:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Papież zaapelował o przestrzeganie zaleceń władz dotyczących pandemii

Papież Franciszek podczas spotkania w niedzielę w Watykanie przestrzegł Włochów przed zbyt wczesnym ogłaszaniem zwycięstwa nad koronawirusem. "Uważajcie, nie śpiewajcie jeszcze z okazji zwycięstwa" - powiedział, apelując o stosowanie się do zaleceń władz.

Na spotkanie z papieżem na modlitwie Anioł Pański przybyło na plac Świętego Piotra kilkaset osób. Wszyscy zgodnie z zaleceniami stali w maseczkach, w odległości metra od siebie.

CZYTAJ DALEJ

Poznań: Zatrzymano sprawcę dewastacji kościoła w Koziegłowach

2023-02-08 11:03

[ TEMATY ]

Poznań

dewastacja

archpoznan.pl

Policjanci z Czerwonaka ustalili i zatrzymali sprawcę dewastacji kościoła w Koziegłowach – poinformował PAP w środę kom. Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. 41-letni mężczyzna usłyszał zarzuty obrazy uczuć religijnych, zniszczenia mienia oraz kradzieży lichtarzy.

Do dewastacji kościoła w podpoznańskich Koziegłowach doszło pod koniec stycznia. Jak informowała wówczas policja, nieznany sprawca wszedł do kościoła bocznym wejściem, następnie poprzewracał figury i wyposażenie wewnątrz kościoła. Lokalne media podawały, że "sprawca utopił figurkę Jezusa w chrzcielnicy, poprzewracał świece, zniszczył święte obrazy i witraże".

CZYTAJ DALEJ

Sto pięćdziesiąt porcji!

2023-02-08 15:29

Małgorzata Pabis

Tym razem kucharze z restauracji Agape ugotowali pyszny kapuśniak.

Tym razem kucharze z restauracji Agape ugotowali pyszny kapuśniak.

    Po raz piąty Kościół Rektoralny Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach w ramach akcji „Zupa od św. Siostry Faustyny” zakupił i dostarczył do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio sto pięćdziesiąt porcji zupy.

    Posiłki zostały dostarczone w środę, 8 lutego. - Tym razem kucharze z restauracji Agape ugotowali pyszny kapuśniak. Mamy nadzieję, że smakował on wszystkim, którzy od rana czekali w kolejce, by otrzymać coś ciepłego do zjedzenia, bo zima w Krakowie nie odpuszcza – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach i dodaje, że już za kilka dni, jeśli fundusze na to pozwolą, do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, zostaną dostarczone pączki w Tłusty Czwartek. - Wierzymy, że nasi darczyńcy nie zawiodą i uda nam się zrealizować i to zamierzenie – podkreśla.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję