Reklama

Niedziela Łódzka

Piotrków Trybunalski: Rekolekcje Wielkopostne dla kobiet

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

Archidiecezjalne Rekolekcje Wielkopostne dla Kobiet na stałe weszły w harmonogram kobiecych spotkań naszej archidiecezji. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Łódzkiej wspólnie z s. Anną Marią Pudełko AP (apostolinką) oraz s. Judytą Pudełko PDDM (uczennicą Boskiego Mistrza) przygotowały nauki rekolekcyjne w tematyce życia miedzy obdarowaniem a zranieniem

Zaraz po Środzie Popielcowej będą miały miejsce Archidiecezjalne Rekolekcje Wielkopostne dla kobiet w Piotrkowie Trybunalskim, na które zostały zaproszone s. Anna Maria Pudełko AP wraz ze swoją rodzoną siostrą Judytą Pudełko PDDM.

Zgromadzone kobiety wspólnie pochylą się nad Słowem z Księgi Rodzaju, by razem zastanowić się i odkryć jak bardzo każda została przez Boga obdarowana darem życia, istnienia, darem kobiecości. Poruszona zostanie także tematyka konsekwencji grzechu, zranienia, które w bolesny sposób oddziela nas od relacji z Bogiem, z drugim człowiekiem, ze światem. Na zakończenie przyjrzymy się konsekwencjom grzechu oraz tego, w jaki sposób Bóg nas wydobywa z grzechu, jak leczy nasze rany.

Reklama

- Zarówno Ja jak i siostra Judyta jesteśmy głęboko przekonane, że pełnia, dojrzałość, taka harmonia naszego społeczeństwa, a szczególnie naszej kobiecości polega na integrowaniu zarówno naszych zalet, talentów, możliwości, zasobów, zdolności, czyli obdarowania. Integrowanie jest to z naszymi kruchościami, naszymi słabościami niedociągnięciami, czyli tymi przestrzeniami naszego zranienia. W tym roku odkrywamy na czym polega taka dojrzała zintegrowana, zharmonizowana osobowość, taka świadomość własnej tożsamości, oraz to kim jesteśmy w oczach ojca jako jego umiłowane córki – relacjonuje s. Anna Maria Pudełko AP.

Zapraszamy kobiety (szczególnie: studentki, młode mamy oraz kobiety, które są na początku swojej pracy zawodowej) do uczestnictwa w wydarzeniu organizowanym przez Duszpasterstwo Kobiet oraz parafie dekanatu z Piotrkowa Trybunalskiego. Nauki rekolekcyjne będą wygłaszane podczas i po Mszy św. o godz. 18.00.

2022-03-01 15:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konstantynów Łódzki: Sub Tuum præsídium confúgimus

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Parafii

5 sierpnia w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Srebrnej miała miejsce uroczystość dziękczynna, w tym Msza św. za łaski, jakie parafianie otrzymują tu od Matki Bożej, za sprawą jej cudownego obrazu, znajdującego się w miejscowym kościele. Miał on 500 lat temu przypłynąć… w łódce, rzeką Łódką i – wyłowiony przez miejscową ludność – umieszczony w nowo postawionej, drewnianej kaplicy.

CZYTAJ DALEJ

Proboszcz parafii w Jedlni o katastrofie w Chorwacji

2022-08-07 18:44

[ TEMATY ]

wypadek

Adobe Stock

Parafia w Jedlni nadal nie ma potwierdzonych informacji o jednej z uczestniczek pielgrzymki do Medjugorje oraz o siostrze nazaretance, która pośredniczyła w organizacji wyjazdu - przekazał w niedzielę PAP proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Jedlni ks. Janusz Smerda.

Z Jedlni na pielgrzymkę pojechały cztery parafianki i siostra nazaretanka pełniąca posługę w Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Jedlni-Kolonii.

CZYTAJ DALEJ

„Wolni i wyzwalający” - pół tysiąca pątników pieszych z diec. świdnickiej już na Jasnej Górze

2022-08-08 17:24

BPJG

By stawać się ludźmi wolnymi od lęku, zniewoleń, nienawiści i grzechu modlili się w drodze pątnicy diec. świdnickiej. Na Jasną Górę dotarła 19. diecezjalna pielgrzymka pod hasłem: „Wolni i wyzwalający”, a w niej prawie pół tysiąca osób. Więcej niż 1/3 pielgrzymów przyszła po raz pierwszy.

Za trud pielgrzymowania, za to, że część swojego wakacyjnego odpoczynku i urlopu poświęcili na rekolekcje w drodze podziękował pątnikom bp Marek Mendyk, ordynariusz świdnicki. - Dziękuję, że szukacie sposobu na pogłębienie swojego życia duchowego. Wszystko po to, żeby zbliżyć się możliwie jak najlepiej do Pana Boga, by odkryć, jak On działa w codziennym życiu. Czynicie to właśnie przez Maryję, prosząc Ją o wsparcie, o wyjednanie łaski głębokiej wiary, która się nie lęka i która czyni cuda” - powiedział kaznodzieja.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję