Reklama

Niedziela Częstochowska

Z synodalnego terenu

Według organizatorów synodu, już ponad 140 parafii zaanonsowało rozpoczęcie na swoim terenie procesu synodalnego.

[ TEMATY ]

Synod w Arch. Częstochowskiej

Piotr Bysiewicz

Jedną z pierwszych parafii, która odpowiedziała na wyzwanie synodalne, była wspólnota Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Garnku. Na spotkanie przyszła w komplecie rada parafialna. W dyskusji synodalnej w obecności księdza proboszcza Dariusza Tuczapskiego najwięcej czasu poświęcono odejściom młodych z Kościoła.

Uczestnicy debaty bili się we własne piersi. Wiesława z rady parafialnej podkreślała, że jest to wina popełniona przez nich samych, tzw. dobrych katolików, którzy widzą źdźbło trawy w oku przeciwnika, którymi są internet, media czy libertyńskie programy nauczania, wpływające na wychowanie młodych, a nie dostrzegają belki we własnym oku.

W podobnym tonie wypowiedział się Dawid, najmłodszy członek rady parafialnej. Zarzucił hipokryzję starszym, którzy w kościele bywają dość regularnie, ale w życiu codziennym tej wiary jakoś szczególnie nie potwierdzają.

2022-03-01 14:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O zaangażowaniu w synod

[ TEMATY ]

Synod w Arch. Częstochowskiej

Niedziela TV

„W synodzie jest nacisk na dialog, na to by ze sobą rozmawiać, więc lubię porównywać go do rodziny. To też okazja, by zobaczyć czy żyjemy jako wspólnota w Kościele” - mówi Paulina Gradek, członek zespołu synodalnego arch. częstochowskiej, od wielu lat związana z Caritas Częstochowskim.

CZYTAJ DALEJ

Potwierdzono śmierć s. Janiny Mateusiak w wypadku autokaru w Chorwacji

2022-08-08 19:09

Facebook.com

Siostra Janina Mateusiak ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu jest jedną z dwunastu ofiar wypadku drogowego w Chorwacji – informuje Radio Plus Radom. Autokar wiozący pielgrzymów do Medjugorie wpadł w sobotę rano do przydrożnego rowu na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia.

Ks. Damian Fołtyn, rzecznik radomskiej kurii poinformował, że s. Janina Mateusiak jest jedyną zmarłą osobą, która pielgrzymowała z terenu diecezji radomskiej do Medjugorie. O śmierci zakonnicy poinformowała również Przełożona Sióstr Nazaretanek. - Nasza s. Janina Mateusiak zginęła w wypadku autokaru jadącego do Medjugorie w dniu 6 sierpnia 2022 r. Prosimy o modlitwę za jej dusze a także o powrót do zdrowia s. Urszuli, s. Emmanueli oraz wszystkich poszkodowanych - informują nazaretanki.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Bóg ma swój czas przychodzenia do człowieka z rozmaitymi decyzjami

2022-08-09 20:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Mądrość uczy nas cierpliwości i czekania. Problemem tej przypowieści jest to, że Pan się opóźnia. Bóg ma swój czas przychodzenia do człowieka z rozmaitymi decyzjami, z rozmaitymi formami spotkania. Bóg wybiera czas, a my potrzebujemy Ducha Świętego, żeby w nas zachował mądrość, wierność, miłość, która nas usposabia, żeby ten czas przeżyć, żeby nie być nastawionym na krótki, szybki efekt w 5 minut! – mówił metropolita łódzki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję