Reklama

Głos z Torunia

Odpust w parafii pw. bł. ks. Frelichowskiego

"Boży kapłanie według serca Pana, Tyś od dzieciństwa zrozumiał dar Jego. Przez trudy życia i walkę ze sobą Szukałeś drogi w ciemnościach do Niego" brzmią słowa hymnu z beatyfikacji bł. ks. St. W. Frelichowskiego, które towarzyszyły w przygotowaniach duchowych oraz w sam dzień 77. rocznicy narodzin dla nieba i 23. roku beatyfikacji bł. Ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego. 

[ TEMATY ]

Toruń

bł. ks. Stefan Frelichowski

Archiwum parafii

Suma odpustowa odbyła się 27 lutego 2022 r. Jej głównym celebransem był ks. prałat Sławomir Oder postulator procesu kanonicznego św. Jana Pawła II i beatyfikacyjnego bł. Stefana W. Frelichowskiego. W czasie sumy odpustowej poświęcona została ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Po zakończonej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem i relikwiami Jana Pawła II i bł. księdza Stefana Wincentego Frelichowskiego odmówiona została nowenna do patrona parafii, prosząc o łaski odpustu. We wspólnocie kościoła modliliśmy się również o jego rychłą kanonizację. Nowenna była też duchowym przygotowaniem parafian do uroczystości odpustowej i odmawiana była we wspólnocie kościoła po każdej wieczornej Mszy św., jak również we wspólnotach rodzinnych na podstawie książki dot. patrona parafii, zawierającej rozważania i tekst nowenny pt.: „Jestem zupełnie w mocy Boga”.   


2022-03-02 09:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Zawitkowski w I rocznicę konsekracji świątyni

Kazanie wygłoszone w świątyni
Gwiazdy Nowej Ewangelizacji
i świętego Jana Pawła II
w I rocznicę poświęcenia tego Kościoła
18 maja 2017 r., w Toruniu

CZYTAJ DALEJ

Za nami Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej

2022-11-30 18:48

[ TEMATY ]

szkoła

kongres

edukacja

chrześcijanie

redakcja Niedzieli

Karol Porwich/Niedziela

Zakończył się Kongres Pedagogiki Chrześcijańskiej, którego tematyka dotyczyła komunikacji w rodzinie i w szkole. Dwudniowe obrady miały miejsce w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela” w Częstochowie.

Drugi dzień kongresu rozpoczął się dyskusją panelową na temat komunikacji w sytuacjach trudnych.

CZYTAJ DALEJ

Lwów: przypomniano postać ks. Henryka Mosinga – kapłana i naukowca

2022-12-01 12:30

[ TEMATY ]

Lwów

Karol Porwich/Niedziela

Dr Mosing był nie tylko utalentowanym naukowcem, który był bezpośrednio zaangażowany w tworzenie szczepionki przeciw tyfusowi. Był także kapłanem i przez wiele lat prowadził działalność misyjną i duszpasterską – przypomniał metropolita lwowski, abp Mieczysław Mokrzycki podczas sympozjum zorganizowanego 30 listopada przez Instytut Epidemiologii i Higieny.

Arcybiskup Mokrzycki przypomniał o posłudze tego wybitnego naukowca, jako „człowieka wielkiego miłosierdzia”. „Nie można, bowiem zapominać o takich osobach jak ks. dr Henryk Mosing. Nie wolno nam zapominać o wybitnych pedagogach i naukowcach, bo to oni są dzisiaj fundamentem naszej działalności. … Analizując życie Henryka Mosinga, możemy bez cienia wątpliwości stwierdzić, że przeżył je godnie, czyniąc dobro jako lekarz i jako kapłan. Cieszę się, że Instytut Epidemiologii co roku organizuje sympozjum. Niech jego postać stanie się dla nas wzorem, aby słowa Jezusa, który pragnie być naszą nagrodą w wieczności za wszelkie dobro, jakie czynimy bliźnim, spełniły się w naszym życiu. Dziękując za to naukowe spotkanie, wszystkim błogosławię i życzę łask Bożych w służbie bliźnim” – powiedział abp Mokrzycki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję