Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Wielkopostna modlitwa za kapłanów. Możesz dołączyć

Oaza Dorosłych ze Skoczowa zachęca do modlitwy za kapłanów.

[ TEMATY ]

Wielki Post

św. Jan Sarkander

modlitwa za kapłanów

Oaza Dorosłych Skoczów

Św. Jan Sarkander patronuje wielkopostnej modlitwie za kapłanów.

Św. Jan Sarkander patronuje wielkopostnej modlitwie za kapłanów.

W zeszłym roku Oaza Dorosłych działająca w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła przygotowała wielkopostną inicjatywę. Polegała ona na modlitwie – codziennej bądź w wybrany dzień tygodnia, aż do świąt Zmartwychwstania Pańskiego – za konkretnego księdza posługującego w tej parafii. Chcieli, aby ta modlitwa była duchowym wsparciem dla kapłanów na drodze powołania w służbie bliźnim, a dla modlących się – uczynkiem miłosierdzia względem duszy.

W tym roku postanowili rozszerzyć inicjatywę na całą diecezję, w związku z tym przygotowali specjalną stronę internetową www.kaplani.ox.pl , która pomoże w szerzeniu dzieła.

W tegorocznym Wielkim Poście zapraszamy wszystkich wiernych naszej diecezji do podjęcia duchowego wyzwania – a ściślej postanowienia wielkopostnego, które przybierze formę modlitwy za jednego z kapłanów posługujących w kościele bielsko-żywieckim lub znanego nam księdza z innej diecezji. W tej modlitwie prosimy Boga o potrzebne dla nich łaski za wstawiennictwem św. Jana Sarkandra, gdyż „moc modlitwy wnosi światło w sytuacje mroku”. Odmawiamy też Litanię do św. Jana Sarkandra wraz z modlitwą w intencji konkretnego kapłana – precyzują pomysłodawcy.

Reklama

Można to czynić codziennie albo w wybrany dzień tygodnia. Można dodatkowo ofiarować Mszę św., adorację, czy post w intencji kapłana. Wszelkie informacje i materiały są dostępne na wspomnianej stronie.

Na niej znajduje się też specjalny formularz do zgłoszenia udziału on-line. Można również dołączyć, pisząc na adres: skoczow.modlitwa@gmail.com .

2022-03-04 12:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gotowi na zmiany

O tym, jak dobrze przeżyć Wielki Post, z abp. Józefem Kupnym rozmawia Magdalena Lewandowska

MAGDALENA LEWANDOWSKA: – Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Co zrobić, żeby dobrze przeżyć ten czas? Żeby był to czas autentycznego nawrócenia dla każdego z nas?

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Do czego przygotowuje mnie Adwent?

2022-11-26 10:12

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Mówiąc o końcu świata, Jezus ukazuje trzy sceny: potop z czasów Noego, odmienny los osób wykonujących pozornie tę samą pracę oraz obraz gospodarza, który strzeże swojego domu przed złodziejem. Jedli, pili, pracowali, bawili się – byli zajęci swoimi sprawami, zanurzeni w codzienności. Choć nie wiadomo kiedy, Syn Człowieczy na pewno przyjdzie – akcentuje w komentarzu do Ewangelii na I niedzielę Adwentu, 27 listopada, ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

1. Tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego

CZYTAJ DALEJ

Zgierz: 20 lat działalności parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej

2022-11-27 18:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archidiecezja Łódzka

W pierwszą niedzielę Adwentu w kościele MB Dobrej Rady w Zgierzu odbyły się uroczystości 20-lecia działalności parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Mszy św. przewodniczył abp Grzegorz Ryś, który w homilii powiedział o dwóch poleceniach Jezusa. Pierwsze z nich to zawrócenie uwagi na swoje serce. - Serce, które jest ociężałe, nie potrafi kochać. Jezus każe popatrzeć nam na naszą wiarę przez pryzmat miłości. Wiara nie jest tylko wydarzeniem intelektu, że poznajemy konkretne prawdy. Wiara jest przede wszystkim osobowym spotkaniem z Bogiem i skoro jest spotkaniem między osobami, to jest przestrzenią miłości – wyjaśnił duszpasterz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję