Reklama

XXI Forum Młodych we Wrocławiu 16-19 listopada 2005

Wzorem lat minionych także i w tym roku Koło Teologiczne Alumnów przy Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu zaprasza kleryków wyższych seminariów z całej Polski, a także państw ościennych oraz młodzież akademicką z Wrocławia do udziału w trzydniowym sympozjum na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu w dniach 16-19 listopada 2005 r. Temat tegorocznego XXI Forum Młodych brzmi: Pokolenie Jana Pawła II.
Forum, choć ma charakter sympozjum naukowego (wykłady, konwersatoria, dyskusje), stwarza także okazję do wspólnej modlitwy oraz uczestnictwa w specjalnych imprezach kulturalnych. Z roku na rok liczba uczestników Forum wzrasta - w ubiegłym roku przekroczyła 500 osób.
Na przestrzeni lat ukształtowały się zasadnicze ramy Forum Młodych, które stanowią: codzienna Eucharystia pod przewodnictwem księży biskupów, wykłady, konwersatoria, dyskusje panelowe, wieczory kulturalne i wieczorne nabożeństwa. Ponadto coroczny organizator Forum, czyli aktualny rok V MWSD wnosi do programu pewien nowy element.
W ciągu 20 lat istnienia Forum Młodych jego gośćmi było wiele znakomitych osobistości świata nauki i kultury. Tak będzie i w tym roku. Do udziału zostali zaproszeni m.in.: kard. Stanisław Nagy, wieloletni wykładowca KUL-u oraz przyjaciel Papieża Polaka, ks. prof. dr hab. Krzysztof Pawlina (WMSD Warszawa), ks. prof. dr hab. Jan Krucina (PWT Wrocław), prof. Jan Miodek (UWr). W programie Forum przewidziane są wykłady: Kościół na progu trzeciego tysiąclecia; Papież widziany z bliska; Papież z młodymi i młodzi z Papieżem; O właściwe używanie wolności; W kryzysie autorytetów? Psycho-socjologiczny obraz współczesnej młodzieży; Tajemnica słów Jana Pawła II. W czasie wieczorów kulturalnych przewidziany jest koncert zespołu „Spirituals Singers Band”, cykl utworów pt. Missa pacis na podstawie papieskich tekstów o pokoju, misterium słowa oparte na Wstańcie, chodźmy! Jana Pawła II oraz inne. Mamy nadzieję, że nasze sympozjum wniesie pewien wkład w rozwój studium nad nauczaniem Jana Pawła II. Pragniemy, aby przesłanie wielkiego Papieża Polaka pozostało żywe w umysłach i sercach ludzkich, zwłaszcza młodych.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Episkopat: zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak

2021-09-23 16:13

[ TEMATY ]

zmarły

bp Edward Janiak

Diecezja Kaliska

KAI

Bp Edward Janiak

Bp Edward Janiak

Zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak - poinformowało w czwartek biuro prasowe Episkopatu Polski. Od marca tego roku hierarcha miał zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach na terenie diecezji kaliskiej i nakaz zamieszkania poza nią.

Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski potwierdziło w czwartek, że biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak zmarł.

CZYTAJ DALEJ

Nie boją się dawać świadectwa

2021-09-25 15:05

[ TEMATY ]

Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza

Karolina Krasowska

Mężczyźni podczas Eucharystii

Mężczyźni podczas Eucharystii

Słowa św. Jana Pawła II „Nie bójcie się dawać świadectwa” były hasłem IX Pielgrzymki Mężczyzn do Międzyrzecza. 25 września do Kolebki Chrześcijaństwa i Polskości przybyli mężowie, ojcowie, synowie, dziadkowie oraz kapłani

Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza to była propozycja dla tych, którzy "Nie boją się dawać świadectwa". Spotkanie rozpoczęło się na międzyrzeckim Zamku Piastowskim powitaniem uczestników. Były pieśń „Bogarodzica", okolicznościowe przemówienia, wspólna modlitwa, wspomnienie bohaterów walk o niepodległość, salwy honorowe, pieśń „Rota". Dr hab. Grzegorz Kucharczyk wygłosił  wykład zatytułowany„Zachować dziedzictwo Narodu Ochrzczonego. Nauki z historii” oraz „Nowe czasy, nowe zadania”. Z Zamku mężczyźni przemaszerowali do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski, gdzie odbyła się Msza św. pod przewodnictwem pasterza diecezji bp. Tadeusza Lityńskiego z homilią bp. Henryka Wejmana ze Szczecina.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję