Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, który przewodniczy rzymskokatolickiej konferencji episkopatu, wyraził ogromną wdzięczność za modlitwę i pomoc jaka napływa dzień i noc z Polski: „Bardzo serdecznie pragnę podziękować naszym rodakom z Polski. Za ich modlitwę, wielką solidarność i otwarte serce. Nie tylko pod względem modlitewnej, ale także pod względem humanitarnej pomocy. Jest ona tutaj bardzo potrzebna”.
Jednocześnie metropolita lwowski jest wdzięczny także licznym kapłanom i osobom konsekrowanym za ich oddanie w tym trudnym czasie: „Dziękuję za wytrwałość wszystkim kapłanom, którzy pozostali w swoich parafiach. Siostrom i braciom zakonnym jacy pozostali w swoich wspólnotach. Bardzo serdecznie im dziękuję”.
Na Ukrainie od lat pracuje bardzo dużo kapłanów, braci i sióstr zakonnych z Polski. Nikt z nich nie opuścił w tym trudnym czasie swoich placówek.
Abp Ryś na 100 lecie obecności Heleny Kowalskiej w Łodzi: twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym
2023-02-05 18:53
Ks. Paweł Kłys
/Łódź (KAI)
[ TEMATY ]
św. s. Faustyna Kowalska
Archidiecezje Łódzka/ks. Paweł Kłys
- Panu Bogu się nie podoba to, w jaki sposób pościmy. Panu Bogu nie podoba się to, w jaki sposób jesteśmy pobożni. Ani przez taki post, ani przez taką pobożność nie jesteśmy światłem, nie dajemy światła, ale mówi Izajasz – twoje światło może zabłysnąć w ciemnościach wtedy, kiedy jesteś człowiekiem miłosiernym, bo podzieliłeś chleb z głodnym, do domu wprowadziłeś tułacza, kiedy dałeś nagiemu ubranie i nie odwróciłeś oczu od tych, którzy wyciągali rękę do ciebie – mówił abp Ryś w domu św. Faustyny w Łodzi.
Mszą świętą pod przewodnictwem metropolity łódzkiego celebrowaną w domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Łodzi przy ul. Krośnieńskiej 9, gdzie przed 100-laty mieszkała Helena Kowalska, zakończyły się obchody 100-lecia obecności Apostołki Miłosierdzia w Łodzi. Helena Kowalska mieszkała w Łodzi od września 1922 roku do lutego 1923.
CZYTAJ DALEJ