Reklama

Niedziela Legnicka

Apel Biskupa legnickiego o dalszą pomoc dla Ukrainy

Na Ukrainę płynie pomoc z legnickiej Caritas oraz z wielu parafii diecezji legnickiej.

ks. Waldemar Wesołowski

Organizowane są kolejne transporty z darami, które trafiają zarówno na granicę, jak i do konkretnych miejsc na Ukrainie.

Na terenie diecezji jest już kilka tysięcy uchodźców, wielu z nich otrzymuje pomoc zarówno ze strony Caritas, parafii, jak i fundacji katolickich.

Z apelem o dalsze wsparcie dla ofiar wojny na Ukrainie zwrócił się do diecezjan biskup Andrzej Siemieniewski.

Reklama

- Wszyscy mamy świadomość, że pomoc ta będzie długotrwała. Aby mogła ona przynieść jak najlepsze owoce niezbędne będzie wspólne działanie. Wyrażam wdzięczność wszystkim diecezjanom za podejmowane inicjatywy, mające na celu pomoc Ukraińcom walczącym w obronie swojej Ojczyzny, a także uchodźcom wojennym przybywającym do Polski i do naszej diecezji – czytamy w apelu.

Bp Siemieniewski dziękuje także za modlitwę, podjęty post oraz jałmużnę wielkopostną, szczególnie za zbiórki do puszek, które odbyły się w ostatnim czasie i które trafią do potrzebujących za pośrednictwem diecezjalnej Caritas.

Bp legnickie apeluje też o koordynację wszystkich działań pomocowych. - Proszę diecezjalną Caritas o skoordynowanie wszystkich działań pomocowych na szczeblu diecezjalnym. Zachęcam również duszpasterzy i wiernych do odpowiedzi na propozycję naszej Caritas i dołożenie starań, aby w dekanatach powstały dekanalne ośrodki pomocy – apeluje biskup legnicki.

Ponadto bp Andrzej prosi wszystkich duszpasterzy, aby szczególną troską ogarnęli Ukraińców zamieszkujących parafie diecezji legnickiej. – Proszę, by wspólnota naszego lokalnego Kościoła była dla nich ostoją w tych trudnych chwilach. Bądźmy otwarci w najbliższym czasie na przyjęcie uchodźców wojennych w naszych parafiach - apeluje.

2022-03-10 07:26

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: zdewastowano wejście do rezydencji ambasadora Ukrainy (krótka)

2022-12-02 13:36

Nieznani sprawcy zdewastowali wejście do rezydencji ambasadora Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrija Jurasza. Dyplomata potwierdził tę informację w rozmowie z włoską agencją ANSA.

O tym zdarzeniu jako pierwszy poinformował media rzecznik ukraińskiego MSZ Ołeh Nikołenko, komentując przesłanie przez nieznanego nadawcę zakrwawionych paczek do ukraińskich placówek dyplomatycznych, w tym ambasady Ukrainy w Warszawie i konsulatu w Krakowie. W paczkach miały znajdować się oczy zwierząt. Równolegle informację o fałszywym zamachu bombowym otrzymała ambasada Ukrainy w Kazachstanie, a w Rzymie zdewastowano wejście do rezydencji ukraińskiego ambasadora przy Stolicy Apostolskiej. Tę ostatnią informację potwierdził w rozmowie z włoską agencją ANSA ambasador Andrij Jurasz. Na razie brakuje oficjalnych komunikatów w tej sprawie.

CZYTAJ DALEJ

Lublin. Zapraszamy na Orszak św. Mikołaja

2022-12-02 17:17

Paweł Wysoki

W niedzielę, 4 grudnia, ulicami Lublina już po raz 9. przejdzie Orszak św. Mikołaja. Do udziału w radosnym pochodzie zaproszone są nie tylko dzieci, ale właśnie najmłodsi mają zagwarantowane upominki.

CZYTAJ DALEJ

Kto otrzyma nagrodę Patrioty Roku?

2022-12-03 15:03

[ TEMATY ]

nagroda

Biały Kruk

Biały Kruk

W historycznej Sali „Sokół” w Krakowie trwa obecnie VIII Dzień Patrioty, czyli spotkanie z najważniejszymi twórcami polskiego życia kulturalnego, literackiego, społecznego i religijnego. Organizatorem jest wydawnictwo Biały Kruk, zaś punktem kulminacyjnym będzie wręczenie nagrody „Patriota Roku im. Kazimierza Odnowiciela”.

Program spotkania:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję