Reklama

Polityka

"Anioł Dziecka Utraconego" trafi do sejmowej kaplicy

[ TEMATY ]

anioł

Ks. Mariusz Frukacz

Figura „Anioła Dziecka Utraconego”, nawiązująca do figury wykonanej w latach dwudziestych ubiegłego stulecia, została dzisiaj przekazana w auli redakcji Tygodnika Katolickiego „Niedziela” przez ks. inf. Ireneusza Skubisia, redaktora naczelnego „Niedzieli”, grupie polskich parlamentarzystów do kaplicy w Sejmie RP.

„Dzisiaj na świecie toczy się wielki bój o życie nienarodzonych. Dziecko nienarodzone, które trzyma anioł w swoich rękach to symbol milionów istnień ludzkich, które zostają zabite, a w ten sposób utracone dla ludzkości” - mówił ks. Skubiś.

Redaktor naczelny „Niedzieli” podkreślił, że „te dzieci są utracone dla Polski”. - Wiele dzieci ginie także w wypadkach. Znam smutne oczy matki, której dziecko zginęło na pasach - mówił redaktor naczelny „Niedzieli” i dodał, że „łzy dzieci płyną także wtedy kiedy są zabierane od biednych rodziców”. - Także te wszystkie dzieci symbolizuje ten Anioł. - kontynuował ks. Skubiś.

Reklama

- „Anioł Dziecka Utraconego” to anioł, który ma misję opiekuńczą od Boga. To Anioł pokoju i życia a nie śmierci. To jest wielki symbol dla Sejmu” - podsumował redaktor naczelny „Niedzieli”.

Również ks. Paweł Powierza, duszpasterz parlamentarzystów, podkreślił, że ten anioł „ma przypominać parlamentarzystom, by bronili i ratowali życie”. - Trzeba, aby troska o życie była jednym z najważniejszych działań parlamentarzysty - mówił ks. Powierza i dodał za bł. Janem Pawłem II zaapelował do parlamentarzystów, by byli „wiernymi obrońcami życia i godności człowieka”.

W imieniu parlamentarzystów poseł Mariusz Błaszczak, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, podkreślił, że „najważniejsze w działalności parlamentarzystów jest to, by pamiętali o najsłabszych, o tych za których są odpowiedzialni”. - Władza musi być powierzona ludziom sumienia - podkreślił poseł Błaszczak.

Figura „Anioła Dziecka Utraconego” przedstawia anioła trzymającego w swoich rękach małe dziecko nienarodzone i wpatrzonego w Oblicze Ojca Niebieskiego.

2014-02-02 14:38

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Przyjaciel Anioł Stróż

2 października obchodzimy w Kościele wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Zazwyczaj w liturgii upamiętnia się imiona świętych, ale Aniołowie Stróżowie są uosobieniem działania Bożej Opatrzności. Chociaż więc nie znamy ich z imienia, rola ich jest szczególna. W granicach świętych obcowania dane jest nam przeżywać więź z istotami, o których wiemy niewiele, ale których ślady obecności zapisane są w świadomości Kościoła, a także w doświadczeniu wierzących.

Czy aniołowie istnieją naprawdę, a jeśli tak, to kim są? Choć nasza wiara pełna jest odniesień do niebieskich duchów, do istot widzialnych i niewidzialnych, do ich działania i obecności, to często tak naprawdę nie wiemy, jak włączyć ich istnienie do naszej codzienności, by było owocne, realne i skuteczne, a przy tym by nie przesłaniało nam Boga.

CZYTAJ DALEJ

Afrykańskie orędzie Maryi. Objawienia w Kibeho

2023-01-30 19:58

[ TEMATY ]

Objawienia w Kibeho

Karol Porwich/Niedziela

Objawienia w Kibeho to pierwsze oficjalnie uznane przez Kościół afrykańskie spotkania z Maryją. Orędzie nie ma jednak charakteru lokalnego, nie dotyczy wyłącznie Rwandy, jego treść ma walor uniwersalny. To niezwykłe, że Matka Boża wybrała tak egzotyczne dla nas miejsce, by przypomnieć o swej matczynej miłości.

Alphonsine, Anathalie, Marie-Claire. A także Stephanie, Agnes, Emmanuel oraz Vestine. To imiona siedmiorga młodych ludzi, świadków objawień Matki Najświętszej w Afryce. Maryja posłużyła się wobec nich tymi samymi środkami wyrazu, co w innych objawieniach. Ukazała im swą niebiańską postać i skierowała do nich swoje słowo. Tym samym nadała objawieniom w Kibeho wymiar uniwersalny. Ale Jej orędzie zostało powtórzone przez wizjonerów w sposób niezwykły: za pomocą śpiewu, tańca, gestów, nawet postu. Taki jest „język” mieszkańców Rwandy. Dla nas jednak ich kolorowe media są mało zrozumiałe. Aby zgłębić treść objawień w Kibeho, musimy opowiedzieć je po swojemu. A mamy do tego prawo, nawet obowiązek.

CZYTAJ DALEJ

Papież do przesiedleńców Sudanie Południowym: bądźcie ziarnami nadziei

2023-02-04 16:51

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

PAP/EPA/CIRO FUSCO

„Jesteście zalążkiem nowego Sudanu Południowego, ziarnem dla żyznego i bujnego rozwoju tego kraju” – powiedział Ojciec Święty spotykając się z osobami przesiedlonymi wewnętrznie w „Hali Wolności” w Dżubie.

Franciszek nie ukrywał, że od dawna pragnął okazać swą bliskość i miłość osobom zmuszonym do opuszczenia swoich domów, co w Sudanie Południowym stało się doświadczeniem powszechnym i zbiorowym. Powodem tej tragedii jest trwający w tym kraju konflikt, ale także klęski żywiołowe. Wezwał do zakończenia wszystkich konfliktów, do poważnego wznowienia procesu pokojowego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję