Reklama

Niedziela w Warszawie

Pomoc matkom z dziećmi z wrodzoną wadą serca z Ukrainy. Fundacja Serce Dziecka apeluje o udostępnianie numeru telefonu +48 607 373 366

Na Ukrainie diagnostyka prenatalna nie jest tak zorganizowana jak u nas, możliwości leczenia nie są tak szerokie, dlatego dzieci z wrodzoną wadą serca często umierają po porodzie. Możemy pomóc.

[ TEMATY ]

Ukraina

#pomocdlaUkrainy

SerceDziecka.org.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Fundacja Serca Dziecka od 17 lat pomaga leczyć dziecięce serca z WWS, wspiera rodziców chorych dzieci i pomaga im w dotarciu do specjalistów. W związku z zaistniałą sytuacją zaangażowała się w pomoc dla dzieci z Ukrainy. Na terenie województwa mazowieckiego jest już Tanja Jaschtchun, szefowa ukraińskiego odpowiednika Fundacji Serce Dziecka (Серце Дитини). Tanja Jaschtchun dyżuruje pod numerem telefonu +48 607 373 366 i każda matka dziecka z wadą serca uzyska od niej pomoc w kontakcie z lekarzami i załatwieniu koniecznych badań. Fundacja Serce Dziecka zobowiązała się do zakupu potrzebnych leków, wyżywania i opłacenia noclegu dla matki, gdy dziecko będzie operowane.

Współpraca polsko-ukraińska na medycznym polu nie jest nowością. Polscy specjaliści z Centrum Zdrowia Dziecka i Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu jeździli na Ukrainę, by tam operować małych Ukraińców, z kolei ukraińscy lekarze przyjeżdżali na szkolenia do Polski – mówi Katarzyna Parafianowicz, prezes Fundacji Serce Dziecka i dodaje:

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

– Na Ukrainie diagnostyka prenatalna nie jest tak zorganizowana jak u nas, możliwości leczenia nie są tak szerokie, dlatego dzieci z WWS często umierają po porodzie. Stąd np. syn Tanji był przez 10 lat leczony w Polsce, przeszedł tu operację jednokomorowego serca. Dzięki prof. Wandzie Kawalec nawiązaliśmy relację z Tanją Jaschtchun, która okazała się matką pragnącą zmienić sytuację dzieci z wadami serca w swoim kraju. W ten sposób powstała ukraińska fundacja na rzecz pomocy dzieciom z wadami serca. Jak do tej pory, dzieci z wadami serca były na Ukrainie leczone w dwóch miejscach, w Kijowie i we Lwowie. Do Centrum Zdrowia Dziecka zostało już przyjętych dwoje dzieci, a w kolejce czekają kolejne podania o przejęcie – mówi K. Parafianowicz.

Reklama

Fundacja zdecydowała, by przekazywać pomoc celowaną. Współpracuje z lekarzami ze Lwowa i kiedy otrzymuje sygnał, że potrzebne są specjalistyczne leki dla dziecka operowanego we Lwowie, to szuka ich i je wysyła.

- Pomóżcie nam pomagać, udostępniajcie numer telefonu, który pozwoli skutecznie pomóc ukraińskim dzieciom z wadami serca – apeluje prezes Fundacji Serce Dziecka.

2022-03-11 09:48

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rycerze Kolumba tworzą wioskę dla uchodźców w okolicach Lwowa

[ TEMATY ]

Ukraina

Karol Porwich/Niedziela

Kolejne dzieła miłosierdzia na rzecz Ukrainy realizują Rycerze Kolumba. Jedną z nich będzie zbudowanie wioski dla uchodźców, która powstanie w okolicach Lwowa. Dzieło zostanie w całości sfinansowane przez Rycerzy Kolumba. Do tej pory członkowie i przyjaciele największej na świecie organizacji katolickich mężczyzn przekazali na Fundusz Solidarności z Ukrainą prawie 20 mln dolarów.

- Dostarczamy na Ukrainę tabletki uzdatniające wodę. Dotyczy to szczególnie tych terenów, które zostały zniszczone w wyniku działań wojennych. Pomagamy również w usuwaniu min z pól uprawnych oraz w budowie wioski dla uchodźców. To inicjatywy, które są prowadzone przez Radę Najwyższą Rycerzy Kolumba, ale koordynowane przez poszczególne rady w Polsce - powiedział były delegat stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce Andrzej Anasiak, będący koordynatorem pomocy dla Ukrainy.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

[ TEMATY ]

litania loretańska

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

KRÓLOWO ANIOŁÓW

CZYTAJ DALEJ

Drzewicki Koncert Uwielbienia

2024-05-27 09:40

[ TEMATY ]

koncert

Karol Porwich/Niedziela

W najbliższy czwartek, 30 maja 2024 r. w Boże Ciało o godz. 19.00, w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy odbędzie się po raz piąty Drzewicki Koncert Uwielbienia.

Hasło tegorocznego Koncertu - „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”, zaczerpnięte z Ewangelii wg św. Jana, nawiązuje do najważniejszego wyzwania, jakie stawia przed nami Chrystus – przykazania miłości. W sposób heroiczny przykazanie to zrealizowała rodzina Ulmów z Markowej na Podkarpaciu. Kilka miesięcy temu, bo we wrześniu 2023 r. odbyła się uroczystość beatyfikacji Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich siedmiorga dzieci: Stasia, Basi, Władzia, Frania, Antosia, Marysi i dziecka, które w momencie śmierci było jeszcze w łonie matki. Po raz pierwszy w historii Kościoła do chwały ołtarzy została wyniesiona cała rodzina wraz z nienarodzonym jeszcze dzieckiem. Ponieśli oni w dniu 24 marca 1944 roku śmierć męczeńską, ponieważ w swoim domu dali schronienie ośmiu Żydom, którzy także zostali zamordowani z rąk hitlerowców. W tym roku mija 80 lat od tego wydarzenia. W muzeum domu rodziny Ulmów do dziś znajduje się egzemplarz książki zawierającej historie biblijne. Można zauważyć, że nosi on wyraźne ślady używania. Znamienne jest to, że ktoś z rodziny podkreślił czerwonym kolorem jeden z tytułów: „Przykazanie Miłości – Miłosierny Samarytanin”, a obok niego dopisał słowo: „TAK”. Widać tu niezwykłą siłę obecną w Ewangelii uzdalniającą człowieka do realizacji miłości bliźniego, aż po ofiarę z własnego życia. Tegorocznemu Koncertowi, oprócz doskonałej muzyki i czasu na modlitwę, będą towarzyszyły sceny z życia błogosławionych męczenników, obecnych w znaku relikwii. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Biskup Radomski Marek Solarczyk. Patronat medialny zapewniają Redakcja Tygodnika Katolickiego "NIEDZIELA", Redakcja Radia Plus Radom, Redakcja "Gościa Niedzielnego". Organizatorami Koncertu są Parafia pw. św. Łukasza Ewangelisty w Drzewicy oraz Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję