Reklama

Kościół

Heres: Polska może być bezpieczna, jeśli ludzie bardziej uwierzą Matce Bożej

Znany raper i ewangelizator Heres z grupy Wyrwani Z Niewoli, w specjalnym wywiadzie z portalem niedziela.pl, w nawiązaniu do swojego najnowszego utworu pt. Pod Twoją Obronę, opowiada o sile modlitwy różańcowej i jego sposobach na trwanie z Maryją przy Jezusie.

[ TEMATY ]

różaniec

świadectwo

Heres

Czy Twoim zdaniem możliwa jest jedność Polaków?

Moim zdaniem ciężko jest o prawdziwą jedność i komuś bardzo zależy, aby tej jedności nie udało się osiągnąć. W samym Kościele, który powinien być przykładem miłości i jedności jest tyle podziałów, że głowa boli. Chciałbym bardzo, by Polska była wierna Bogu i Ewangelii i to powinien być fundament naszego zjednoczenia.

W najnowszym utworze nawołujesz do modlitwy na różańcu. Uważasz, że dzięki Różańcowi Polska może być bezpieczna?

Jest coś szczególnego w modlitwie różańcowej i odpowiadając na wezwanie Maryi do codziennego różańca, możemy doświadczyć pokoju serca, pomimo zła rozlewającego się wokół. Polska może być bezpieczna jeśli ludzie uwierzą bardziej Matce Bożej, niż temu co się sączy z mediów.

Niektórzy zwyczajnie, po ludzku, wstydzą się modlić różańcem, uważając to za dobre zajęcie dla babci. Jak Twoim zdaniem zmienić obraz tej modlitwy? Jak pokazać, że młody człowiek też może wiele zyskać dzięki różańcowi?

W ostatnim czasie jest coraz więcej osób chwytających za różaniec. Tysiące mężczyzn ze wspólnoty Wojownicy Maryi i ich rodziny oraz inne inicjatywy Męskiego Różańca w całej Polsce i poza granicami kraju. Masa ludzi modli się w przestrzeni internetu właśnie na różańcu. Trzeba to odczytać jako znak czasu i przygotowanie na zwycięstwo Niepokalanego serca Maryi.

Co Tobie osobiście daje modlitwa i oddanie Maryi?

Osobiście doświadczyłem namacalnej bliskości Maryi podczas tej modlitwy i wiem, że jest to też ciągła walka i trud trwania przy Niej na modlitwie różańcowej. W takich momentach przypominam sobie cytat: ”Zawsze odkładacie modlitwę różańcową na potem, w końcu nie odmawiacie jej, ponieważ chce się wam spać. Co jeśli nie będzie innego razu? Módl się wszędzie, nawet na ulicy, to pomoże ci czuć stałą obecność Bożą" - św. Josemaria Escriva.


Więcej o Heresie: https://www.facebook.com/hereswzn

2022-03-16 08:17

Ocena: +7 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Szymon Reich z „Top Model”: jak być katolikiem w show-biznesie

[ TEMATY ]

ewangelizacja

świadectwo

facebook.com/Szymon-Reich

O tym, jak być katolikiem w show-businessie opowiada w rozmowie z KAI Szymon Reich, muzyk, ewangelizator, uczestnik jednej z edycji programu telewizyjnego „Top Model”. Dorastał bez ojca, którego zastąpił mu zaprzyjaźniony ksiądz. Od siedmiu lat stale się nawraca i mówi o Jezusie w różnych środowiskach.

Zauważa, że czasem w ewangelizacji „źle do człowieka podchodzimy, tak nieludzko, jakbyśmy chcieli klientowi sprzedać produkt, a nawet nie pytamy, czy on chce cokolwiek kupić”. - To nie ja kogoś nawracam, tylko Pan Bóg nawraca przeze mnie. Mam być odblaskiem światła, a nie samemu świecić – podkreśla Reich.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Do czego przygotowuje mnie Adwent?

2022-11-26 10:12

[ TEMATY ]

Ewangelia

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Mówiąc o końcu świata, Jezus ukazuje trzy sceny: potop z czasów Noego, odmienny los osób wykonujących pozornie tę samą pracę oraz obraz gospodarza, który strzeże swojego domu przed złodziejem. Jedli, pili, pracowali, bawili się – byli zajęci swoimi sprawami, zanurzeni w codzienności. Choć nie wiadomo kiedy, Syn Człowieczy na pewno przyjdzie – akcentuje w komentarzu do Ewangelii na I niedzielę Adwentu, 27 listopada, ks. Krzysztof Wons, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

1. Tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego

CZYTAJ DALEJ

Lizbona: dotychczas 200 tys. rejestracji na Światowe Dni Młodzieży 2023

2022-11-28 15:16

[ TEMATY ]

symbole ŚDM

ŚDM

ŚDM Lizbona

facebook.com/sandomierzSDM

Po około miesiącu od rozpoczęcia rejestracji, do udziału w Światowych Dniach Młodzieży 2023 w Lizbonie zgłosiło się już około 200 tys. młodych ludzi. Dotychczas swój udział zapowiedziały duże grupy, zwłaszcza z Włoch, Brazylii, Hiszpanii i Francji - ogłosił na konferencji prasowej biskup pomocniczy archidiecezji Lizbony Americo Aguiar, który jest także prezesem Fundacji Światowych Dni Młodzieży – poinformowała agencja informacyjna Ecclesia. Okazją do tego była prezentacja programu duszpasterskiego w sanktuarium maryjnym w Fatimie, 120 kilometrów na północ od stolicy Portugalii, które - zdaniem biskupa - odegra ważną rolę podczas ŚDM.

„Światowe Dni Młodzieży, które po raz pierwszy odbędą się w Portugalii między 1 a 6 sierpnia przyszłego roku, będą ściśle współpracować z Fatimą, ponieważ miejsce pielgrzymkowe jest jedynym miejscem w kraju, która ma już doświadczenie w radzeniu sobie z dużymi rzeszami ludzi”, powiedział bp Aguiar. Fatima będzie nie tylko centralnym punktem dla młodych pielgrzymów ŚDM, ale także dla papieża Franciszka, który jako pierwszy zgłosił się 26 października i już obiecał, że "bardzo chciałby" przyjechać także do Fatimy. Franciszek uczestniczył już w ŚDM w Rio de Janeiro (2013), Krakowie (2016) i Panamie (2019).

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję