Reklama

Niedziela Częstochowska

Koncert pasyjny w kościele rektorackim

Studium Liturgii i Muzyki Kościelnej Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie zaprasza we wtorek 22 marca na koncert pasyjny do kościoła rektorackiego Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie.

O godz. 18 zostanie odprawiona Msza św. z udziałem Studium. Po Eucharystii odbędzie się koncert muzyki organowej i chóralnej.

W programie:

„Rozmyślajmy dziś” – dyryguje Krystian Gomółka (rok V)

Reklama

Fantazja a-moll (T. Aberg) – Wojciech Psiuch (rok III)

„Mą drogę znasz” – dyryguje Krystian Gomółka

Chorał F-dur (A. Freyer) – Karina Czarnecka (rok I)

„Kołysanka” (L. Vierne) – Dorota Janik (rok II)

„Siniore delle cime” (opr. G. de Marzi) – dyryguje Arkadiusz Chybalski (rok V)

„Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ” (J.S. Bach) – Jakub Olszewski (rok I)

Sonatina (Ch. Ritter) – Piotr Pundyk (rok III)

„Panis Angelicus” (C. Frank) – dyryguje dr Karolina Banach

Preludium c-moll (F. Chopin) – Arkadiusz Chybalski


Przygotowanie chóru – dr Karolina Banach

Przygotowanie studentów do dyrygowania – Marcin Lauzer

Przygotowanie studentów do popisu organowego – Adam Mroczek, dr Karolina Banach, dr Jan Mroczek, Przemysław Kmieć

Prowadzenie koncertu – dr Karolina Banach


Po koncercie będzie można wesprzeć ofiarą siostry honoratki, które bezpośrednio w ukraińskich miastach pomagają kobietom, dzieciom i żołnierzom.

2022-03-17 14:37

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wszystko dzięki wspólnocie

Stacje zobrazowane krótkimi scenkami, do tego treściwe rozważania i profesjonalne oświetlenie, które tworzy niepowtarzalną atmosferę – za nami misterium męki Pańskiej „Krzyż ratunkiem rodziny” w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie.

Z powodu pandemii odbyło się ono bez udziału publiczności. Transmitowała je natomiast Niedziela TV.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Papieża Franciszka „Ekumeniczna pielgrzymka pokoju” do Sudanu Południowego

2023-01-31 09:32

[ TEMATY ]

Franciszek w Kongo i Sudanie

Grzegorz Gałązka

W dniach 3-5 lutego Franciszek odbędzie „ekumeniczną pielgrzymkę pokoju” do Sudanu Południowego. Towarzyszyć mu będą: honorowy zwierzchnik Wspólnoty Anglikańskiej, arcybiskup Canterbury Justin Welby i moderator Zgromadzenia Ogólnego prezbiteriańskiego Kościoła Szkocji pastor Iain Greenshields. Jej hasłem są słowa Jezusa: „Proszę, aby wszyscy byli jedno”, zaczerpnięte z tzw. Modlitwy Arcykapłańskiej z Ewangelii św. Jana. Wcześniej, od 31 stycznia do 3 lutego, Ojciec Święty odwiedzi Demokratyczną Republikę Konga. Będzie to 40. podróż zagraniczna papieża w czasie jego prawie dziesięcioletniego pontyfikatu.

Wizyta ekumeniczna

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję