Reklama

Niedziela Świdnicka

Bielawa. Małżeństwo. Instrukcja obsługi

Pod takim tytułem w par. Wniebowzięcia NMP odbył się specjalny cykl konferencji nie tylko dla par małżeńskich.

[ TEMATY ]

małżeństwo

ks. Mirosław Benedyk

Dobrze jest skorzystać z doświadczenia innych i uratować swoje małżeństwo, nim będzie za późno

Dobrze jest skorzystać z doświadczenia innych i uratować swoje małżeństwo, nim będzie za późno

Tym razem na specjalne zaproszenie bielawskich duszpasterzy, tematem małżeńskich relacji zajęła się Małgorzata Kornacka, psycholog, psychoterapeuta. - Małżeństwo jest skomplikowanym tematem, w którym obie strony wzajemnie się oskarżają, a rzadko zdarza się sytuacja, w której próbują się zrozumieć. Każdy popełnia błędy i najważniejsze jest, aby nauczyć się wyciągać z nich wnioski. Jak ominąć pułapki znajdujące się w każdym związku? Dlaczego małżeństwa często są nieudane? Czy małżeństwo bez seksu ma sens? Jakie są skutki rozwiązłości pozamałżeńskiej? To tylko nieliczne z tematów, które zostały szczegółowo omówione podczas dwudniowych wykładów, ale i są opisywane przez autorkę w poradniku o tym samym tytule.

- Szczęśliwe małżeństwo zależy od znajomości pewnych zasad, które należy znać i przestrzegać. W Polsce niestety 1/3 małżeństw się rozwodzi, a wielkich miastach nawet połowa. Głównym tego powodem jest niezgodność charakterów, którą ja odczytuję, siedząc w gabinecie i przyglądając się parom, że to są często różnice w funkcjonowaniu kobiety i mężczyzny, których ci małżonkowie nie widzą, nie rozumieją i popełniają błędy, które się powtarzają – opowiadała prelegentka.

2022-03-12 14:12

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O właściwe rozumienie nierozerwalności małżeństwa

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że Kościół ma obowiązek troski o wszystkich swoich wyznawców – także o tych, którzy po zawarciu małżeństwa kanonicznego (kościelnego) rozwiedli się, a następnie zawarli nowy związek, oczywiście tylko cywilny. Rodzi się jednak pytanie: Jak daleko może sięgać ta troska – czy aż do dopuszczania takich osób do Komunii eucharystycznej?

Zataczająca w ostatnich dziesiątkach lat coraz szersze kręgi mentalność prorozwodowa, hołdująca koncepcji indywidualistycznej i świeckiej małżeństwa, negująca nierozerwalność tego związku, sprawia, że również wśród wyznawców Kościoła katolickiego nie brak tych, którym nieobca jest wizja małżeństwa jako rzeczywistości czysto ludzkiej. Postrzegając je często jako formę integracji psychospołecznej, nie przywiązują wagi do nierozerwalności, owszem – uciekają się nawet do zanegowania tego istotnego przymiotu małżeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Policja apeluje: nie wchodźmy na lód

2022-11-26 08:32

[ TEMATY ]

ostrzeżenie

pixabay.com

Nie wchodźmy na zamarznięte zbiorniki wodne. Z brzegu nie widać, gdzie jest bezpiecznie, a gdzie lód jest cienki i może się pod nami załamać - podkreśla mł. asp. Aleksandra Wasiak z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie.

Mł. asp. Wasiak przypomniała w rozmowie z PAP, że grubość lodu może być różna w zależności od zbiornika wodnego, prądów, a także roślinności na dnie. "Kiedy stoimy na brzegu, nie widzimy takich rzeczy, więc nie jesteśmy w stanie stwierdzić, które miejsce jest bezpieczne, a które nie" - zauważyła.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję