Reklama

Niedziela Legnicka

Pielgrzymka Rzemieślników do Krzeszowa

W Krzeszowie, w uroczystość św. Józefa, do sanktuarium św. Józefa przybyli rzemieślnicy z Dolnego Śląska.

ks. Waldemar Wesołowski

Była to już 5 pielgrzymka rzemieślników, którzy zawierzyli się swojemu patronowi. Na uroczystość przybyli także przedstawiciele Bractwa św. Józefa oraz wierni noszący imię Opiekuna Zbawiciela. Obecne były także poczty sztandarowe, w tym poczty szkół rzemieślniczych.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania sanktuarium i wspólnego różańca. W południe Eucharystii przewodniczył ks. Józef Lisowski, kanclerz Kurii Biskupiej. Homilię wygłosił ks. Józef Hupa z Bolesławca. Na zakończeni modlitwy życzenia solenizantom złożył Zbigniew Ładziński, prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej. Natomiast ks. Józef Lisowski i ks. Marian Kopko wręczyli medale za zasługi dla diecezji legnickiej przyznane przez biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego z okazji 30-lecia powstania diecezji legnickiej.

Pielgrzymka zakończyła się wspólną agapą i Koronką do Miłosierdzia Bożego odmówioną w bazylice krzeszowskiej.

Reklama

Więcej na www.legnica.fm i w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej

foto

2022-03-19 18:31

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Adwentowe opowieści o przodkach Mesjasza

2022-11-28 14:49

[ TEMATY ]

Biblia

"Od Abrahama do Jezusa" to seria krótkich filmików, w których bp Piotr Przyborek opowiada o przodkach Mesjasza ujętych przez św. Mateusza w pierwszym rozdziale Ewangelii.

CZYTAJ DALEJ

Dwa paradoksy Adwentu

2022-11-26 15:06

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Ewangelia: Mt 24, 37-44

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Papież do włoskiej młodzieży: bądźcie „poetami pokoju”

2022-11-28 15:17

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay

Ojciec Święty przyjął na audiencji studentów i nauczycieli biorących udział we włoskim projekcie edukacyjnym formującym do pokoju i troski o drugiego człowieka. Jego zwieńczeniem będzie marsz z Perugii do Asyżu, na którym młodzi przedstawią wypracowane przez siebie propozycje pokojowe. Papież postawił im za wzór Jana XXIII, i jego wciąż aktualną encyklikę nt. pokoju, oraz Martina Luthera Kinga. „Bądźcie poetami pokoju” – apelował Franciszek.

Nawiązując do Asyżu, gdzie młodzi spotkają się w przyszłym roku, Papież przypomniał, że związany z tym miastem św. Franciszek wciąż inspiruje i nadal pozostaje symbolem pokoju, braterstwa i miłości do bliźnich. Wskazał, że dzisiejszy świat pilnie potrzebuje wzięcia troski za drugiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję