Reklama

Kościół

Abp Wojda modlił się wraz z uchodźcami o pokój

W ośrodku Caritas Archidiecezji Gdańskiej znajdującym się w Warzenku nad Jeziorem Tuchomskim schronienie znalazło ponad 60 ukraińskich uchodźców. W poniedziałek 21 marca odwiedził ich abp Tadeusz Wojda. Wszystkich połączyła modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie.

[ TEMATY ]

uchodźcy

abp Tadeusz Wojda

Karol Porwich/Niedziela

W malowniczo położonym i prowadzonym na wysokim poziomie ośrodku przebywają głównie matki z dziećmi i osoby starsze. Korzystają z komfortowych pokoi w części hotelowej wyposażonych w łazienki. Archidiecezja poprzez działania Caritas zagwarantowała uchodźcom nie tylko nocleg, ale również całodzienne wyżywienie.

Z wizytą do tych, którzy uciekli przed okrucieństwem wojny, w poniedziałkowe popołudnie przyjechał abp Tadeusz Wojda. W kaplicy ośrodka modlił się wraz z gośćmi o pokój na Ukrainie. - Nasza modlitwa to przede wszystkim modlitwa w intencji tutejszej grupy. Jednocześnie modlimy się też o to, by w Ukrainie jak najszybciej zakończyła się wojna. Żeby nastał pokój i by wszyscy mogli spokojnie powrócić do normalnego życia. Wznosimy codziennie do Boga suplikacje, by ta absurdalna wojna już się zakończyła. Cieszę się, że możemy w tym ośrodku naszej Caritas gościć całą grupę. Życzę, żeby wasz pobyt tutaj był owocny i spokojny, szczególnie dla dzieci, które doświadczyły traumy. Niech to będzie miejsce pokoju i spokoju dla was - mówił metropolita gdański.

Po zakończeniu modlitwy wszyscy spotkali się na na wspólnym posiłku. - W naszym ośrodku gościmy obecnie głównie kobiety z dziećmi z całej Ukrainy. Widzimy, że znaleźli tu spokojną przystań na swoim uchodźczym szlaku. Nasz obiekt jest do ich dyspozycji tak długo, jak to będzie im potrzebne - zapewnia ks. Janusz Steć, dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

2022-03-21 22:21

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Wojda: Nakryć ołtarz serca czystym obrusem dobrych uczynków i ewangelicznego postępowania

[ TEMATY ]

Boże Ciało

abp Tadeusz Wojda

Karol Porwich/Niedziela

Abp Tadeusz Wojda SAC, metropolita gdański przewodniczył głównym obchodom uroczystości Bożego Ciała w archidiecezji gdańskiej. Rozpoczęły się one Mszą św. w bazylice Mariackiej w Gdańsku, którą koncelebrowali biskupi pomocniczy - Zbigniew Zieliński i Wiesław Szlachetka oraz przedstawiciele duchowieństwa.

Uczestniczyli w niej: siostry zakonne, przedstawiciele administracji publicznej i wierni świeccy.

CZYTAJ DALEJ

Jezus chce się dziś z Tobą spotkać i powiedzieć Ci pełne otuchy słowa!

2023-01-07 15:07

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 13-16.

Niedziela, 5 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Sudan Południowy/ Papież: odłóżmy broń nienawiści i zemsty

2023-02-05 10:34

PAP/EPA/CIRO FUSCO

Na zakończenie wizyty w Sudanie Południowym papież Franciszek odprawił w niedzielę w stolicy kraju Dżubie mszę, w której uczestniczyło ponad 100 tysięcy osób. Odłóżmy broń nienawiści i zemsty - apelował.

W homili papież powiedział, że wierzący są powołani do tego, by w radości, z wdzięcznością dawać świadectwo o przymierzu z Bogiem, pokazując, że "jesteśmy ludźmi zdolnymi do tworzenia więzi przyjaźni, do życia w braterstwie, do budowania dobrych relacji międzyludzkich, by nie dopuścić do tego, by zapanowało zepsucie zła, choroba podziałów, brud nieuczciwych interesów, plaga niesprawiedliwości".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję