Reklama

Świat

Abp Budzik: Kościół w Lublinie modli się za Franciszka

[ TEMATY ]

abp Wiktor Skworc

Ks. Paweł Rytel-Andrianik

Wizyta ad limina to jest wizyta do progów i grobów apostolskich, więc przede wszystkim ma wymiar religijny. Wspaniałe są nasze celebry, które sprawujemy w bazylikach rzymskich, przy grobie Jana Pawła w Bazylice Watykańskiej, czy dzisiaj w Bazylice św. Jana na Lateranie, są to niezwykłe przeżycia. Ale przede wszystkim celem naszej wizyty jest spotkanie z Ojcem Świętym, z przedstawicielami Ojca Świętego, którzy kierują najważniejszymi instytucjami Kościoła.

Chcemy zdać sprawozdanie z tego, jak wygląda życie religijne i misja Kościoła w Polsce nad Wisłą, aby tutaj u grobu apostolskich z watykańskiej uniwersalistycznej perspektywy spojrzeć z pewnym dystansem może i nawet krytycznie na to, co robimy. Abyśmy z większym zapałem i większą radością, do czego nas wzywa Ojciec Święty Franciszek, rozpoczęli kolejny etap pracy ewangelizacyjnej Kościoła w Polsce. Najważniejszym momentem tej wizyty jest spotkanie z Ojcem Świętym, nasza grupa na to spotkanie jeszcze czeka.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w środowej audiencji ogólnej. Ojciec Święty delegację Episkopatu bardzo serdecznie przywitał i wyraził nadzieję, że ta nasza wizyta przyniesie dobre i bogate owoce dla Kościoła w Polsce. Mieliśmy już okazję zamienić z nim parę słów, zapewnić o modlitwie. Bardzo zależy Ojcu Świętemu na naszej modlitwie. Zapewniłem go, że kościół w Lublinie się modli w jego intencji, również Kościół w Polsce wspiera go w modlitwie i myślę, że od tej modlitwy zależą też owoce tej wizyty ad limina Apostolorum.

2014-02-06 13:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tychy: modlitwa za powstańców w miejscu jednej z bitew I Powstania Śląskiego

[ TEMATY ]

abp Wiktor Skworc

wspomnienie

Bożena Sztajner/Niedziela

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc sprawował Eucharystię w kościele NSPJ w Tychach – Paprocanach, który został wzniesiony jako wotum dla upamiętnienia powstańców I Powstania Śląskiego.

– Jedna z większych bitew I Powstania Śląskiego miała miejsce właśnie tutaj, w Paprocanach – mówił metropolita katowicki podczas Eucharystii w intencji poległych powstańców I Powstania Śląskiego. Dodał, że poświęcony w 1937 r. kościół to świątynia, która była „upamiętnieniem powstańców”.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prał. Sławomir Oder nowym biskupem gliwickim

2023-01-28 13:00

[ TEMATY ]

diecezja toruńska

diecezja gliwicka

ks. Paweł Borowski

We wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, 28 stycznia, nuncjusz apostolski w Polsce ogłosił, że papież Franciszek mianował nowego biskupa gliwickiego. Został nim pochodzący z diecezji toruńskiej ks. prał. Sławomir Oder. Informację przekazano w sposób uroczysty w kaplicy Domu Biskupiego w Toruniu. Z tej okazji biskup toruński Wiesław Śmigiel wystosował list do wiernych diecezji toruńskiej.

Umiłowani w Chrystusie siostry i bracia! Drodzy diecezjanie!

CZYTAJ DALEJ

Opłatek pielgrzymów

2023-01-28 23:54

ks. Łukasz Romańczuk

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję