Reklama

Aspekty

Rokitno. Bohaterowie Boga

W sanktuarium w Rokitnie w dniach 25-27 marca odbyły się kolejne rekolekcje z cyklu Bohaterowie Boga.

[ TEMATY ]

Bohaterowie Boga

sanktuarium Rokitno

Katarzyna Krawcewicz

- To rekolekcje o męskiej duchowości. Chcemy tchnąć męskiego ducha i zrobić to na podstawie bohaterów Pisma świętego. Postacie ze Starego Testamentu pokazują nam, jak iść za Bogiem, jak iść z Nim przez życie. To ważne, że moc doskonali się w ich słabości, dzięki relacji z Panem Bogiem. To właśnie chcemy przekazać uczestnikom – wyjaśnia ks. Damian Drop (zobacz tutaj).

Na rekolekcje przyjechało 38 uczestników. Towarzyszyli im księża i klerycy. W programie znalazły się m.in. Msze święte, wspólne modlitwy, konferencje i mecz piłki nożnej. Kolejne spotkanie z cyklu Bohaterowie Boga zaplanowane jest na maj.

Więcej na ten temat ukaże się w papierowym wydaniu Niedzieli. Zapraszamy do galerii zdjęć.

2022-03-26 13:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rokitno. Bohaterowie Boga

[ TEMATY ]

rekolekcje powołaniowe

Bohaterowie Boga

Katarzyna Krawcewicz

15 października w Rokitnie rozpoczęły się weekendowe rekolekcje dla chłopaków pt. „Bohaterowie Boga”.

To pierwsze rekolekcje z cyklu, w którym prezentowane będą postacie z kart Pisma Świętego. Uczestnicy poznają historię i przeżycia tych bohaterów oraz ich relację z Bogiem, a następnie próbują to skonfrontować ze swoim życiem. Postacią omawianą w październiku jest Noe – człowiek, który wybudował Arkę, bo całkowicie zaufał Bogu.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Sto czterdzieści jeden

2022-11-28 00:25

Karol Porwich

Życzę sobie i wam, byśmy odkrywali księgi Ewangelii do naszych osobistych spotkań z Jezusem– mówił w homilii abp Wacław Depo.

Kurs lektorski w archidiecezji częstochowskiej miał swój finał 27 listopada w kościele Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Częstochowie. Mszę św. odprawiono pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego. W koncelebrze byli m.in. ks. Ryszard Selejdak, rektor WMSD w Częstochowie, ks. Paweł Wróbel, duszpasterz Liturgicznej Służby Ołtarza, ks. Michał Zimny, zastępca duszpasterza LSO.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję