Statystyki GUS wykazują, że od 2003 r. spożycie alkoholu wzrosło o 52%. Obecnie aż 16% populacji dorosłych Polaków zaliczanych jest do grupy pijących ryzykownie. Największy wzrost w tym zakresie odnotowano wśród młodych kobiet w grupie wiekowej 18-29 lat. W ciągu 3 lat liczba kobiet w grupie nadużywających alkohol zwiększyła się o 73%. Kobiety doświadczają większych szkód zdrowotnych związanych z piciem. W populacji mężczyzn o 50% wzrosła grupa ryzykownie pijących 50-latków. Zdecydowanie wysoki wskaźnik wzrostu nadużywających (o 48%) alkoholu odnotowano wśród bezrobotnych.
1,5 miliona dzieci wychowuje się w rodzinach, gdzie występuje alkoholizm. Rejestruje się 2 miliony rocznie ofiar domowej przemocy, a wśród narkomanów - prawie 100% zachorowań na żółtaczkę wszczepienną typu C. Pojawiło się zjawisko kobiet alkoholiczek, co w naszym narodzie było prawie nieznane. Kobieta w Polsce, matka i opiekunka, była ostoją i sercem polskiej rodziny.
Od kilkunastu lat istnieją nowe możliwości bezpiecznej, roślinnej farmakoterapii z korzenia Kudzu, która może skutecznie wspomagać dotychczasowe metody terapeutyczne, a która nie jest jeszcze zauważona w Polsce.
W dniach 15-17 marca odbyły się Międzynarodowe Targi Poznańskie SALMED 2006, pod patronatem ministra zdrowia prof. Zbigniewa Religi. Była to wielka coroczna prezentacja najnowszych technologii w dziedzinie medycyny. Odbywało się jednocześnie wiele konferencji i wystaw, których byłam uczestnikiem. Na konferencji INTERHERBA 2006 pt. Wino w medycynie - tradycja i współczesność, zorganizowanej przez Instytut Roślin i Przetworów Zielarskich, Wydział Farmaceutyczny Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu oraz Wielkopolską Okręgową Izbę Aptekarską, omawiano wiele tematów: od stosowania wina w dietach różnych narodów i pożytecznych jego składników, aż do uzależnień. Konferencja objęła również referaty dotyczące najnowszych osiągnięć naukowych nad możliwością wykorzystania roślin, tj. Kudzu Vine (pueraria lobata), i ich zastosowania w leczeniu choroby alkoholowej.
Doc. dr hab. Przemysław Mikołajczak prezentował prace Katedry Farmakologii Akademii Medycznej mówiące o 86% redukcji spożycia alkoholu przy użyciu ekstraktu z korzenia Kudzu w badaniach na szczurach. Podawał też najnowsze doniesienia dotyczące wyników badań na ludziach z amerykańskich uczelni potwierdzających spadek spożycia. Akademia Medyczna w Poznaniu jest wiodącym ośrodkiem w Polsce w badaniach nad rośliną Kudzu Vine i jej zastosowań. W Ameryce główne prace naukowe prowadzi Akademia Medyczna na Harwardzie. Korzeń Kudzu Root nie tylko zmniejsza sukcesywnie zapotrzebowanie organizmu na używkę, ale ma właściwości regenerujące, odtruwa zniszczony organizm i wspomaga krążenie. Składniki czynne Kudzu Root, jak pueraryna i daidzina, wykazują neuroprotekcyjne działanie. Preparaty tej rośliny są różne, w Polsce nie istnieją jeszcze standardy dla suplementów diety z korzenia Kudzu, więc trudno jest bez odpowiedniej wiedzy wybrać właściwy preparat.
Zacznijmy stosować wszystkie możliwe środki, aby ratować rodziny. Do psychoterapii można już dzisiaj włączyć wspomaganie preparatem Kudzu Root. Nie możemy się zamykać w stereotypie myślenia o uzależnieniach, zachodzi pilna potrzeba wykorzystania każdej nowej możliwości w leczeniu czy zapobieganiu powstawania nałogów.
Od 13 lat pracuję nad projektem Kudzu Root w Kanadzie przy współpracy polskich i kanadyjskich specjalistów, a od 2000 r. - w Polsce.
Projekt obejmuje popularyzację rośliny jadalnej Kudzu Vine oraz opracowanie preparatów Kudzu Root w celu wspomagania walki z uzależnieniami, głównie z chorobą alkoholową w kraju. Nasz kanadyjski preparat Kudzu Root firmy K&K Bioplus obecny jest w aptekach w Polsce od 2001 r., a w 2003 r. został wyróżniony Ziołowym Oskarem. Od 2003 r. jest również dostępny nowy preparat Kudzu Root White dla dzieci i młodzieży jako środek, który ma zapobiegać uzależnieniom. Preparaty dostępne są bez recepty.
Wraz z nadzieją na budowanie nowej Rzeczypospolitej pojawia się szansa, że zmieni się również polityka dotycząca rozwiązywania problemów alkoholowych. Polityka walki z uzależnieniami obejmuje również zmniejszenie dostępu do alkoholu i ujawnianie prawdy w zakresie zatrważających statystyk oraz konsekwencji nałogów dla rodziny, społeczeństwa i narodu. Na razie można odnieść wrażenie, że alkohol jest lansowany, a piwo stało się najpopularniejszym napojem.
Informacje na temat Kudzu Root można uzyskać pod numerem telefonu: (0-71) 347-91-54 oraz na stronie internetowej:
Pomóż w rozwoju naszego portalu