W Niedzielę Palmową 10 kwietnia o godzinie 10.00 na Placu św. Piotra papież Franciszek pobłogosławi palmy i gałązki oliwne, a po procesji upamiętniającej wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy odprawi Mszę św.
W Wielki Czwartek 14 kwietnia o 9.30 w bazylice św. Piotra papież odprawi Mszę Krzyżma, a w Wielki Piątek o 17.00 Liturgię Męki Pańskiej.
W wielkopiątkowy wieczór o 21.15 Franciszek przewodniczyć będzie nabożeństwu Drogi Krzyżowej przy Koloseum.
W sobotę 16 kwietnia o 19.30 papież odprawi Wigilię Paschalną w bazylice św. Piotra, zaś w Wielkanoc 17 kwietnia – Mszę św. o 10.00 na placu św. Piotra, po której w południe udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi” (Miastu i Światu).
Gdzie są granice dialogu międzyreligijnego?
2023-02-08 07:06
"Niech Wasza mowa będzie; tak, tak, nie, nie", Tomasz Rowiński , ks. prof. Waldemar Chrostowski
[ TEMATY ]
dialog międzyreligijny
Czwarta część bestsellerowego wywiadu-rzeki. Ks. profesor Waldemar Chrostowski tym razem za rozmówcę obrał sobie Tomasza Rowińskiego. Po trzech tomach, Bóg, Biblia, Mesjasz, Kościół, Żydzi, Polska oraz Prawda, Chrystus, Judaizm, które okazały się wydawniczymi hitami, ks. Waldemar Chrostowski podsumowuje zmiany w Kościele i świecie, jakie nastąpiły od czasu publikacji pierwszego tomu serii.
Księże profesorze, zacznijmy od kontrowersji. W Abu Zabi papież Franciszek podpisał Dokument o ludzkim braterstwie dla pokoju światowego i współistnienia. Znalazło się tam zdanie brzmiące następująco: „Bóg w swej mądrości chce pluralizmu i różnorodności religii, koloru skóry, płci i języków”. Czy Bóg rzeczywiście chce różnorodności religii? Czy nie zdziwiło księdza, że w tym dokumencie pojawiło się takie sformułowanie?
CZYTAJ DALEJ