Reklama

Kościół

Papież dziękuje uczestnikom pielgrzymki solidarności z Ukrainą

„Niech godność osoby ludzkiej i świętość życia będą zawsze trwałymi zasadami, którymi kierujemy się w naszym zaangażowaniu na rzecz braterstwa” – napisał Papież w przesłaniu do uczestników międzyreligijnej pielgrzymki solidarności z Ukrainą, zorganizowanej w Czerniowcach przez Instytut Eliasza (The Elijah Interfaith Institute).

[ TEMATY ]

Ukraina

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Ojciec Święty zauważył, że obecny czas napełnia nas przerażeniem, ponieważ jest przeniknięty przez siły zła. „Cierpienia zadawane wielu słabym i bezbronnym ludziom; liczne masakry ludności cywilnej i niewinnych młodych ofiar; rozpaczliwa ucieczka kobiet i dzieci... Wszystko to wstrząsa naszymi sumieniami i zobowiązuje nas, abyśmy nie milczeli, nie pozostawali obojętni na przemoc Kaina i płacz Abla, ale z mocą podnieśli głos, aby w imię Boga domagać się położenia kresu tym odrażającym działaniom” – stwierdził Franciszek.

Przytoczył słowa z encykliki Fratelli tutti, że wojna jest porażką polityki i człowieczeństwa, haniebnym poddaniem się, klęską w obliczu sił zła (Fratelli tutti, 261). Papież podziękował za inicjatywę modlitewną łączącą ludzi różnych religii, ponieważ ona pomaga wzmocnić poczucie odpowiedzialności wierzących w obliczu wojny, która zaprzecza wielu wysiłkom podjętym w minionych dziesięcioleciach, aby budować świat mniej uzbrojony i bardziej pokojowy.

Wyraził także wdzięczność wszystkim, którzy w ostatnich dniach wyszli naprzeciw potrzebom ludzi zmuszonych do opuszczenia swoich domów i rodzin.

2022-04-13 16:23

Ocena: +2 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dlaczego Maryja ponownie zapłakała?

[ TEMATY ]

Ukraina

Maryja

Mat.prasowy

O Niżankowicach zrobiło się głośno w 2005 r., gdy z figury Matki Bożej znajdującej się w tamtejszym kościele katolickim pociekły łzy. O cudzie łez i tym, co wydarzyło się na Ukrainie 17 lat temu, rozmawiamy z Małgorzatą Pabis, autorką książki o tamtych cudownych wydarzeniach – Maryja płacze na Ukrainie.

Ireneusz Korpyś: 6 stycznia 2005 r. po raz pierwszy zauważono łzy na niżankowickiej figurze Matki Bożej Fatimskiej. Jak wyjaśnić to niecodzienne zjawisko?

CZYTAJ DALEJ

Turcja/ KG PSP: pierwszy uratowany człowiek przez polskich strażaków

2023-02-07 15:46

[ TEMATY ]

trzęsienie ziemi

PAP/EPA/NECATI SAVAS

Polscy strażacy wspólnie z tureckimi ratownikami wydobyli z gruzowiska w Besni żywego mężczyznę. To pierwszy uratowany człowiek przez naszych ludzi - poinformował komendant główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Polska grupa ratownicza HUSAR Poland, która we wtorek dotarła do tureckiego miasta Besni, po południu rozpoczęła poszukiwania ludzi uwięzionych pod gruzami po trzęsieniu ziemi. Nadal trwa rozpoznanie, ale do akcji ruszyły już pierwsze zespoły ratownicze.

CZYTAJ DALEJ

Pierwsze spotkanie Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Częstochowskiej nowej kadencji

7 lutego w Kurii Metropolitalnej w Częstochowie po raz pierwszy w nowym składzie spotkała się Rada Duszpasterska Archidiecezji Częstochowskiej.

Po krótkiej modlitwie abp Wacław Depo wręczył dekrety nominacyjne członkom Rady. Następnie przedstawione zostały jej zadania i kompetencje. Członkowie Rady zostali również wprowadzeni w tematy związane z przygotowaniami do nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji w latach 2024-25, poprzedzających to wydarzenie misji ewangelizacyjnych oraz jubileuszu 100. rocznicy powstania diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję