Reklama

Niedziela Świdnicka

Wyniki diecezjalnego etapu Konkursu Wiedzy Biblijnej

Za nami konkursowe zmagania etapu diecezjalnego XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

[ TEMATY ]

Civitas Christiana

Konkurs Wiedzy Biblijnej

ks. Mirosław Benedyk/Niedziela

Monika BODZEK zwyciężczyni diecezjalnego etapu OKWB wraz z siostrą katechetką Angelą Maryniak (OP)

Monika BODZEK zwyciężczyni diecezjalnego etapu OKWB wraz z siostrą katechetką Angelą Maryniak (OP)

Blisko 30 uczestników reprezentujących 13 szkół ponadpodstawowych z terenu diecezji świdnickiej, spotkało się 21 kwietnia w wałbrzyskiej siedzibie Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” - głównego organizatora konkursu, którego jedną z podstawowych misji jest prowadzenie szeroko rozumianej formacji, także dzieci i młodzieży. W tym roku tematem biblijnych zmagań były: Księga Jeremiasza oraz 1 i 2 św. Piotra.

Intelektualne zmagania poprzedziła Eucharystia w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej – patronki Wałbrzycha. Liturgii przewodniczył ks. prał. dr Krzysztof Moszumański. – Drodzy, można zgłębiać Pismo Święte w różny sposób. Jednak, aby te słowa zapisane w Biblii miały znaczenie dla naszego życia, trzeba, aby Jezus oświecił nasze umysły, czyli dał nam łaskę poznania prawdy zawartej w Piśmie. Trzeba mam takiej głębszej relacji z Panem Jezusem, abyśmy zrozumieli Pismo Święte – mówił w homilii diecezjalny asystent „Civitas Christiana”. -

W pierwszej części konkursu uczestnicy musieli odpowiedzieć na 45 pytań testowych o różnym stopniu trudności. Uczniowie, którzy otrzymali najwyższą ilość punktów awansowali do etapu ustnego. Troje najlepszych uzyskało prawo reprezentowania diecezji świdnickiej w dwudniowym finale ogólnopolskim, który odbędzie się 30 i 31 maja w Niepokalanowie – informuje Anna Adamkiewicz, diecezjalny koordynator konkursu z ramienia „Civitas Christiana”.

Reklama

A będą to:

Wyniki II etapu (diecezjalnego) Konkursu Biblijnego.

1. Monika BODZEK (LO Kłodzko)
2. Michał NASTAŁA (LO Ząbkowice Śl.)
3. Dominika TRESTKA (ZSE Świdnica)

Pozostałe miejsce w finale zajęli:

4. Tymoteusz JAŚKÓW (1 LO Świdnica)
5. Paulina STARCZEWSKA (LO Ząbkowice Śl.)
6. Zofia MAKSAJDA (LO Niepokalanki Wałbrzych)
7. Marta RÓŻYCKA (1 LO Dzierżoniów)
7. Amelia DZIAK (1 LO Wałbrzych)

2022-04-21 16:41

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Różaniec z prymasem Wyszyńskim

W 40. rocznicę śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego 28 maja na Jasnej Górze modlitwę różańcową na podstawie rozważań Prymasa Tysiąclecia prowadził o. Grzegorz Prus. Odbyła się ona podczas 41. Pielgrzymki Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”.

– Całe jego życie, jak sam mówił o sobie, było Wielkim Piątkiem. Pod krzyżem zawsze stał z Maryją i my z Nią także wyruszamy na tę różańcową drogę – powiedziała Izabela Tyras, przewodnicząca Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” w Częstochowie.

CZYTAJ DALEJ

O św. Mikołaju naukowo

2022-12-06 05:00

[ TEMATY ]

konferencja

św. Mikołaj

Głogów

ks. Rafał Witkowski

5 grudnia, w przeddzień ogłoszenia św. Mikołaja patronem Miasta Głogowa w Teatrze im. Andreasa Gryphiusa odbyła się konferencja „Święty Mikołaj Biskup patronem miasta Głogowa”.

CZYTAJ DALEJ

Kraków/ Kierowniczka z IKEI uniewinniona;zapadł prawomocny wyrok

2022-12-06 18:26

[ TEMATY ]

Ikea

pixabay.com

Sąd Okręgowy w Krakowie w postępowaniu apelacyjnym podtrzymał wyrok sądu rejonowego, który uniewinnił Katarzynę N. oskarżoną o dyskryminację wyznaniową przy zwolnieniu jednego z pracowników. Wyrok jest prawomocny. Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga nie wyklucza skierowania kasacji.

Chodziło o zwolnienie pracownika, który na wewnętrznym forum firmy zamieścił wpis krytykujący środowiska LGBT.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję