Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Osiedle domków dla uchodźców wojennych z Ukrainy

Na zakończeniu jubileuszu 100-lecia archidiecezji łódzkiej, podczas Mszy świętej w łódzkiej archikatedrze w niedzielę, 24 kwietnia 2022 roku, abp Grzegorz Ryś zaprosił do wsparcia materialnego owocu jubileuszu.

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

Archidiecezja łódzka wybuduje osiedle 10-15 domków, w których zamieszkają uchodźcy wojenni z Ukrainy, a kiedy już będą mogli wrócić do swojej ojczyzny - domy posłużą osobom wychodzącym z bezdomności, jako domy chronione. Osiedle gotowych domków ma stanąć na wyznaczonym przez Miasto Łódź terenie. Arcybiskup Ryś ufunduje 2 domki, za kolejny zapłaci Archidiecezja Łódzka, a następne powstaną dzięki ogłoszonej dziś zbiórce.

Arcybiskup Grzegorz Ryś ogłasza zbiórkę:

Reklama


Datki na budowę osiedla można wpłacać na rachunek:

Caritas Archidiecezji Łódzkiej
90-507 Łódź, ul. Gdańska 111
Pekao S.A. V O/Łódź
PLN: 48 1240 1545 1111 0000 1165 5077
EURO: 05 1240 1545 1978 0000 1165 5181
USD: 13 1240 1545 1787 0000 1165 5178

z dopiskiem OSIEDLE

SWIFT: PKOPPLPW
IBAN Bank Pekao S.A.:
PL + numer rachunku na który chcesz wysłać przelew

2022-04-25 08:00

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wiewiórczyn: Korowód Świętych

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Aneta Szczepaniak

W latach 90. XX w. rozgościł się w Polsce Halloween. To zwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października. Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, zombie, wampiry, czarownice, trupie czaszki, nietoperze, czarne koty, pajęczyny itp. Jest to zwyczaj obcy naszej kulturze chrześcijańskiej.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Św. Tomasz z Akwinu jest nam potrzebny

Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego w kaplicy seminaryjnej pw. Zesłania Ducha Świętego oraz wykład tomistyczny złożyły się na „Dzień św. Tomasza z Akwinu” 28 stycznia w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie.

Na początku Mszy św. ks. prał. Ryszard Selejdak, rektor seminarium przypomniał słowa, które św. Tomasz z Akwinu powiedział 5 marca 1274 r. w opactwie w Fossanuova, na kilka dni przed swoją śmiercią: „ Przyjmuję Cię, ceno zbawienia mojej duszy. Przyjmuję Cię Wiatyku mego pielgrzymowania. Dla Twej miłości studiowałem, czuwałem, pracowałem i nauczałem. Nie powiedziałem nigdy niczego przeciw Tobie, a jeśli coś w niewiedzy powiedziałem, to przy błędzie swym nie obstaję. Jeśli czegoś błędnie nauczałem powierzam wszystko pod osąd rzymskiego Kościoła”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję