Reklama

Polska

Weekend majowy w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

W niedzielę, 1 maja, w bazylice licheńskiej za wstawiennictwem św. Józefa będziemy się modlić w intencji ludzi pracujących. Główna Msza św. o godz. 12.00. Również w południe Eucharystia będzie sprawowana w grąblińskim lesie, ponieważ tym dniu przypada 172. rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w lesie grąblińskim pasterzowi Mikołajowi Sikatce (1850 r.).

[ TEMATY ]

Licheń

Biuro Prasowe Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Najbliższa niedziela jest także w Polsce Niedzielą Biblijną i w tym dniu zapraszamy na Narodowe Czytanie Pisma Świętego od 9 do 16 w kaplicy Trójcy Świętej w bazylice dolnej. Będziemy wspólnie czytać Ewangelię według św. Łukasza. Zapraszamy chętnych do udziału w tej lekturze. Szczegółowe informacje w Biurze Obsługi Pielgrzyma.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypada 2 maja. Tego dnia po Mszy św. o godzinie 12.00 przed bazyliką dzieci otrzymają flagi RP, a następnie będą mogły dowiedzieć się więcej na temat symbolu państwowego Rzeczypospolitej Polskiej i zrobić wspólne zdjęcie.

W uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, 3 maja, przed cudownym obrazem Matki Bożej Licheńskiej główna Msza św. będzie sprawowana o godz. 12.

Reklama

Każdego dnia weekendu majowego w licheńskim sanktuarium otwarte będą: Apartamenty papieskie w godz. 10.00-16.00, Muzeum im. ks. J. Jarzębowskiego w godz. 10.00-16.00 oraz Punkt widokowy w wieży w godz. 9.00 -17.00.

Wraz z rozpoczęciem weekendu majowego w pełnym wymiarze powraca specjalna linia MZK z Konina do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Do Lichenia linią „67” dojedziemy w niedzielę, 1 maja oraz wtorek, 3 maja. Przypominamy, że trasa przejazdu będzie się rozpoczynać z przystanku Dworzec PKP. Autobus pojedzie Alejami 1 Maja, ul. Wyszyńskiego i ul. Jana Pawła II, aż do Domu Pielgrzyma „Betlejem”. Poza Koninem linia zatrzyma się tylko na przystanku Las Grąbliński. Do sanktuarium zaplanowano cztery kursy o godzinach: 9:00, 10:45, 13:00 i 15:00 oraz cztery kursy powrotne do Konina o godzinach: 9:45, 11:30, 14:00 i 18:00.

2022-05-01 20:30

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Licheń: Pielgrzymka Ludzi Pracy na 40-lecie „Solidarności”

[ TEMATY ]

Solidarność

Licheń

BIURO PRASOWE SANKTUARIUM MARYJNEGO

Po raz 38. – w tym roku pod hasłem „Moc Rodziny i Narodu w Chrystusie i Maryi” - odbyła się Pielgrzymka Ludzi Pracy do Matki Bożej Licheńskiej. Mszy Św. w bazylice licheńskiej przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering.

U stóp Matki Bożej Licheńskiej, Bolesnej Królowej w sercu Polski, przywitał zgromadzonych ks. Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium. – Chcemy dziś powierzyć nasze rodziny i ojczyznę Chrystusowi i Maryi. Sł. Boży kard. Stefan Wyszyński w kazaniu koronacyjnym, gdy w 1967 r. uroczyście ukoronował obraz Matki Bożej Licheńskiej, nazwał Licheńską Matkę „Panią ziemi konińskiej” i prosił, aby „była szczególną Patronką polskiej młodzieży”. Chcemy modlić się z ludźmi pracy i za ludzi pracy, szczególnie naszej diecezji, a także – u progu roku szkolnego - za dzieci i młodzież, zawierzając ich Patronce, Matce Bożej Licheńskiej – mówił ks. Janusz Kumala.

CZYTAJ DALEJ

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami

Na progu Adwentu, który rozpoczyna nowy rok liturgiczny, mszalna Liturgia Słowa przypomina Izajaszową wizję pokoju królestwa Bożego, który nastanie na końcu czasów. Do Jerozolimy, miasta wybranego przez Boga, popłyną wszystkie narody i będą się wzajemnie zachęcać do poznawania i przyjęcia woli Bożej. Chociaż całkowite spełnienie tej wizji pozostaje sprawą przyszłości znanej tylko Bogu, to przecież Jerozolima, miejsce męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, nieustannie gromadzi wiernych z całego świata i powietrze nad nią jest gęste od modlitwy zanoszonej w różnych językach. Solidarne nawrócenie i powrót do Boga staną się fundamentem powszechnego pokoju, co symbolizuje przekucie mieczy na lemiesze, a włóczni na sierpy. Narzędzia wojny posłużą pomnażaniu dóbr i pomyślności ludzi. Ta wspaniała wizja, utrwalona na pomniku umieszczonym przed nowojorską siedzibą ONZ, w świecie naznaczonym wojnami i przemocą przypomina, że powinno – i z Bożą pomocą może – być inaczej.

CZYTAJ DALEJ

Łódź/ Blisko 110 tys. zebrano na ratowanie zabytków Starego Cmentarza

2022-11-28 13:16

[ TEMATY ]

cmentarz

Karol Porwich/Niedziela

Prawie 110 tys. zł zebrano w sumie w tegorocznej kweście na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza w Łodzi - poinformowali organizatorzy zbiórki, która odbywała się po raz 28. Do tej pory we wszystkich kwestach pozyskano ok. 1,9 mln zł, za co odnowiono 200 pomników.

Tegoroczną kwestę oficjalnie zakończono i podsumowano podczas gali w Muzeum Miasta Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję