Reklama

Polska

Weekend majowy w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

W niedzielę, 1 maja, w bazylice licheńskiej za wstawiennictwem św. Józefa będziemy się modlić w intencji ludzi pracujących. Główna Msza św. o godz. 12.00. Również w południe Eucharystia będzie sprawowana w grąblińskim lesie, ponieważ tym dniu przypada 172. rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w lesie grąblińskim pasterzowi Mikołajowi Sikatce (1850 r.).

[ TEMATY ]

Licheń

Biuro Prasowe Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Najbliższa niedziela jest także w Polsce Niedzielą Biblijną i w tym dniu zapraszamy na Narodowe Czytanie Pisma Świętego od 9 do 16 w kaplicy Trójcy Świętej w bazylice dolnej. Będziemy wspólnie czytać Ewangelię według św. Łukasza. Zapraszamy chętnych do udziału w tej lekturze. Szczegółowe informacje w Biurze Obsługi Pielgrzyma.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypada 2 maja. Tego dnia po Mszy św. o godzinie 12.00 przed bazyliką dzieci otrzymają flagi RP, a następnie będą mogły dowiedzieć się więcej na temat symbolu państwowego Rzeczypospolitej Polskiej i zrobić wspólne zdjęcie.

W uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, 3 maja, przed cudownym obrazem Matki Bożej Licheńskiej główna Msza św. będzie sprawowana o godz. 12.

Reklama

Każdego dnia weekendu majowego w licheńskim sanktuarium otwarte będą: Apartamenty papieskie w godz. 10.00-16.00, Muzeum im. ks. J. Jarzębowskiego w godz. 10.00-16.00 oraz Punkt widokowy w wieży w godz. 9.00 -17.00.

Wraz z rozpoczęciem weekendu majowego w pełnym wymiarze powraca specjalna linia MZK z Konina do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Do Lichenia linią „67” dojedziemy w niedzielę, 1 maja oraz wtorek, 3 maja. Przypominamy, że trasa przejazdu będzie się rozpoczynać z przystanku Dworzec PKP. Autobus pojedzie Alejami 1 Maja, ul. Wyszyńskiego i ul. Jana Pawła II, aż do Domu Pielgrzyma „Betlejem”. Poza Koninem linia zatrzyma się tylko na przystanku Las Grąbliński. Do sanktuarium zaplanowano cztery kursy o godzinach: 9:00, 10:45, 13:00 i 15:00 oraz cztery kursy powrotne do Konina o godzinach: 9:45, 11:30, 14:00 i 18:00.

2022-05-01 20:30

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto Miłosierdzia w licheńskim Sanktuarium

„Słyszymy dziś orędzie o Bogu bogatym w Miłosierdzie, orędzie, którego tak bardzo potrzebujemy – o miłosierdziu, które objawiło się w Męce i Zmartwychwstaniu Chrystusa, w którym cały świat jest nieustannie zanurzony” – mówił ks. Janusz Kumala MIC, kustosz sanktuarium, w homilii podczas południowej mszy świętej w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Komentując przewidziany na dziś fragment Ewangelii według św. Jana, opowiadający o tym, jak Jezus przyszedł do uczniów, mimo zamkniętych drzwi, ks. Kumala zauważył, „że nic Jezusowi nie przeszkodzi w tym, by spotkać się ze swoimi uczniami. Chce im pomóc, by uwierzyli, że On zmartwychwstał – dlatego pokazuje im rany – argument, by uwierzyli.”

CZYTAJ DALEJ

Katar: Polscy piłkarze przeciwni założeniu tęczowej opaski podczas zbliżających się mistrzostw świata

2022-09-30 11:55

[ TEMATY ]

piłka nożna

mistrzostwa świata

Adobe Stock

Osiem z trzynastu europejskich drużyn obecnych na piłkarskich mistrzostw świata w Katarze zgłosiło chęć dołączenia do akcji "One Love", w ramach której kapitanowie będą nosić podczas meczów tęczowe opaski, symbolizujące różnorodność płciową. Polska odmówiła.

Na opasce kapitańskiej będzie widnieć tęczowe serce, które ma symbolizować różnorodność oraz solidarność ze społecznością LGBTQ.

CZYTAJ DALEJ

9 października odbędzie się liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnych praktykach religijnych

2022-10-04 07:17

[ TEMATY ]

wierni

Karol Porwich/Niedziela

Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski w tym roku doroczne badanie niedzielnych praktyk religijnych, czyli liczenie katolików zobowiązanych do uczestniczenia w Mszy św. i przystępujących do komunii św., odbędzie się 9 października br. we wszystkich parafiach kraju.

Liczenie wiernych w kraju odbywa się tradycyjnie raz w roku, w jedną z niedziel października.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję