Reklama

Niedziela Częstochowska

Wielkanoc w przestrzeni artystycznej

Znamy laureatów II Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Alleluja! Już Wielkanoc!”, który zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Częstochowie.

[ TEMATY ]

Częstochowa

sztuka

Wielkanoc

konkurs plastyczny

SOSW nr 1

Archiwum organizatorów

Szkoły podstawowe, klasy I-IV

I miejsce: Gabriel Nikiforow – SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej

II miejsce: Julia Wojtas – SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

w Dąbrowie Górniczej

III miejsce: Julia Wilczyńska– SOSW nr 5 w Częstochowie

Wyróżnienie: Oliwia Torbus – SOSW nr 1 w Częstochowie


Szkoły podstawowe, klasy V-VIII

I miejsce: Daria Goc i ex aequo Jan Stucki – SOSW nr 1 w Częstochowie

II miejsce: Ksawery Czaja – ZSS nr 28 w Częstochowie

III miejsce: Roksana Jagieło – SOSW nr 1 w Częstochowie

Wyróżnienia: Julia Sikorska – SOSW w Radomsku, Szymon Kuryło – SOSW nr 1 w Częstochowie, Małgorzata Fimowicz –SOSW nr 1 w Częstochowie


Szkoły branżowe i przysposabiające do pracy:

I miejsce: Bartosz Kemuś – Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy im. św. Józefa w Częstochowie

II miejsce: Wioletta Raniszewska – SOSW w Radomsku

III miejsce: Julia Śliwińska – SOSW w Bełchatowie

Wyróżnienia: Kamil Gardjan – ZSS nr 28 w Częstochowie, Przemysław Januszewski – SOSW w Działoszynie, Daria Soczyńska – SOSW w Bełchatowie, Mateusz Pietrzak – Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy im. św. Józefa w Częstochowie

Archiwum organizatorów

Celem konkursu było: rozwijanie wyobraźni i kreatywnych działań twórczych, uwrażliwianie na piękno, popularyzacja rękodzieła, upowszechnianie kultury chrześcijańskiej i rozwijanie sprawności manualnych.

Do udziału w konkursie zaproszeni byli uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną ze szkół podstawowych, przysposabiających do pracy i szkół branżowych, uczący się w specjalnych ośrodkach i szkołach specjalnych.

Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy o tematyce wielkanocnej. Liczba nadesłanych prac była dużo większa niż w poprzednim roku, a poziom wykonania bardzo wysoki. Autorzy wykazali się kreatywnością i bogatą wyobraźnią. Komisja oceniała prace za wkład własny ucznia, pomysłowość, oryginalność i estetykę.

Reklama

W konkursie wzięło udział 65 uczniów z dziewięciu placówek – szkół i ośrodków specjalnych z: Radomska, Dąbrowy Górniczej, Działoszyna, Bełchatowa i Częstochowy.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele SOSW nr 1 w Częstochowie: Dorota Miłkowska, Teresa Duda, Katarzyna Hennig, Grażyna Stachurska i Jolanta Sołtysiak.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia był Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

2022-05-05 11:58

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zwyczajnie o świętach

Niedziela sandomierska 14/2021, str. IV

[ TEMATY ]

Wielkanoc

Marta Łagocka

Państwo Anna i Jan Ładyga

Państwo Anna i Jan Ładyga

O przeżywaniu czasu przedświątecznego i samych świąt wielkanocnych oraz rodzinnych przygotowaniach do tego wyjątkowego wydarzenia z Anną i Janem Ładyga rozmawia ks. Wojciech Kania.

Ks. Wojciech Kania: Święta Zmartwychwstania Pańskiego to nie tylko Niedziela Wielkanocna. Jak przygotowujecie się jako rodzina do tego wielkiego wydarzenia w roku liturgicznym?

CZYTAJ DALEJ

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami

Na progu Adwentu, który rozpoczyna nowy rok liturgiczny, mszalna Liturgia Słowa przypomina Izajaszową wizję pokoju królestwa Bożego, który nastanie na końcu czasów. Do Jerozolimy, miasta wybranego przez Boga, popłyną wszystkie narody i będą się wzajemnie zachęcać do poznawania i przyjęcia woli Bożej. Chociaż całkowite spełnienie tej wizji pozostaje sprawą przyszłości znanej tylko Bogu, to przecież Jerozolima, miejsce męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, nieustannie gromadzi wiernych z całego świata i powietrze nad nią jest gęste od modlitwy zanoszonej w różnych językach. Solidarne nawrócenie i powrót do Boga staną się fundamentem powszechnego pokoju, co symbolizuje przekucie mieczy na lemiesze, a włóczni na sierpy. Narzędzia wojny posłużą pomnażaniu dóbr i pomyślności ludzi. Ta wspaniała wizja, utrwalona na pomniku umieszczonym przed nowojorską siedzibą ONZ, w świecie naznaczonym wojnami i przemocą przypomina, że powinno – i z Bożą pomocą może – być inaczej.

CZYTAJ DALEJ

Papież: przemoc względem kobiet nie bierze się znikąd

2022-11-26 15:00

[ TEMATY ]

Franciszek

Grzegorz Gałązka

Aby skutecznie zwalczyć plagę przemocy względem kobiet nie wystarczą wyspecjalizowane organy czy działania represyjne. Potrzeba jedności i współpracy przede wszystkim w dziedzinie prewencji – mówił Papież na audiencji dla przedstawicieli włoskiej policji, którzy specjalizują się w zwalczaniu przemocy względem kobiet. Podkreślił, że prewencja jest niezwykle ważna, bo ten rodzaj przemocy wynika często z postaw kulturowych, głęboko zakorzenionej mentalności i uprzedzeń.

Papież zwrócił też uwagę na czynniki, które sprzyjają przemocy względem kobiet. Są to z jednej strony hedonistyczny styl życia, a z drugiej – kryzys gospodarczy i społeczny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję