Reklama

Niedziela Częstochowska

Wielkanoc w przestrzeni artystycznej

Znamy laureatów II Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Alleluja! Już Wielkanoc!”, który zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Częstochowie.

[ TEMATY ]

Częstochowa

sztuka

Wielkanoc

konkurs plastyczny

SOSW nr 1

Archiwum organizatorów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Szkoły podstawowe, klasy I-IV

I miejsce: Gabriel Nikiforow – SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

II miejsce: Julia Wojtas – SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

w Dąbrowie Górniczej

III miejsce: Julia Wilczyńska– SOSW nr 5 w Częstochowie

Wyróżnienie: Oliwia Torbus – SOSW nr 1 w Częstochowie


Szkoły podstawowe, klasy V-VIII

I miejsce: Daria Goc i ex aequo Jan Stucki – SOSW nr 1 w Częstochowie

II miejsce: Ksawery Czaja – ZSS nr 28 w Częstochowie

III miejsce: Roksana Jagieło – SOSW nr 1 w Częstochowie

Wyróżnienia: Julia Sikorska – SOSW w Radomsku, Szymon Kuryło – SOSW nr 1 w Częstochowie, Małgorzata Fimowicz –SOSW nr 1 w Częstochowie


Szkoły branżowe i przysposabiające do pracy:

I miejsce: Bartosz Kemuś – Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy im. św. Józefa w Częstochowie

II miejsce: Wioletta Raniszewska – SOSW w Radomsku

III miejsce: Julia Śliwińska – SOSW w Bełchatowie

Wyróżnienia: Kamil Gardjan – ZSS nr 28 w Częstochowie, Przemysław Januszewski – SOSW w Działoszynie, Daria Soczyńska – SOSW w Bełchatowie, Mateusz Pietrzak – Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy im. św. Józefa w Częstochowie

Archiwum organizatorów

Celem konkursu było: rozwijanie wyobraźni i kreatywnych działań twórczych, uwrażliwianie na piękno, popularyzacja rękodzieła, upowszechnianie kultury chrześcijańskiej i rozwijanie sprawności manualnych.

Do udziału w konkursie zaproszeni byli uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną ze szkół podstawowych, przysposabiających do pracy i szkół branżowych, uczący się w specjalnych ośrodkach i szkołach specjalnych.

Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy o tematyce wielkanocnej. Liczba nadesłanych prac była dużo większa niż w poprzednim roku, a poziom wykonania bardzo wysoki. Autorzy wykazali się kreatywnością i bogatą wyobraźnią. Komisja oceniała prace za wkład własny ucznia, pomysłowość, oryginalność i estetykę.

Reklama

W konkursie wzięło udział 65 uczniów z dziewięciu placówek – szkół i ośrodków specjalnych z: Radomska, Dąbrowy Górniczej, Działoszyna, Bełchatowa i Częstochowy.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele SOSW nr 1 w Częstochowie: Dorota Miłkowska, Teresa Duda, Katarzyna Hennig, Grażyna Stachurska i Jolanta Sołtysiak.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia był Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

2022-05-05 11:58

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czują to, co mówią. Konkurs recytatorski „Czarowanie słowem”

W Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Częstochowie 23 lutego odbył się V Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Czarowanie słowem”. Uczestniczyli w nim uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym.

Tematyka nie była narzucona z góry. – Myślimy, że ta dowolność otwiera szerzej furtkę i dzieci mogą się uczyć tych utworów, które jest im łatwo recytować, ale też tych, które same lubią. Niektórzy nawet się przebierają i występują z rekwizytami – powiedziała „Niedzieli” Katarzyna Hennig, nauczycielka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Częstochowie, jedna z organizatorek konkursu.

CZYTAJ DALEJ

Komunikat: uderzenie fali dźwiękowej samolotu MiG-29 uszkodziło dachy

2024-06-20 14:33

Red.

W czwartek w okolicach wsi Szaleniec w powiecie malborskim samolot bojowy MiG-29 przekroczył prędkość dźwięku; na skutek uderzenia fali dźwiękowej doszło do uszkodzenia pokryć dachowych w kilku budynkach - przekazało w czwartek Dowództwo Generalne RSZ. Wojsko pokryje koszty związane z naprawą.

O incydencie poinformowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych w czwartek po południu na platformie X (Twitterze).

CZYTAJ DALEJ

Niepokalanów. Startowali uczniowie, wygrał katecheta

2024-06-21 06:33

[ TEMATY ]

diecezja świdnicka

okwb

archiwum prywatne

Jakub Budasz i katecheta Tomasz Wojciechowski

Jakub Budasz i katecheta Tomasz Wojciechowski

W dniach 10-11 czerwca 2024 roku w Niepokalanowie odbył się finał 28. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Wydarzenie zgromadziło uczniów szkół średnich z całej Polski, reprezentujących swoje diecezje po wcześniejszych etapach szkolnym i diecezjalnym. Diecezję świdnicką w finale reprezentowali trzej uczniowie: Michał Żygłowicz-Wawrzyniak z III LO w Wałbrzychu (katechetka Beata Wasiek), Gabriel Wrona z I LO w Świdnicy (katecheta Piotr Chlastawa) oraz Jakub Budasz z Zespołu Szkół nr 1 w Dzierżoniowie (katecheta Tomasz Wojciechowski). Chociaż żaden z uczniów nie awansował do ścisłej siódemki najlepszych uczestników konkursu, a poziom był bardzo wysoki, wszyscy uzyskali tytuł finalistów, co jest dużym osiągnięciem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję