Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: bp Adam od Jezusa uczył się być pasterzem kochającym wszystkich - nieszpory żałobne

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Śmierć to wtulenie się w Boga. Ksiądz biskup Adam w serce Jezusa wtulał się przez całe swoje życie. W serce Jezusa dobrego pasterza. Od Niego uczył się być pasterzem kochającym wszystkich. Wtulał się również w serce Maryi – Matki naszego Pana i Zbawiciela. – mówił podczas nieszporów bp Pękalski.

Wieczornej modlitwie Liturgią Godzin, celebrowanej po Mszy Świętej żałobnej w katedrze łódzkiej przewodniczył ksiądz biskup Ireneusz Pękalski – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

W swoim słowie skierowanym do zgormadzonych w katedrze po odśpiewaniu psalmów przypisanych do nieszporów żałobnych, zauważył, że chrześcijanin – mówią – rodzi się trzykrotnie. Kiedy przychodzi na świat, kiedy przyjmuje Chrzest Święty i kiedy umiera. Ksiądz biskup Adam narodził się dla tego świata i swoich rodziców 17 marca 1939 roku. Dla Chrystusa, dla Kościoła narodził się 10 dni później w kościele św. Wojciecha na Chojnach, gdzie w sposób szczególny przypatrywał się Maryi Matce Pocieszenia. Narodził się dla nieba 27 kwietnia 2022 roku w 8. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II, który mianował go biskupem pomocniczym dla Kościoła łódzkiego w 1987 roku. Narodził się dla nieba o godz. 21:05 w czas Jasnogórskiego Apelu Maryjnego. – tłumaczył duchowny.

Reklama

- Biskup Adam umarł w Panu i jest błogosławiony! Należy do tych szczęśliwców, którzy z pewności po przekroczeniu bram wieczności usłyszeli od Jezusa: wejdź do radości swego Pana. Wraz z tym momentem odpoczywa od tych mozołów - tak licznych. Tytan pracy, na rożnych polach. Późno idący spać i bardzo wcześniej wstający. Te wspaniałe dzieła dokonane, jako owoc miłości do każdego człowieka idą za nim. Nam jeszcze od czasu, do czasu potrzeba takiej chwili zadumy nad śmiercią która jest przed nami, abyśmy potrafili jak najowocniej wykorzystać swój czas, aby po tamtej stronie za życia się znaleźć. – podkreślił kaznodzieja.

Po zakończeniu Nieszporów trumna z ciałem śp. bpa Adama Lepy została wyniesiona z katedry.

2022-05-07 07:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łask: Trwają przygotowania do pielgrzymki

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

21 sierpnia spod kolegiaty łaskiej wyruszy 41. Piesza Pielgrzymka Ziemi Łaskiej na Jasną Górę. Zapisy rozpoczną się w pierwszych dniach sierpnia.

CZYTAJ DALEJ

Bp Zbigniew Zieliński nowym biskupem koszalińsko-kołobrzeskim

2023-02-02 12:14

[ TEMATY ]

Koszalin

diecezjakoszalin.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Edwarda Dajczaka z posługi biskupa koszalińsko-kołobrzeskiego i mianował jego następcą dotychczasowego koadiutora diecezji, bp. Zbigniewa Zielińskiego - ogłosiła dziś w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat:

CZYTAJ DALEJ

Młodzi Kongijczycy poruszeni przesłaniem Franciszka

2023-02-03 16:27

[ TEMATY ]

młodzi

papież Franciszek

Kongo

PAP/CIRO FUSCO

Papież pozdrawia mieszkańców Konga

Papież pozdrawia mieszkańców Konga

Niezwykle ważne jest wezwanie, abyśmy oparli się korupcji i oddawali samych siebie na służbę innym – wskazuje Hervé, jeden z uczestników wczorajszego spotkania papieża z młodymi Kongijczykami. To przesłanie poruszyło wielu zebranych, na co wskazały krótkie wywiady udzielone Radiu Watykańskiemu tuż po wydarzeniu. Ze słów tych ludzi płynie też wielka radość z przyjazdu Franciszka.

Jak wyznała Grace, jedna z obecnych na spotkaniu, niezwykle mocno zabrzmiało to, iż wypowiedzi Ojca Świętego razem z młodymi słuchali przedstawiciele państwa. „Bardzo się wzruszyłam, gdy mówił o nieuczciwości i korupcji, bo tam byli wszyscy odpowiedzialni [w naszym państwie] – zauważyła Grace. – Większość władz była na miejscu. Jestem mocno przekonana, że słyszeli te słowa. A potem wprowadzą je w życie na rzecz naszej społeczności”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję