Reklama

Nowy numer „L’Osservatore Romano”

Podczas sześciodniowej podróży apostolskiej do Bawarii Benedykt XVI odwiedził miejsca związane ze swoim dzieciństwem, młodością, studiami seminaryjnymi i uniwersyteckimi, pracą kapłańską i posługą pasterską. Były to miejsca, gdzie - jak powiedział - „nauczył się wierzyć i żyć”.
W przemówieniach i homiliach Papież głosił swoim rodakom odwieczne prawdy Ewangelii, aby umacniać ich wiarę w Chrystusa, Syna Bożego, który stał się człowiekiem dla naszego zbawienia. Stwierdził, że wielkim problemem naszych czasów jest duchowa głuchota współczesnych ludzi na głos Boga. „Po prostu nie potrafimy już usłyszeć Jego głosu - powiedział - bo zbyt wiele innych dźwięków wypełnia nasze uszy. To, co się o Nim mówi, wydaje się nam przednaukowe, już niepasujące do naszych czasów. To zaburzenie słuchu czy wręcz głuchota w obliczu Boga sprawia też, że w naturalny sposób tracimy również zdolność rozmawiania z Nim czy mówienia do Niego” (homilia podczas Mszy św. w Monachium, 10 września 2006 r.).
Ojciec Święty zachęcał rodziców, katechetów i wychowawców, aby bezcenny dar wiary przekazywali młodemu pokoleniu, by mu towarzyszyli w drodze do Jezusa i z Jezusem, by chodzili z dziećmi do kościoła, uczestniczyli w niedzielnej Eucharystii, modlili się wspólnie. Dopominał się o miejsce dla Boga w rodzinie, szkole, społeczeństwie, w życiu prywatnym i publicznym.
W swoich wystąpieniach Benedykt XVI podkreślał także potrzebę prowadzenia dialogu z innymi religiami i kulturami, by budować świat oparty na braterstwie i pokoju, którego pragną wszyscy ludzie dobrej woli.
W nowym numerze „L’Osservatore Romano” redakcja zamieszcza pełną dokumentację podróży Ojca Świętego do Bawarii, a także oświadczenia dotyczące jego wykładu na uniwersytecie w Ratyzbonie. Informuje również o przyznaniu przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wydaniu polskiemu tego miesięcznika nagrody TOTUS 2006. D.

Zamówienia na prenumeratę pisma należy kierować do parafii, kurii biskupich lub pod adresem: Księża Pallotyni, ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki k. Warszawy

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty od zadań trudnych

Niedziela Ogólnopolska 38/2019, str. 20-21

[ TEMATY ]

O. Pio

Biuro prasowe OFMCap – krka

Ojciec Pio często powtarzał, że „modlitwa jest najlepszą bronią, jaką mamy, kluczem, który otwiera Serce Boga”.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Poznań: modlitwa za żołnierzy z okazji Święta Wojsk Lądowych

2021-09-24 11:57

[ TEMATY ]

wojsko

Poznań

bp Józef Guzdek

żołnierze

ordynariat.wp.mil.pl

„Dziś trzeba powtórzyć nawoływanie do stawania w obronie honoru i dobrego imienia polskiego żołnierza, który z narażeniem zdrowia i życia strzeże granic ojczystego domu i służy sprawie pokoju tutaj i poza jego granicami” – mówił abp gen. Józef Guzdek z okazji Święta Wojsk Lądowych w poznańskiej katedrze.

Uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem administratora apostolskiego Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego koncelebrował bp Szymon Stułkowski, poznański biskup pomocniczy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję