Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Zjednoczeni pod sztandarem

Biskup Świdnicki poświęcił w katedrze ważny element tożsamości całej społeczności szkolnej SP nr 105 w Świdnicy.

[ TEMATY ]

Świdnica

bp Marek Mendyk

Sp nr 105

ks. Mirosław Benedyk

Ks. prał. Piotr Śliwka i dyrektor Małgorzata Pielach wraz pocztem sztandarowym przed świdnicką katedrą

Ks. prał. Piotr Śliwka i dyrektor Małgorzata Pielach wraz pocztem sztandarowym przed świdnicką katedrą

Na początku głos zabrała dyrektor szkoły dziękując bp. Markowi Mendykowi, że zechciał towarzyszyć społeczności szkolnej w wyjątkowym dla nich dniu, gdy także uroczyście świętują nadanie szkole patrona, którymi są Polscy Podróżnicy i Odkrywcy.

- Dziś przynieśliśmy, ze sobą nasz sztandar – symbol godności i honoru, symbol najgłębszej więzi z patronem i ojczyzną – mówiła 11 maja Małgorzata Pielach, zwracając się z prośbą do biskupa nie tylko o poświęcenie sztandaru, ale także o modlitwę w intencji uczniów, nauczycieli, pracowników i rodziców szkoły.

Bp Mendyk nie tylko wyraził radość, ale także skierował do zgromadzonych słowo. – Każdy z nas od zerówki przez kolejne klasy, aż do pełnej dojrzałości, buduje swój dom, któremu na imię życie. Warto się nie zniechęcać, ale słuchać mądrych i doświadczonych ludzi – podkreślił hierarcha, zauważając, że dzieci potrafią szybko biegać, ale to starsi, którymi są rodzice, nauczyciele, wychowawcy także duszpasterze, znają drogę do celu. – Bądźcie im wdzięczni, bo tylko prawdziwą radość zna wdzięczne serce - mówił.

ks. Mirosław Benedyk

Poświęcenie sztandaru SP 105

Poświęcenie sztandaru SP 105
2022-05-11 20:58

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wybuch gazu w Katowicach - rodzina wikariusza ks. Piotra Ucińskiego jest w szpitalu

2023-01-27 14:29

[ TEMATY ]

Katowice

PAP/Michał Meissner

Proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Katowicach-Szopienicach, na której terenie doszło w piątek do wybuchu, ks. Adam Malina, był poza budynkiem, a rodzina wikariusza ks. Piotra Ucińskiego jest w szpitalu. Rodziny ukraińskie, które mieszkały w budynku nie ucierpiały - poinformował w komunikacie Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP.

Do wybuchu w budynku plebani przy ul. Biskupa Herberta Bednorza w Katowicach-Szopienicach doszło w piątek ok. godzin 8.30. W chwili wybuchu było tam 8 osób, 7 osób zostało ewakuowanych; jedna osoba jest poszukiwana.

CZYTAJ DALEJ

Zawsze mamy wybór [WYWIAD]

2023-01-27 18:39

[ TEMATY ]

wywiad

Alchemia Teatralna

Zuzanna Kleina

Wojciech Skiślewicz

Zuzanna Kleina, autorka „E(ro)tycznie”, podczas jednej ze scen dramatu. Obok niej: Adam Cisek (po lewej) i Bartosz Grabowiec (po prawej).

Zuzanna Kleina, autorka „E(ro)tycznie”, podczas jednej ze scen dramatu. Obok niej: Adam Cisek (po lewej) i Bartosz Grabowiec (po prawej).

Dramat „E(ro)tycznie” i historia się za nim kryjąca stały się przyczynkiem do dyskusji o pojmowaniu cielesności i kobiecości, a także wpływie popkultury na społeczną podświadomość, o czym Zuzanną Kleiną rozmawia Hubert Gościmski.

Hubert Gościmski: „E(ro)tycznie” zostało nagrodzone w 2022 roku w konkursie na najlepszą sztukę teatralną. Powiedz, czy myśl o napisaniu tego dramatu pojawiła się wraz z ogłoszeniem wspomnianego konkursu, czy też chodziła za Tobą już wcześniej?

CZYTAJ DALEJ

Izrael/ Uzbrojony mężczyzna zabił pięć osób i ranił pięć kolejnych w Jerozolimie

2023-01-27 20:25

[ TEMATY ]

terroryzm

Izrael

atak

PAP/ATEF SAFADI

Uzbrojony mężczyzna zabił w piątek pięć osób i postrzelił pięć kolejnych w Jerozolimie; napastnik został zastrzelony przez policję - poinformował portal Times of Israel.

Według wstępnych ustaleń atak, który miał miejsce w synagodze lub obok niej, był zamachem terrorystycznym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję