Reklama

W „Niedzieli” o ks. Twardowskim i jego poezji

Niedziela Ogólnopolska 46/2006, str. 55

Przemawia Redaktor Naczelny „Niedzieli”
Wojciech Mścichowski

Przemawia Redaktor Naczelny „Niedzieli”<br>Wojciech Mścichowski

Redakcja „Niedzieli” włączyła się w organizację IV Dni Kultury Chrześcijańskiej w Częstochowie, które w tym roku dedykowane były pamięci ks. Jana Twardowskiego. Podczas spotkania w redakcyjnej auli 27 października br. zaprezentowany został wydany w serii Biblioteka „Niedzieli” tomik poetycki Księdza Jana pt. „Wierzę jak dziecko” - ostatnia książka, jaka ukazała się za życia Autora. - Jesteśmy szczęśliwi, że wydaliśmy tę książkę, że w ten sposób włączyliśmy się w wielkie przesłanie znakomitego Poety - podkreślił ks. inf. Ireneusz Skubiś, redaktor naczelny „Niedzieli”.
Redakcja wydała poetycki zbiór we współpracy z Fundacją „Zdążyć z Pomocą”, która ma pod opieką blisko 4 tys. chorych i niepełnosprawnych dzieci. Część dochodów z tej książki jest przekazywana na potrzeby jej podopiecznych. Wyboru i opracowania zamieszczonych w książce wierszy oraz kierowanych do dzieci kazań dokonał Waldemar Smaszcz, który jest również autorem posłowia. Autorką ilustracji jest Renata Krześniak. - Dziękuję redakcji i wszystkim, którzy przyczynili się do wydania tej książki, która jest prawdziwą perełką, a jednocześnie pomaga chorym dzieciom - powiedziała przedstawicielka Fundacji, dyr. Urszula Bogobowicz. Podkreśliła również, że „Niedziela” już od 7 lat pomaga podopiecznym Fundacji, drukując apele o pomoc.
O pracy nad książką i poezji Księdza Jana od biedronki mówiła Karolina Jadczyk, która przypomniała, że adresatami tej książki są nie tylko dzieci, ale również dorośli czytelnicy. Kilkanaście pięknych wierszy z tomiku przedstawili uczniowie VII LO im. M. Kopernika w Częstochowie - Laura Dusik i Radomir Rospondek. Dzięki archiwalnemu wywiadowi z ks. Janem Twardowskim naszej redakcyjnej koleżanki Anny Przewoźnik w auli zabrzmiał głos Autora książki i jego wypowiedzi na temat wiary, nadziei i poezji. Drugą część wieczoru wypełnił koncert w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Muzycznych w Częstochowie.

A.W.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Jędraszewski: zwycięstwo przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie różaniec

2021-09-25 16:20

[ TEMATY ]

różaniec

abp Marek Jędraszewski

diecezja.pl

Abp Marek Jędraszewski przewodniczył Mszy św. w czasie XII Pielgrzymki Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W homilii, nawiązując do słów kard. Augusta Hlonda: „Jeśli przyjdzie zwycięstwo, to przyjdzie przez Maryję”, metropolita krakowski stwierdził: „Przyjdzie, jak długo w polskich dłoniach będzie ciągle jeszcze święty różaniec”.

– Przez modlitwę różańcową nasze dłonie i serca łączą się z naszym Zbawicielem i Odkupicielem i Jego Matką. Łączą się także z naszymi najbliższymi – członkami naszych rodzin i wspólnot parafialnych, łączą się z naszą ojczyzną i z całym światem – tak wielkie znaczenie ma modlitwa różańcowa, która sprawia, że czujemy się cząstką Kościoła powszechnego, z wszystkimi jego problemami i nieszczęściami, a także ze wszystkimi jego nadziejami – mówił abp Jędraszewski, który w homilii zwrócił uwagę, jak różaniec łączył św. Siostrę Faustynę z Panem Jezusem, Matką Bożą, a także z Polską i wszystkimi, którzy swój los złączyli z Chrystusem ukrzyżowanym i zmartwychwstałym.

CZYTAJ DALEJ

Tajemnice chwalebne

Niedziela zamojsko-lubaczowska 43/2003

[ TEMATY ]

różaniec

Bożena Sztajner/Niedziela

1. Tajemnica Zmartwychwstania Chrystusa

CZYTAJ DALEJ

Abp Tadeusz Wojda otrzymał paliusz z rąk nuncjusza apostolskiego w Polsce

2021-09-26 16:13

[ TEMATY ]

abp Tadeusz Wojda

Karol Porwich/Niedziela

W niedzielę 26 września podczas Mszy św. sprawowanej w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, w imieniu papieża Franciszka nałożył abp. Tadeuszowi Wojdzie paliusz. Eucharystii przewodniczył metropolita gdański.

Uroczystą Eucharystię koncelebrowali biskupi pomocniczy Wiesław Szlachetka i Zbigniew Zieliński, biskup senior diecezji toruńskiej Andrzej Suski, kapłani diecezjalni i zakonni. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, siostry zakonne, klerycy Gdańskiego Seminarium Duchownego, reprezentanci innych religii i wyznań chrześcijańskich, rodzina i przyjaciele metropolity oraz wierni świeccy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję