Reklama

Niedziela Wrocławska

Nabożeństwo fatimskie na Muchoborze Małym

W parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy bp Jacek Kiciński przewodniczył Eucharystii w intencji pokoju na Ukrainie. Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo fatimskie i procesja różańcowa ulicami osiedla.

2022-05-13 22:00

Marzena Cyfert

Procesja ulicami osiedla na Muchoborze Małym

Procesja ulicami osiedla na Muchoborze Małym

W słowie powitania proboszcz parafii ks. Zbigniew Orda podziękował za obecność biskupowi Kicińskiemu, który co roku 13 maja jest obecny w parafii i modli się z wiernymi. – Witamy Cię serdecznie i gorąco w ten majowy czas komunijny dzieci, które dziś kończą biały tydzień. Wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy w naszych intencjach, które wypisaliśmy i tych, które mamy w swoich sercach, a które chcemy złożyć na ołtarzu Pańskim, prosząc Matkę Pokoju szczególnie o pokój na Ukrainie. Niech nasza modlitwa przez Jej ręce zostanie zaniesiona przed tron Najwyższego – mówił ksiądz proboszcz.

Reklama

– Bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj z wami być i modlić się w tym pięknym dniu. Jestem pod wrażeniem obecności tylu dzieci w kościele – mówił w homilii bp Kiciński, nawiązując radosny i twórczy dialog z dziećmi. Podkreślił, że mija 105 lat od czasu, kiedy Maryja objawiła się trojgu pastuszkom w Fatimie. – Maryja przychodzi, żeby ostrzec cały świat przed niebezpieczeństwem. I są takie trzy tajemnice fatimskie, które teraz spróbujemy sobie przypomnieć. Pierwsza tajemnica: Maryja ukazała dzieciom wizję piekła, Maryja przypomniała dzieciom, że jest piekło. Druga tajemnica: Maryja prosiła, aby w Kościele było nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca, nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca. I Maryja prosiła, aby całą Rosję zawierzyć Jej Niepokalanemu Sercu. I trzecia tajemnica, która pokazuje cierpienie całego Kościoła: papieża, biskupów, kapłanów, osób zakonnych i wiernych. Maryja jako matka nas ostrzega – nauczał ksiądz biskup, podkreślając matczyną troskę Maryi.

Kolejnym punktem rozważań było niebo. Burza mózgów wśród dzieci doprowadziła do stwierdzenia, że niebo jest w sercu człowieka. Dzieci radośnie uczestniczyły w dialogu z biskupem Jackiem, ucząc się na koniec krótkiego wierszyka: „Aby dostać się do nieba, Bożych znaków szukać trzeba. Bożym znakiem jestem ja, gdy się modlę każdego dnia”.

Po Eucharystii miało miejsce nabożeństwo fatimskie połączone z procesją ulicami osiedla.

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp. Ryś na pogrzebie Jerzego Treli: Z tego, co czyniłeś, naprawdę narodził się Kościół na naszej ziemi

2022-05-23 12:19

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

PAP/Art Service 2

Chcemy w sobie odnowić przy twoich prochach wiarę w moc słowa i chcemy ją też przekazywać innym – mówił metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś w homilii wygłoszonej podczas Mszy pogrzebowej aktora Jerzego Treli w krakowskim kościele oo. dominikanów.

Arcybiskup Ryś wspomniał swoje ostatnie spotkanie z Jerzym Trelą podczas koncertu charytatywnego po pożarze katedry Notre Dame w Paryżu.

CZYTAJ DALEJ

Rozpoczyna się trzydniowy egzamin ósmoklasisty

2022-05-24 07:02

[ TEMATY ]

egzamin

egzamin ósmoklasisty

ks. Waldemar Wesołowski

Dla ponad 502,6 tys. uczniów VIII klas szkół podstawowych z 12,6 tys. szkół w kraju we wtorek pisemnym egzaminem z języka polskiego rozpocznie się trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej.

Do egzaminu ósmoklasisty przystąpi w tym roku także ok. 7,1 tys. uczniów będących obywatelami Ukrainy.

CZYTAJ DALEJ

#TrzymajSięMaryi: Uważna i pokorna. Czy wszystko musisz wiedzieć od razu?

2022-05-23 21:00

[ TEMATY ]

Maryja

Rozważania majowe

#TrzymajSięMaryi

Ks. Michał Lubowicki

Adobe.Stock.

Pierwsze, czego Maryja nas tutaj uczy, to uważność. Uważność na ludzkie kłopoty. Wzrok dyskretny, ale przenikliwy – zdolny i chcący dostrzec, że komuś czegoś właśnie zabrakło.

Trzeciego dnia odbywało się wesele w Kanie Galilejskiej i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?». Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie». Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary. Rzekł do nich Jezus: «Napełnijcie stągwie wodą!». I napełnili je aż po brzegi. Potem do nich powiedział: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu!». Oni zaś zanieśli. A gdy starosta weselny skosztował wody, która stała się winem – nie wiedział bowiem, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli – przywołał pana młodego i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory». Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie. J 2,1-11.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję