Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Startują łódzkie Senioralia!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

W najbliższą sobotę, po pandemicznej przerwie, startują Senioralia, czyli dwutygodniowe święto łódzkich seniorów, organizowane przez Miasto Łódź we współpracy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi.

Tegoroczna ósma edycja Senioraliów odbędzie się od 21 maja do 3 czerwca. W ciągu 2 tygodni starsi mieszkańcy Łodzi będą mieli okazję wziąć udział w niemal 450 wydarzeniach przygotowanych przez miasto i 80 partnerów projektu. Głównym celem wydarzeń jest zachęcenie osób 60+ do aktywnego stylu życia, poszerzania wiedzy, rozwijania pasji, a także wskazanie miejsc, w których mogą rozwijać swój potencjał. Na dwutygodniowe święto seniorów wydarzenia podzielone są na pięć kategorii: edukacja, kultura, sport/rekreacja, porady/drzwi otwarte i zdrowie. W programie tegorocznej edycji znalazły się m.in.: wykłady, wycieczki, warsztaty, zajęcia komputerowe, wydarzenia kulturalne i wiele innych wydarzeń odbywających się na terenie Łodzi.

- Po dwóch latach pandemii, ograniczeń, rezygnacji z dużych wydarzeń wraca sztandarowa łódzka impreza, a jednocześnie największe święto seniorów w kraju, VIII Łódzkie Senioralia. 14 dni wydarzeń, 400 propozycji: badań, wykładów, wycieczek, zajęć sportowych, warsztatów artystycznych i edukacyjnych, spektakli, seansów filmowych, pokazów i porad specjalistów - to wszystko czeka na nas od 21 maja do 3 czerwca – zapowiada wydarzenie prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Reklama

Inauguracja VIII. Łódzkich Senioraliów odbędzie się w sobotę 21 maja w godzinach 13-19:00 na ulicy Piotrkowskiej przy Pasażu Schillera. W tym dniu Prezydent Miasta Łodzi przekaże Seniorom klucze do bram miasta i dokona oficjalnego otwarcia tegorocznej edycji Łódzkich Senioraliów. W ramach inauguracji będzie można skorzystać m.in. ze zróżnicowanej oferty badań, warsztatów, zajęć ruchowych, porad i wielu innych atrakcji organizowanych w strefie wystawienniczej. W namiocie organizatora będzie można otrzymać m.in. informator ze szczegółowym harmonogramem tegorocznej edycji Łódzkich Senioraliów. Na scenie wystąpią zdolni, zarażający swoją energią seniorzy, m.in.: zespół hip - hop Yoł Yoł Seniorzy czy zespół śpiewaczy seniorów. Gwiazdą wieczoru będzie zaś Stanisława Celińska. Na wszystkie dwutygodniowe atrakcje posiadacze Miejskiej Karty Seniora komunikacją miejską przyjadą bezpłatnie. W organizację wydarzenia włączają się co roku łódzkie organizacje pozarządowe, instytucje, podmioty działające na rzecz osób starszych oraz partnerzy Miejskiej Karty Seniora.

Na zakończenie VIII. Łódzkich Senioraliów - 3 czerwca - w Arturówku odbędzie się impreza plenerowa, podczas której seniorzy będą mogli wziąć udział w marszu nordic walking połączonym z grą terenową oraz skorzystać z badań profilaktycznych.

2022-05-20 09:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Orszak Trzech Króli nadejdzie już jutro!

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

6 stycznia każdego roku ulicą Piotrkowską wędrował barwny korowód kolędników. Mieszkańcy naszego miasta śpiewając wspólnie kolędy szli za światłem gwiazdy betlejemskiej by oddać pokłon Nowonarodzonemu. W 2021 roku, mimo pandemii i braku możliwości gromadzenia, Orszak przejdzie, a właściwie już idzie!

CZYTAJ DALEJ

Zmiany kapłanów 2022 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Bp Muskus: wszyscy dzielimy odpowiedzialność za ludzi, którzy nie czują się w Kościele jak w domu

2022-06-24 19:45

[ TEMATY ]

Kraków

bp Damian Muskus

diecezja.pl

Każdy z nas dzieli odpowiedzialność za ludzi, którzy nie czują się w Kościele jak w domu, a ich więź ze wspólnotą została zerwana czy nadwyrężona – mówił bp Damian Muskus OFM w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Hierarcha przewodniczył Mszy św. odpustowej w parafii NSPJ w Krakowie.

W homilii bp Muskus podkreślał, że Bóg nigdy nie odrzuca pogubionych, ale „jak pasterz bierze w swoje ramiona z czułością”. - Dla Stwórcy nikt nie jest stracony. Każdy, nawet największy grzesznik, wart jest Jego miłości – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję