Reklama

Niedziela Małopolska

Diecezja tarnowska: wakacyjne propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Oazy, Piesza Pielgrzymka Tarnowska, Miasteczko Modlitewne czy rekolekcje w kajaku – to m.in. wakacyjne propozycje organizowane przez kapłanów oraz ruchy i stowarzyszenia katolickie. Na niektóre wydarzenia można się już zapisać, a miejsc ubywa bardzo szybko.

Najwięcej osób zgromadzi 40. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, która wyruszy 17 sierpnia. Przez dwa lata pielgrzymka odbyła się w formie sztafety, teraz wszyscy pójdą przez 9 dni.

Dzieci, młodych i starszych zgromadzą oazy zorganizowane m.in. przez Ruch Światło-Życie, Liturgiczną Służbę Ołtarza i Dziewczęcą Służbę Maryjną. Tymczasem po dwuletniej przerwie odbędą się Misyjne Wakacje z Bogiem. Zapisy trwają w Wydziale Misyjnym Kurii Diecezjalnej. Do Domu Formacji Misyjnej w Czchowie mogą przyjechać dzieci od klasy trzeciej a także młodzież.

„Formacja to m.in. spotkanie z misjonarzem, film o misjach, a po obiedzie są rozrywki, wycieczki” – mówi ks. Krzysztof Czermak, dyrektor Wydziału Misyjnego.

Młodzi z całej Polski są zaproszeni do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie, gdzie obok kościoła powstanie Miasteczko Modlitewne. To inicjatywa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Prezes KSM-u i burmistrz Miasteczka, Paweł Ryndak mówi, że zapisy już ruszyły.

Miasteczko to modlitwa, spotkania z gośćmi, a także poranna gimnastyka i wieczorna integracja. Wydarzenie odbędzie się od 27 lipca do 2 sierpnia.

„Uczestnicy przyjeżdżają z namiotami i stawiają je na polanie obok kościoła. W tym roku planujemy zmienić formułę ich rozkładania i stworzyć pewnego rodzaju ulice, wzdłuż których te namioty będą powstawały. Myślimy nad nazwami tych ulic”– dodaje prezes KSM.

Trwają także zapisy na rekolekcje w kajaku. Są dwa terminy i dwie rzeki – Czarna Hańcza i Rospuda. Jak informuje jeden z organizatorów ks. Krzysztof Świerczek, wikariusz parafii w Żabnie z propozycji może skorzystać 90 osób, już od klasy ósmej wzwyż.

„Spływamy w kajakach dwuosobowych i codziennie z kimś innym, aby się poznać. To jest niesamowite przeżycie obcowania z naturą. Przez kilka godzin płyniemy w kajaku z drugą osobą. To też czas, żeby sobie zaufać, bo aby dopłynąć do celu trzeba ze sobą współpracować” - podkreśla.

Reklama

Trwają także przygotowania do Strefa Chwały Festiwal. W lipcu te rekolekcje zgromadzą ludzi z całej Polski. Odbędą się na Placu Papieskim w Starym Sączu. Rejestracja trwa w internecie. To czas modlitwy, odpoczynku, wymiany doświadczeń, dyskusji i rozwoju talentów.

„To miejsce budowania, tutaj można poczuć Bożą obecność” – mówią uczestnicy poprzedniej edycji. Tym, co wyróżnia Strefę Chwały są także pieśni uwielbienia, tworzone przez czołowych polskich muzyków chrześcijańskich.

2022-05-19 16:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Lato dla ducha

Niedziela na lato 31/2022, str. XII

[ TEMATY ]

diecezja tarnowska

parafia.piwniczna.com

W Piwnicznej-Zdroju trwa XII Piwniczańskie lato dla ducha.

Tegoroczna edycja rozpoczęła się 2 lipca, a jej organizatorem jest, tradycyjnie, parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piwnicznej-Zdroju.
W niedzielę 31 lipca o godz. 17.30 w kościele w Piwnicznej odbędzie się poetyckie smakowanie z Marią Konopnicką: „Duch mój – ptak Boży, co go Pan w czas ranny... wypuścił pod niebem”. 1 sierpnia – powstańcza wędrówka Polek i Polaków o wieczornej porze i modlitwa różańcowa o pokój przy Krzyżu Milenijnym. 6 sierpnia o godz. 18 – Msza św. i nabożeństwo Drogi na pl. św. Jana Pawła II. 7 sierpnia o godz. 14 – „Piknik Wdzięczności” Stowarzyszenia na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom” (pl. św. Jana Pawła II). 14 sierpnia organizatorzy zapraszają na Mszę św. o godz. 16 na Buczniku w Górskiej Kaplicy Narodu Polskiego oraz na Bożą zadumę o Ojczyźnie. Program na kolejne dni (Piwniczańskie lato dla ducha zakończy się 11 września) na stronach: www.diecezja.tarnow.pl oraz www.parafia.piwniczna.com .

CZYTAJ DALEJ

Czy szanuję dzień święty jako szczególny dzień budowania relacji z Bogiem?

2023-01-07 14:59

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 6, 30-34.

Sobota, 4 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Walentynkowy Speed Dating

2023-02-04 15:48

Chrześcijańska Szkoła Tańca Amen

Chrześcijańska Szkoła Tańca „Amen” z Wrocławia organizuje dla wierzących osób samotnych w wieku 25-35 lat przestrzeń do spotkania i bliższego poznania i zaprasza na Chrześcijańskie Szybkie Randki.

Na uczestników czeka dzień pełen wrażeń, wartościowych spotkań i dobrej zabawy. – To już druga edycja chrześcijańskich szybkich randek – pierwszą organizowaliśmy jeszcze przed pandemią – mówi Mateusz Zapart, organizator wydarzenia i założyciel Chrześcijańskiej Szkoły Tańca „Amen”. – Zaplanowaliśmy kilka godzin, by uczestnicy mogli się lepiej poznać. 15 mężczyzn i 15 kobiet w przedziale wiekowym 25-35 lat będzie ze sobą rozmawiać podczas paneli rozmów. Przy stolikach będą czekać partnerki, a partnerzy zmieniać się co kilka minut i przeprowadzać krótkie rozmowy zapoznawcze. Pytania zostały przygotowane przez nas, a uczestnicy poznają je dopiero w trakcie speed datingu. To oczywiście pytania o rzeczy najważniejsze, takie jak wiara, wyznawane wartości, zainteresowania czy podejście do życia. Szybkie randki pomagają przełamać nieśmiałość, blokadę przed pierwszym krokiem i w bezpiecznej przestrzeni odważyć się zadać pytanie i poznać drugą osobę. Potem łatwiej pójść już na prawdziwą randkę – tłumaczy Mateusz Zapart.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję