Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Czy Synod o Synodalności to szansa dla Kościoła?

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

O tym, czym jest ogólnokościelny Synod o Synodalności, jak wyglądał kończący się etap diecezjalny tego Synodu i czy uczestnicy Synodu będą mieli – mają – realny wpływ na Kościół Powszechny i Kościół lokalny – mówi w wywiadzie udzielonym portalowi Archidiecezji Łódzkiej ks. kan. Wiesław Kamiński – przewodniczący Wydziału Duszpasterskiego Kurii AŁ oraz odpowiedzialny za przebieg etapu diecezjalnego Synodu Synodalności.

W związku z zakończeniem etapu konsultacji synodalnych w archidiecezji łódzkiej ks. abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza wszystkich członków zespołów synodalnych (świeckich i duchownych), a także wszystkich, dla których ważna jest przyszłość Kościoła, na spotkanie presynodalne, które odbędzie się 21 maja 2022 r. o godz. 10.00 w kościele Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi.

Program spotkania:

• 10.00 – przywitanie uczestników – abp Grzegorz Ryś,
• 10.10 – przebieg prac synodalnych w archidiecezji łódzkiej – ks. Wiesław Kamiński,
• 10.30 – charakterystyka syntez nadesłanych przez zespoły synodalne jako podstawy syntezy diecezjalnej – prof. Kaja Kaźmierska,
• 11.15 – przerwa na kawę,
• 11.45 – praca w grupach nad projektem syntezy,
• 12.45 – podsumowanie pracy w grupach,
• 13.15 – Msza święta 

2022-05-20 12:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wpatrujcie się w Krzyż

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Pabianice

Justyna Kunikowska

W Wielką Środę ks. Ryszard Stanek proboszcz parafii pw. Maksymiliana Kolbe w Pabianicach w czasie pandemii koronawirusa napisał list do swoich parafian.

 - Nie traćmy nadziei, że Pan Bóg, który jest Panem czasu i historii, do którego należy ostatnie słowo, ma moc z tego doświadczenia wyprowadzić dobro. Skoro Jezus pokonał śmierć i wyszedł z grobu, to nie ma dla Niego sytuacji bez wyjścia. Ufam, że każdy z nas dostrzega już przedziwne dobro, jedność, współczucie, solidarność, poświęcenie, jakie zrodziły te dni i tygodnie. Chcielibyśmy tego więcej, ale nie traćmy Ducha. Jezus żyje. Jest z nami i po naszej stronie. Z Nim idźmy w przyszłość, ku zwycięstwu i Zmartwychwstaniu. – słyszymy w liście. 

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent podpisał ustawę w sprawie czternastej emerytury

2022-06-28 14:01

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

PAP/Rafał Guz

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o kolejnym w 2022 r. dodatkowym rocznym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów, tzw. czternastej emeryturze – poinformowało biuro prasowe KPRP. Dodatkowe świadczenie otrzyma w tym roku ok. 9 mln osób. Wypłaty ruszą pod koniec sierpnia.

Zgodnie z ustawą świadczenie w wysokości najniższej emerytury (1338,44 zł brutto) otrzymają emeryci i renciści, których wysokość świadczeń nie przekracza 2,9 tys. zł.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję