Reklama

Niedziela Wrocławska

Zakończyła się Ogólnopolska Konferencja "Pedagogika Duszy i Ciała"

W sali wykładowej Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu odbyła się II Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Pedagogika Duszy i Ciała”. W prelekcjach stacjonarnie i online uczestniczyli studenci oraz wykładowcy z całej Polski.

ks. Łukasz Romańczuk

dr Agnieszka Lisiecka - Bednarczyk wygłosiła wykład: "Budowanie relacji jako cel i metoda wychowawcza

dr Agnieszka Lisiecka - Bednarczyk wygłosiła wykład:

Na początku konferencji głos zabrał ks. prof. Włodzimierz Wołyniec, rektor PWT we Wrocławiu. W część wykładową wprowadził ks. dr Bartosz Mitkiewicz, koordynator wydarzenia oraz dr Agnieszka Lisiecka-Bednarczyk.

Jako pierwsza wykład wygłosiła dr hab. Monika Adamczyk z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Prelegentka podjęła temat: „Kształcenie w szkołach specjalnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w pandemii Covid-19 w opinii nauczycieli. Doniesienie z badań”.

Następny wykład online poprowadził ks. dr hab. Adam Solak, reprezentujący Akademię Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Temat wystąpienia: „Holizm laborystyczny w rozwoju człowieka”. W tej samej formie była także wykład “Odnajdźmy w SŁOWIE zagubioną duszę” dr Ewy Lewandowskiej - Tarasiuk, [APS Warszawa] oraz dr Magdalena Ostolska [APS Warszawa] i temat: „Akademickie kształcenie pedagogów i nauczycieli jako szansa humanistycznego rozwoju - wybrane zagadnienia”.

Pierwszą część wykładową zakończył ks. dr Kacper Radzki z PWT we Wrocławiu, podejmując zagadnienie: „Pedagogika Duszy i Ciała – czy do tanga trzeba dwojga?”

Druga część konferencji rozpoczęła się od wykładu stacjonarnego dr Sylwii Zydek z PWT we Wrocławiu na temat: „Znaczenie wychowania fizycznego w myśli pedagogicznej Urszuli Ledóchowskiej(1865-1939)”.

Następne trzy wykłady online poprowadzili: dr Mieczysław Sędzicki, [APS Warszawa] „Pedagogika serca” Marii Łopatkowej jako odpowiedź na wyzwania wobec współczesnego wychowania”; dr Joanna Frankowiak z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, temat: „Kształtowanie postaw sprzeciwu młodych dorosłych wobec przemocy w wychowaniu wyzwaniem profilaktyki społecznej” oraz mgr Magdalena Lubońska, z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, z tematem: „Przekaz medialny a wartość i misja ciała ludzkiego”.

Dwa ostatnie wykłady były już w formie tradycyjnej. Ksiądz dr Andrzej Jagiełło z PWT we Wrocławiu przedstawił temat: „Wyposażyć człowieka w nadzieję i siłę do radzenia sobie z dramatami współczesnymi”, a dr Agnieszka Lisiecka-Bednarczyk, z Papieskiego Wydziały Teologicznego we Wrocławiu opowiedziała o budowaniu relacji jako celu i metody wychowawczej.

Reklama

Cała konferencja znajduje się na kanale YouTube „Niedzieli Wrocławskiej”:


2022-05-24 15:59

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Chłopak z wielkim krzyżem znów wyruszył w Polskę

2022-06-27 13:31

[ TEMATY ]

Cudowny Medalik

#świadectwo

Materiał prasowy

Doskonale pamiętamy słynną pielgrzymkę 27-letniego Michała, który w 2020 r. przeszedł Polskę wzdłuż i wszerz, czyniąc tym samym na niej znak krzyża. Modlił się w ten sposób o nawrócenie narodu. W tym roku Michał pielgrzymuje z równie imponującym przesłaniem.

Cel pielgrzymowania związany jest z Cudownym Medalikiem.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Listy o. Pio, które odmieniają życie

2022-07-01 14:17

[ TEMATY ]

św. o. Pio

Mat.prasowy

Co sprawia, że słowa pozostawione przez Ojca Pio są znakomitą pomocą w drodze ku Chrystusowi i w pogłębieniu wiary?

Zakonnik z Pietrelciny był otwarty na to, by być ojcem duchownym każdego człowieka, który szuka Jezusa i który się do niego zwraca. Tak jak kiedyś był ojcem duchownym konkretnych osób, tak i dziś chce być ojcem dla tych, którzy szukają u niego pomocy i wstawiennictwa. Pewną formą przybliżenia się do niego i poznania jego fascynującej postaci jest właśnie korespondencja, którą prowadził. Czy kiedykolwiek się zastanawialiśmy, co ten niezwykły zakonnik mógł zawrzeć w swoich listach? Dzięki staraniom braci kapucynów z wydawnictwa Serafin możemy poznać ogromną część epistolarnej spuścizny Ojca Pio. Za ich sprawą do naszych rąk trafia już III tom Listów Ojca Pio.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję