Reklama

Niedziela Częstochowska

Częstochowa: Dziękujemy, że jesteś Mamą

Aleje Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie w ostatnim czasie wypełniły się kolorowymi sercami. Wszystko za sprawą Dnia Mamy, podczas którego każda Mama została obdarowana najcenniejszym prezentem – modlitwą.

[ TEMATY ]

Serce Mamy dla Mamy

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

W czasach, kiedy atakowane są wartości takie jak: rodzina, związek kobiety i mężczyzny, troska o życie od momentu poczęcia do naturalnej śmieci, takie inicjatywy to duże światło w tunelu postępującej laicyzacji. Mnóstwo miłości do każdej z Mam, wiele uśmiechu i jeszcze więcej modlitwy – tak można podsumować to słoneczne popołudnie w centrum Częstochowy.

O.Waldemar Pastusiak/KSM Archidiecezji Częstochowskiej

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Razem można więcej

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej wraz z portalem niedziela.pl wspólnymi siłami podjęli się zainicjowania akcji „Serce Mamy dla Mamy”. Każdy chętny mógł przekazać intencję – za swoją mamę, za zaprzyjaźnione mamy, czy każda mama za siebie samą. Intencje można było wpisywać przez specjalny formularz na stronie internetowej Tygodnika Katolickiego Niedziela, a młodzież intencje zbierała także w samym centrum Częstochowy – na Alejach Najświętszej Maryi Panny. KSM-owicze rozdawali „Serca Mamy dla Mamy”, a każda z napotkanych osób mogła podać imię mamy, które zostało zapisane na sercu. Młodzi wszystkie te intencje złożyli podczas Apelu Jasnogórskiego 26 maja. – Bardzo nas, młodych, cieszy to, że możemy działać więcej i bardziej również dzięki zaangażowaniu innych. Wraz z portalem niedziela.pl stworzyliśmy piękną inicjatywę. Pierwszy, ale na pewno nie ostatni raz działamy wspólnie. Dzięki formularzowi umieszczonemu na stronie internetowej dotarliśmy do dużej liczby ludzi, którzy bardzo kochają Matkę Bożą, ale nie mogą sami przyjechać do Częstochowy. Mogliśmy dać komuś poczucie modlitewnej opieki. To jest piękne! – mówi zastępca prezesa KSM Archidiecezji Częstochowskiej Magdalena Kowalczyk.

Reklama

Dziękujemy za każdą złożoną intencję. Wszystkie imiona wypisane na sercach trafiły prosto do stóp Matki Bożej.

KSM Archidiecezji Częstochowskiej

Więcej w edycji Częstochowskiej Niedzieli datowanej na 5 czerwca.

2022-05-27 13:19

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Serce Mamy dla Mamy: młodzież zaniesie intencje Matce Bożej Częstochowskiej. ZOBACZ TRANSMISJĘ

Kochani czytelnicy! Portal niedziela.pl wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej zapraszał Was do tego, by z okazji Dnia Mamy podarować swojej Mamie najcenniejszy prezent - modlitwę. Młodzi zaniosą wszystkie te intencje 26 maja podczas Apelu Jasnogórskiego Matce Bożej Częstochowskiej.

26 maja do godz. 14:00 poprzez portal niedziela.pl mogliście składać swoje prośby o modlitwę za Mamy. Za te, z którymi wciąż możecie cieszyć się wspólnie spędzonymi chwilami, ale także i za te, których ziemska wędrówka już się zakończyła.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Wszystkie były piękne

2022-08-15 18:25

ks. Arkadiusz Zych

38 bukietów zostało zgłoszonych do konkursu

38 bukietów zostało zgłoszonych do konkursu

    W święto Matki Boskiej Zielnej 15 sierpnia w Kościelisku panie z Koła Gospodyń Wiejskich zorganizowały kolejną edycję konkursu na najpiękniejszy bukiet.

    38 bukietów zostało zgłoszonych do konkursu. Zioła, kwiaty, pędy zbóż, owoce i trawy – z tego uczestnicy komponowali swoje bukiety. Wszystkie były piękne – dlatego też wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję