Reklama

Niedziela Łódzka

Piotrków Trybunalski: Różaniec mężczyzn już po raz 39

[ TEMATY ]

Archidieceja Łódzka

Archiwum

W pierwszą sobotę czerwca (04.06.2022) ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przeszedł XXXIX Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim. We wspólnej modlitwie wzięło udział ok. sześćdziesięciu piotrkowian.

Męskie dzieło różańcowe trwa w Piotrkowie już czwarty rok. Co miesiąc grupa kilkudziesięciu mężczyzn w różnym wieku gromadzi się, aby z modlitwą na ustach i miłością w sercach przejść spod kościoła Najświętszego Serca Jezusowego do kościoła św. Jacka i św. Doroty – gdzie sprawowana jest wspólnotowa Msza święta. Oprócz przypisanej do duchowości pierwszych sobót miesiąca intencji wynagradzającej za grzechy i bluźnierstwa, piotrkowscy mężczyźni modlą się o pokój na świecie, a także w intencjach rodzin, miasta i Ojczyzny. To, co widać na ulicach miasta raz w miesiącu nie jest tak naprawdę aktem jednostkowym.

Wspólna modlitwa kultywowana jest też w naszych rodzinach, a zaangażowanie w to dzieło mobilizuje nas do walki z własnymi słabościami po to, aby oprócz wzrostu w wierze być również lepszymi, bardziej męskimi i odpowiedzialnymi w życiu naszych rodzin, czy też w miejscu pracy lub nauki. Wymagamy w pierwszej konieczności od siebie, a radością i miłością chcemy jak najpełniej dzielić się z innymi. Już tradycyjnie rozważania kolejnych tajemnic przygotowują sami uczestnicy, opracowując na tą okazję treści pod okiem duchowego opiekuna dzieła, ks. Piotra Niedzielskiego.

Co warto podkreślić, Męski Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim stał się silną płaszczyzną współpracy pomiędzy poszczególnymi wspólnotami parafialnymi z terenu całego miasta, jak i z podmiejskich parafii. Kolejny – już 40. MRPT – odbędzie się w pierwszą sobotę lipca 2022 r.

2022-06-05 09:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Zdążyli uciec

[ TEMATY ]

Archidieceja Łódzka

ks. Karol Skowroński

Parafia Chrystusa Króla w Łodzi przyjmuje uchodźców z Ukrainy.


CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Bądźmy roztropni

2023-01-30 08:12

[ TEMATY ]

duchowość

Fot. Robert Krawczyk/CSPB

Ludzie, którzy żyją tak, jakby Boga nie było, kierują się innymi zasadami, niż ludzie wierzący. Dla nas jest jasne, że Bóg dał Przykazania i człowiek powinien je zachowywać dla własnego dobra i dla dobra społeczności.

Zachowujemy więc je czasem z miłości do Boga, a czasem zwyczajnie z lęku przed karą. Niezachowanie przykazań jest grzechem – lekkim w sprawach mniej ważnych, a ciężkim w sprawach większej wagi. Jeśli zaś człowiek nie uznaje Pana Boga, to wtedy stawia się na Jego miejsce i on jest wtedy najważniejszy i decyduje o tym, co jest dobre a co złe. Przypomina się scena kuszenia z raju, kiedy szatan mówi, że po spożyciu zakazanego owocu „będziecie jako bogowie, znający dobro i zło”. Nie liczy się z prawem Bożym, a najwyżej z ludzkim albo tym co nakazuje ktoś silniejszy od niego.

CZYTAJ DALEJ

Premier: decyzje w sprawie wydłużenia wakacji kredytowych zależą od sytuacji inflacyjnej w Polsce

2023-01-30 11:20

[ TEMATY ]

gospodarka

Adobe Stock

Decyzje w sprawie wakacji kredytowych nie zostały jeszcze podjęte, zależą one od ukształtowania się sytuacji inflacyjnej w Polsce w dalszej części tego roku - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek podczas konferencji prasowej odniósł się do możliwości wydłużenia wakacji kredytowych.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję