Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: X Światowe Spotkanie Rodzin

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

W dniach 23 – 25 czerwca tego roku w Rzymie odbędzie się X Spotkanie Rodzin. Życzeniem Ojca Świętego jest aby równolegle odbyły się także takie spotkania w diecezjach i parafiach.

Duszpasterstwo Rodzin zaprasza rodziny do udziału w Biegu Rodzinnym, który odbędzie się w parku 3 maja w Łodzi, w dniu 23 czerwca o godz. 18 – dla rodziców z dziećmi i o godz. 19 spacer nordic walking dla dziadków z wnukami.

Zapisy na adres mailowy: bieg@csr.org.pl.  Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale.

Reklama

W piątek 24 czerwca zapraszamy rodziny do swoich parafii na czuwanie modlitewne w intencji rodzin zakończone rodzinnym błogosławieństwem.

W sobotę 25 czerwca zapraszamy do katedry na godz. 19.00 na mszę posłania. W łączności z Ojcem Świętym pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Grzegorza Rysia zakończy się X Spotkanie Rodzin w naszej diecezji.

2022-06-06 09:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Wieczory dla Zakochanych

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

Wydział Duszpasterstwa Rodzin i Stowarzyszenie Spotkania Małżeńskie podczas wakacji przygotowali dla narzeczonych kurs przedmałżeński online, w formie Wieczorów dla Zakochanych. Kurs odbywać się będzie dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki o godz. 19:00, w dniach od 19 lipca do 11 sierpnia.

CZYTAJ DALEJ

Pierwszy czciciel Pani z Guadalupe

Niedziela Ogólnopolska 50/2006, str. 27

[ TEMATY ]

Matka Boża z Guadalupe

Juan Diego

Graziako

Cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe

Cudowny obraz Matki Bożej z Guadalupe

Ojciec Święty Jan Paweł II podczas swej wizyty w Meksyku 31 lipca 2002 r. wyniósł Juana Diego do chwały ołtarzy. Został on pierwszym świętym Indianinem.

Tereny dzisiejszego Meksyku od dawna zamieszkiwały różne plemiona, w tym również Majowie, którzy wówczas tworzyli silne państwo i charakteryzowali się wysoką kulturą. W XI stuleciu imperium Majów podbili Aztekowie, którzy przywędrowali z północy kontynentu i osiedlili się na tym terenie. Aztekowie stopniowo podporządkowywali sobie tubylcze plemiona oraz niweczyli kulturę Majów. Konkwista hiszpańska (1519-21 r.) pod wodzą Hernána Cortésa położyła kres imperium Aztekow.

CZYTAJ DALEJ

Oderwać się od ducha tego świata

2022-12-09 12:12

[ TEMATY ]

gorzów

33‑dniowe rekolekcje

Jarosław Libelt

W parafii św. Józefa w Gorzowie Wielkopolskim zakończyły się rekolekcje 33-dniowe prowadzące do całkowitego oddania się w niewolę Jezusowi przez Maryję. Ósmego grudnia, czyli w uroczystość Niepokalanego Poczęcia, a jednocześnie w święto patronalne Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej ponad 20 uczestników zawierzyło w ten szczególny sposób swoje życie Matce Bożej.

Już po raz szósty w grodzie nad Wartą udało się wprowadzić w życie te wyjątkowe duchowe zmagania, które opierają się na traktacie św. Ludwika Marii Grignion de Montforta. Przeprowadza je co roku, wraz z Ojcami Oblatami, Stowarzyszenie św. Eugeniusza de Mazenoda.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję