Reklama

Kościół

"GRATIAS DOMINE"

Czy doczesność jest w sprzeczności z wiecznością? Jak okazywać miłość Stworzycielowi przez poszanowanie dzieła stworzenia?

Do obejrzenia nowopowstałego filmu "GRATIAS DOMINE" na podstawie encykliki "Laudato si"w nagraniu zaprasza ks. Zbigniew Kucharski - sekretarz Zespołu Laudato Si przy Radzie ds. Społecznych przy Konferencji Episkopatu Polski.

Film można obejrzeć Zobacz oraz Zobacz

Jeżeli podobało się Tobie: polub na Facebooku, subskrybuj na You Tube, udostępnij innym. I Ty możesz przez media społecznościowe docierać do serc i sumień innych ludzi.

Reklama

Serdeczne podziękowanie dla Katolickiego Tygodnika Niedziela oraz Fundacji Instytut Mediów za wspieranie tego dzieła.

Redakcja www.ekomaika.pl

2022-06-09 11:53

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gratias Domine

[ TEMATY ]

EKOMAIKA

ekomaika.pl

O poszanowaniu dzieła stworzenia, grzechu i nawróceniu ekologicznym, chrześcijańskiej wizji ekologii, zagrożeniu animalizacją ludzi i humanizacją zwierząt.

Poszanowanie dzieła stworzenia jest wyrazem miłości do Boga – mówił bp Tadeusz Lityński przewodniczący Zespołu Laudato Si na rozpoczęcie konferencji Gratias Domine, która odbyła się 10 października br. W kontekście konferencji i sytuacji na świecie biskup zwrócił uwagę, że nasza cicha modlitwa o pokój jest troską o wspólny dom, a wojna także przyczynia się do katastrofy ekologicznej. Odpowiadając na prośbę papieża uczestnicy na rozpoczęcie spotkania odmówili wspólnie modlitwę w intencji pokoju na świecie i ochrony świata stworzonego. Biskup również podkreślił ważność potrzeby budzenia świadomości i odpowiedzialności chrześcijańskiej za powierzony nam przez Boga świat.

CZYTAJ DALEJ

Abp Grysa zawierzył swoja posługę nuncjusza apostolskiego na Madagaskarze Matce Bożej

2022-12-02 18:55

[ TEMATY ]

Jasna Góra

nuncjusz

Madagaskar

BPJG

Abp Tomasz Grysa

Abp Tomasz Grysa

By powierzyć Matce Bożej swoją nową misję nuncjusza apostolskiego na Madagaskarze i delegata apostolskiego na Komorach na Jasną Górę przyjechał abp Tomasz Grysa. - Proszę Maryję, aby na tej nowej drodze była moja Przewodniczką. Jasna Góra jest zawsze dla mnie punktem odniesienia, tu kiedyś też pieszo pielgrzymowałem – powiedział abp Grysa.

Decyzją papieża Franciszka duchowny będzie teraz pełnił posługę nuncjusza apostolskiego na Madagaskarze i delegata apostolskiego na wyspach Komorach i wyspie Reunion. Dotychczas posługiwał w papieskich przedstawicielstwach, m.in. w Rosji, Indiach, Belgii, Brazylii, Meksyku, w stałej misji przy ONZ, a także w Izraelu i Palestynie. Pochodzi z Poznania.

CZYTAJ DALEJ

Prof. M. Melnyk: Zrozumieć Papieża. Rytuały, symbole, gesty…

2022-12-03 08:00

[ TEMATY ]

Ukraina

Franciszek

wojna na Ukrainie

Grzegorz Gałązka

„Papieskie słowa i obrzędy związane z wojną rosyjsko-ukraińską są nierozłączne. Papież często więcej komunikuje przez obrzęd, gest i symbole religijne niżeli przez tekst werbalny. Papież wojnę przeżywa w sakralnej przestrzeni znaków i symboli. Papieskie myśli można «widzieć» na kilku poziomach komunikacyjnych” – pisze prof. Marek Melnyk w artykule pt. „Zrozumieć Papieża. Rytuały, symbole, gesty…”.

Teolog i religioznawca, zajmujący się historią Kościoła greckokatolickiego i dialogiem polsko-ukraińskim z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, zaznacza: „Gdybyśmy wyraźnie oddzielili papieskie słowa i symbole, przez które mówi o wojnie na ziemi ukraińskiej, to jego przekaz zawiera wyraźne potępienie wojny jako uobecnienie zła w zbawionym świecie. Papież nieustannie przypomina, że zło jest a nie powinno być. Papież jest zrozumiały bez słów. Jego komunikat wykracza poza to, co można zwerbalizować, uchwycić pojęciami, wypowiedzieć, napisać. Papież chce być zrozumiany przez mowę gestu, symbolu, misterium”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję