Reklama

Wiara

Czy potrafimy się jeszcze modlić? Rozważania na czasy niepokoju

Żyjemy w świecie, w którym, coraz częściej nie czujemy się bezpiecznie. Ostatnie wydarzenia dla wielu z nas były źródłem wielu trudnych emocji; niepokoju, strachu, gniewu, smutku. Świat zaczął się zmieniać, stał się niepewny, zaczęliśmy oddalać się od innych i od Boga. Czy możemy jeszcze wrócić do tego, co było? Czy uda się nam odnaleźć pokój i ciszę?

[ TEMATY ]

modlitwa

Karol Porwich/Niedziela

Niezaprzeczalnie potrzebujemy osobistego kontaktu z Bogiem i z drugim człowiekiem. Na nowo potrzebujemy znaleźć drogę do Chrystusa, do Jego miłości. W niepewności i niepokoju potrzebujemy odnaleźć ciszę, która pomoże wrócić nam do miejsca, w którym będziemy mogli na nowo rozpocząć drogę do uzdrowienia.

Bóg jest. Zawsze. On jest JESTEM (WJ 3, 14). Pragnie naszego dobra, kocha nas bardziej niż sami siebie kochamy i niż może nas kochać jakikolwiek człowiek. Stawanie przed Nim w prawdzie, w poczuciu swojej słabości, ale i w przekonaniu, że jesteśmy Jego umiłowanymi dziećmi, uwalnia nas, wprowadza w nasze życie nadzieję i wolność. Stawajmy przed Nim w ufności, przed tabernakulum, kiedy jest wystawiony w monstrancji na ołtarzu. W łączności z Matką Najświętszą, która w najwspanialszy sposób oddawała cześć swemu i Bożemu Synowi, oraz ze świętymi, którzy dobrze wykorzystali czas dany im przez Boga na tej ziemi. Tworzymy modlitewną wspólnotę, która jest podstawą wszelkiego działania. Korzystajmy z Bożego zaproszenia i owoców modlitewnej refleksji krakowskiej pustelnicy – s. Bożeny Marii, by wzrastać w Bożej miłości i pociągać do Niego innych.

Czekam na ciebie

Jezus obecny nieustannie w Najświętszej Hostii dniem i nocą czeka na ciebie, pragnąc wejść w twoje utrudzenie, odebrać ciężary, które cię przygniatają. On – prawdziwie obecny w Eucharystii – jest cały dla ciebie. Ja, obecny, żywy, prawdziwy Bóg, czekam na ciebie. Pragnę mówić do twego serca, zapewniać je o miłości ogarniającej cię zewsząd, zdolnej przemienić, nieskończenie większej od twojej słabości, biedy… Dla ciebie pozwoliłem się zamknąć w tabernakulach świata. Stąd promienieje na ciebie Moja miłość. Ta miłość przyzywa cię, przyciąga słodkimi więzami. Pragnę cię nią obdarować. Twoje serce tęskni za miłością, która nie stawia warunków. Taka jest Moja miłość. Ona jest dla ciebie. Ta miłość pragnie cię zewsząd ogarniać i przemieniać. Im większe zadano ci rany, tym bardziej pragnę być przy tobie. Im bardziej się zagubiłeś, tym więcej miłosierdzia i łaski pragnę ci okazać. Dziecko, chcę, abyś doświadczało mojego czułego dotknięcia. Pragnę leczyć twoje rany, zalewając je Moim miłosierdziem, w strumieniach którego się zanurzasz, ilekroć przebywasz w mojej bliskiej obecności, wpatrując się we Mnie.

Reklama

Czekam na ciebie. Jestem blisko. Pragnę mówić do twojej duszy, wchodząc najgłębiej w twoją samotność. Moje słowo pełne pociechy chce dotrzeć do tych miejsc w tobie, które są jeszcze spowite mrokiem zwątpienia, braku nadziei… Chcę usuwać z nich gorycz niezgody na siebie i los, rozlewając słodycz mej miłości. Usilnie szukam drogi do twego serca. Usłysz moje wyznanie: „Kocham cię”. Odpowiedz na moje pragnienie spotkania z tobą. Czekam jak oblubieniec na oblubienicę. Czekam z Sercem płonącym miłością do ciebie. Nie myśl już, że nikt o tobie nie pamięta. Ja o tobie pamiętam. Czekam na ciebie.

Uczę cię milczenia

Dobry jest Pan dla ufnych. Dla duszy, która Go szuka. Dobrze jest czekać w milczeniu ratunku od Pana. (Lm 3, 25–26) Milczenie przed Jezusem w Najświętszej Eucharystii otwiera twoje serce na Jego żywą obecność. Sam Pan wprowadza cię w tajemnicę milczenia, które staje się mową twojej duszy. Przemawiam do ciebie milczeniem. Żywy, wszechmocny, mieszkam w okruszynie chleba. Uciszam hałas, z którym do Mnie przychodzisz. Wprowadzam cię w modlitwę pełną milczenia. Posyłam ci Ducha Świętego, który uzdalnia do trwania w niej, do wiary we Mnie, do szukania Mnie sercem w wolności od polegania na tym, co zmysłowe. Moje dziecko, zamilknij wobec majestatu twego Boga. Wolne od lęku, trwaj w milczeniu. Nie tylko zmysłami, lecz i oczami serca wpatruj się we Mnie, a ogarnie cię pełna pokoju obecność żywego Pana. Jestem miłością i miłosierdziem. Jestem światłem twojej duszy. Pokorny i milczący wprowadzam cię w tajemnice zakryte przed mędrcami. Milczenie Serca jest dziełem mojego Ducha w tobie. Moja obecność przenika cię, uciszając niepokoje twego serca. Milczenie jest adoracją żywego Boga, która niesie ci uzdrowienie. Moje dziecko, milcząc w obliczu mojej świętości i wielkości, wyznajesz swoją małość. Tak otwierasz się na bezmiar mojej miłości, a Ja przenikam twoje serce wiarą i ufnością.

Fragmenty pochodzą z książki s. Bożeny Marii Hanusiak „Ja Jestem. Spotkania z Jezusem Eucharystycznym”, Wydawnictwo Esprit, 2022

2022-06-15 20:54

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Światowa Rada Kościołów przyłącza się do dnia modlitw o zakończenie pandemii

[ TEMATY ]

modlitwa

koronawirus

Adobe.Stock

Światowa Rada Kościołów (SRK) postanowiła przyłączyć się do światowego dnia modlitw o ustanie pandemii koronawirusa. Do wspólnych modlitw 14 maja włączą się także członkowie 350 Kościołów członkowskich ŚRK: protestanckich, anglikańskich i prawosławnych, głosi deklaracja opublikowana w Genewie.

„Wielu z nas przeżywa strach i niepewność, rozdzielenie oraz izolację, często też przypadki śmierci bliskich z ich rodzin lub wspólnot kościelnych”, stwierdził tymczasowy sekretarz generalny ŚRK, Ioan Sauca i zaapelował: "Ponieważ musimy w dalszym ciągu wspólnie szukać drogi wyjścia z tego globalnego kryzysu zdrowotnego, o wspólnej woli wzajemnej troski świadczy ogarniająca świat jedność w modlitwie".

CZYTAJ DALEJ

Nakazane święta kościelne w 2022 roku

[ TEMATY ]

Msza św.

kalendarz

kalendarium

Karol Porwich/Niedziela

Publikujemy kalendarz uroczystości i świąt kościelnych w 2022 roku.

Ustalanie daty Paschy Ojcowie Soboru w Nicei (325 r.) zlecili patriarsze Aleksandrii, dlatego że miasto to słynęło z wysokiego poziomu studiów w dziedzinie astronomii. Biskup Aleksandrii miał każdego roku przekazywać dokładnie ustaloną datę Wielkanocy do Rzymu, skąd przesyłano ją pozostałym Kościołom, aby te z kolei mogły ją ogłosić w Uroczystość Objawienia Pańskiego. Zwyczaj ten przetrwał w Kościele aż do dnia dzisiejszego.

CZYTAJ DALEJ

Improwizacje organowe na temat pieśni maryjnych

2022-08-12 22:30

plakat organizatorów

    Krakowscy Karmelici Bosi serdecznie zapraszają na koncert maryjny w ramach cyklu „Karmelitańskie Spotkania z Muzyką Organową”.

    Wydarzenie odbędzie się w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w poniedziałek 15 sierpnia w kościele Karmelitów Bosych ( przy ul. Rakowickiej 18). Początek o godz. 19:00

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję