Reklama

Niedziela Świdnicka

Dzierżoniów. O pracy na misjach z o. Krzysztofem Zębikiem

Na zaproszenie ks. Piotra Sipiorskiego, na misyjne spotkanie ze szkolną młodzieżą pozytywnie odpowiedział o. Krzysztof Zębik.

[ TEMATY ]

misje

Sudan Południowy

Dzierżoniów

ks. Krzysztof Zębik

archiwum prywatne

Spotkanie z misjonarzem było podsumowaniem szkolnej działalności misyjnej wśród uczniów

Spotkanie z misjonarzem było podsumowaniem szkolnej działalności misyjnej wśród uczniów

Pochodzący z Dzierżoniowa misjonarz odpowiadał uczniom szkoły podstawowej o pracy ewangelizacyjnej i humanitarnej w Sudanie Południowym, w którym posługuje od ponad pięciu lat.

- Jestem proboszczem w sudańskiej parafii w Yirol. Dzięki naszym dobroczyńcom, jestem w stanie dotrzeć do ludzi, odpowiadając na największe ich potrzeby. Nasza parafia angażuje się w szkolnictwo, wspomagamy szpitale, dożywiamy dzieci, budujemy kaplice i klasy dla szkół, organizujemy warsztaty dla młodzieży, angażujemy się w budowę jedności i pokoju poprzez spotkania, konkurs piłki nożnej i siatkowej – opowiadał Kombonianin. Sudan Południowy jako najmłodsze Państwo wciąż jest uzależnione od pomocy z zewnątrz.

2022-06-15 13:38

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dzierżoniów. Niezwykły koncert misjonarza

[ TEMATY ]

Dzierżoniów

Zygmunt Romanowski

archiwum prywatne

Zygmunt Romanowski podczas wizyty w Dzierżoniowie

Zygmunt Romanowski podczas wizyty w Dzierżoniowie

Do parafii Św. Jerzego zawitał świecki misjonarz i ambasador miłości Bożej - Zygmunt Romanowski.

Porzucony, w dzieciństwie przeszedł bardzo ciężką chorobę, która spowodowała paraliż rąk i nóg. Jego życie było bardzo poważnie zagrożone. W niewytłumaczalny sposób wyszedł ze śmiertelnej choroby, jednak pozostawał przez dłuższy czas niemową. Przebywając w ośrodku prowadzonym przez siostry zakonne, odzyskał mowę mając 7 lat. Jego pierwsze wypowiedziane słowa były słowami modlitwy.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Prezes NBP: od końca pierwszego kwartału 2023 r. inflacja zacznie systematycznie i szybko spadać

2022-12-08 15:51

[ TEMATY ]

gospodarka

Adobe Stock

Spodziewamy się, że od końca pierwszego kwartału, czyli marca, kwietnia 2023 r. inflacja zacznie systematycznie i szybko spadać - podkreślił w czwartek prezes NBP Adam Glapiński. Dodał, że sytuacja ekonomiczna Polski na tle innych państw UE jest wyjątkowo dobra.

Szef Narodowego Banku Polskiego podczas czwartkowej konferencji prasowej przyznał, że obecna inflacja jest bardzo wysoka. "Ale to jest cały czas płaskowyż, czyli są górki, są dołki, ale nie ma tu gwałtownego pięcia się w górę" - zwrócił uwagę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję