Reklama

Niedziela Łódzka

Nie wiesz, co dalej? Ta książka jest dla Ciebie!

Znalazłeś się w duchowym „dołku”? Chciałbyś w pełni zaufać Bogu, ale coś cię hamuje? Nie czekaj, zacznij działać!

[ TEMATY ]

Archidieceja Łódzka

Archiwum prywatne

„Ruchome schody. Rozwój przez regres” to książka, która powstała z myślą o osobach, które doświadczyły upadku na drodze wiary i nie potrafią wyjść z duchowego kryzysu. - Zdałem sobie sprawę, jak często w życiu duchowym pojawia się poczucie porażki, i jak ważne jest podejście do tego stanu. To jest książka przede wszystkim dla tych, którzy w sposób depresyjno-histeryjny przeżywają poczucie, że się duchowo nie rozwijają, że bardzo by chcieli, ale mają wrażenie, że im to w ogóle nie wychodzi. Uważam, że przyda się także osobom, które mają ochotę zrezygnować z prób rozwoju, bo stwierdzają, że nie mają one znaczenia, a życie rzadko przynosi trwałe zmiany – powiedział o. Wojciech Jędrzejewski OP, autor książki. Dominikanin podaje cenne rady, jak powstać z kryzysu i dążyć do Celu. Przytacza historie biblijnych postaci, które doświadczyły bolesnych upadków. Autor przekonuje, że każda trudna sytuacja może zostać pomyślnie rozwiązana i przynieść Boże owoce. O. Wojciech Jędrzejewski współtworzy Dominikański Ośrodek Kaznodziejski. Jest autorem wielu książek, m.in. „Tęsknota, która rozszerza serce”. Prowadzi warsztaty zarówno z zakresu rozwoju osobistego, jak i z czytania Pisma św. Książki o. Wojciecha Jędrzejewskiego dostępne są m.in. w księgarniach internetowych.

2022-06-20 20:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Wotum za Cud nad Wisłą

[ TEMATY ]

Archidieceja Łódzka

Piotr Drzewiecki

W 102. rocznicę Bitwy Warszawskiej w sanktuarium Matki Boskiej Zwycięskiej odbyły się uroczystości odpustowe. Świątynia jest wotum łodzian za Cud na Wisłą.

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Papież do włoskiej młodzieży: bądźcie „poetami pokoju”

2022-11-28 15:17

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay

Ojciec Święty przyjął na audiencji studentów i nauczycieli biorących udział we włoskim projekcie edukacyjnym formującym do pokoju i troski o drugiego człowieka. Jego zwieńczeniem będzie marsz z Perugii do Asyżu, na którym młodzi przedstawią wypracowane przez siebie propozycje pokojowe. Papież postawił im za wzór Jana XXIII, i jego wciąż aktualną encyklikę nt. pokoju, oraz Martina Luthera Kinga. „Bądźcie poetami pokoju” – apelował Franciszek.

Nawiązując do Asyżu, gdzie młodzi spotkają się w przyszłym roku, Papież przypomniał, że związany z tym miastem św. Franciszek wciąż inspiruje i nadal pozostaje symbolem pokoju, braterstwa i miłości do bliźnich. Wskazał, że dzisiejszy świat pilnie potrzebuje wzięcia troski za drugiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję