Reklama

Niedziela Łódzka

Łask: Wierzący nie może kierować się opinią innych o Eucharystii

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa po uroczystej mszy świętej w kolegiacie, ulicami Łasku przeszła tradycyjna procesja do czterech ołtarzy.

We wstępie do mszy świętej proboszcz ks. kan. Piotr Pirek zapowiedział, że tradycyjnie podczas Eucharystii wierni i kapłani modlić się będą w intencji łaskiego rzemiosła. - Dzisiejsza uroczystość uczy nas zawierzenia Bogu, który sam mówi do nas: „To jest ciało moje”. Bóg dał nam faktycznie wolną wolę, by odpowiedzieć na to proste zaproszenie. Są ludzie, którzy wierzą, ale ich wiara jest martwa, bez wspólnot, bez kościoła. Są też ludzie, którzy przyjmują komunię bez wiary, a dalej w duchowość już nie chcą kroczyć. Dla innych jest to obiekt drwin, dla innych o tylko kawałek chleba. Ale to nie ci mają kształtować nasze podejście do Eucharystii (…) Wierzący nie może kierować się opinią innych o Eucharystii! Prawda płynie z ust samego Jezusa. Który mówi jasno: „To jest ciało moje, to jest krew moja”. Dzięki Eucharystii chrześcijanie żyją w Chrystusie, który jest prawdziwym życiem – mówił w homilii proboszcz łaskiej kolegiaty. - Chrystus chce kształtować nasze postawy tu i teraz. On chce byśmy wartościowali jego oczami. Dzisiejsze święto niesie zachętę, abyśmy zawierzyli Jego słowu. Tylko on daje moc, energię, siłę do działania. Odłóżmy na bok naszą pychę. On jest prawdziwym życiem i pełnią szczęścia. Wybór jest w naszych rękach. Nie bójmy się zawierzyć Jezusowi! – przekonywał ks. Pirek.

Po uroczystej Eucharystii z łaskiej kolegiaty wyruszyła tradycyjna procesja do czterech ołtarzy, przygotowanych przez łaskich rzemieślników, strażaków i parafian. - Siostry i bracia, jakby inaczej wyglądał ten świat, gdybyśmy rzeczywiście stanowili jedno. Ja bardzo często dziękuję Bogu za otwarte serca, jakie pojawiły się w nas w momencie kiedy wybuchła wojna na Ukrainie. Za to, że tylu naszych braci i sióstr znalazło dom, znaleźli gesty jedności z naszej strony. Jak bardzo nam dziś jeszcze potrzeba tej jedności, sami dobrze to wiemy. Jak bardzo potrzeba, abyśmy się stawali jedno. A tej jedności sami z siebie nigdy nie osiągniemy. Te jedność może dać nam tylko Jezus Chrystus, który nam się daje w Eucharystii. Jezus, który nam przebacza grzechy i uczy nas przebaczać sobie nawzajem. Ten, który prowadzi nas do komunii, do jedności. Dziś włączamy się wszyscy w Jego modlitwę z Ostatniej Wieczerzy: „Spraw Ojcze abyśmy byli jedno!” – mówił przy ostatnim ołtarzu ks. Andrzej Michalak, wikariusz.

Procesja Bożego Ciała zakończyła się pod kolegiatą, gdzie proboszcz udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

2022-06-17 17:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: W oczekiwaniu na dobrą nowinę

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

W Teatrze Muzycznym w Łodzi odbył się koncert „W oczekiwaniu na dobrą nowinę”, którego pomysłodawcą i głównym organizatorem był o. Józef Łągwa SJ.

CZYTAJ DALEJ

Co naprawdę świętujemy?

W Boże Narodzenie warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań: Dlaczego Syn Boży stał się człowiekiem? Po co nastąpiło Wcielenie? Po co żłóbek i kolędy?
Po co przygotowania i karp, i choinki?

W wyznaniu wiary mówimy: „On to dla nas, ludzi, i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy”. Jezus przychodzi do człowieka, staje się człowiekiem dla nas i dla naszego zbawienia, abyśmy mieli uczestnictwo w życiu Bożym. Słowo stało się ciałem, aby nas zbawić, to znaczy, aby nas zjednoczyć z Bogiem, aby dać nam możliwość zamieszkania z Nim w wieczności, co więcej – abyśmy mogli lepiej wniknąć w Bożą miłość.

CZYTAJ DALEJ

Młode Homilie #129

2023-01-29 08:31

[ TEMATY ]

Młode Homilie

Ewangelia komentarz

ks. Konrad Jasiewicz

aspekty.niedziela.pl

Młode Homilie #129

Czy chcesz być szczęśliwy? Co to w ogóle znaczy? I czy każdy może osiągnąć taki stan? Posłuchajcie komentarza ks. Konrada Jasiewicza na IV niedzielę zwykłą. Filmik znajdziecie tutaj, a tekst Ewangelii tutaj. Młode Homilie – dla młodych i młodych duchem!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję