Reklama

Kościół

Bliźniaczki Laskowskie: Rodzina jest dla nas największym darem

Bliźniaczki Laskowskie to znane i lubiane influencerki modowe, które bardzo chętnie na swoich profilach promują wartości rodzinne i chrześcijańskie. Z okazji rozpoczynającego się właśnie w Watykanie Światowego Spotkania Rodzin, zapytaliśmy je o kilka ważnych rodzinnych spraw.

2022-06-22 08:17

[ TEMATY ]

rodzina

Archiwum prywatne Bliźniaczek Laskowskich

Damian Krawczykowski: Kim dla Was jest Wasza rodzina? Czy czujecie powołanie do życia rodzinnego?

Bliźniaczki Laskowskie: Rodzina jest dla nas największym darem :) jest spełnieniem, wsparciem, jest czymś bezcennym. Tak, bardzo czujemy życie do powołania rodzinnego, od kiedy też zostałyśmy mamami czujemy, że spełniamy się w tym całkowicie.

W jaki sposób w swoich rodzinach staracie się rozwijać miłość i wzajemne relacje?

Reklama

Staramy się pokazywać sobie, że jesteśmy dla siebie ważni, że się o siebie troszczymy. Staramy się też dużo rozmawiać ze sobą. Myślimy, że bardzo ważne są też małe gesty, docenianie, komplementy.

A czy Waszym zdaniem da się wspólnie w rodzinie wzrastać w wierze?

Oczywiście, że się da. Na pewno ważne jest też w małżeństwie, żeby obie strony tego chciały, żeby czuły pragnienie wzrastania w wierze. Zawsze mówimy też, że warto swoje codzienne rodzinne obowiązki oddawać Panu Bogu jako modlitwę :)

Justyna Grabowska Fotografia /fb.com/blizniaczkilaskowskie

W jaki sposób żyjąc w rodzinie możemy świadczyć o Jezusie? Ewangelizować?

Myślimy, że najlepsze świadectwo i ewangelizacja, to własny przykład. Nie przekonywanie na siłę do swoich wartości, tylko życie nimi tak, aby inni to widzieli i zapragnęli tego samego. Dobrze jest, jeśli inni widzą naszą dobrą relacje, jeśli widzi się miłość między nami w rodzinach.

Uważamy, że każdy pragnie tej prawdziwej, szczerej miłości. Taką możemy osiągnąć budując przede wszystkim na Jezusie :) i nie mówimy tutaj tylko o budowaniu relacji małżeńskiej, ale przede wszystkim własnej relacji z Nim - dobra będzie rzutować na nasze relacje z innymi :)

Więcej o Bliźniaczkach Laskowskich: Zobacz profil INSTAGRAM

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Włosi bronią rodziny: będzie kolejny Family Day

[ TEMATY ]

rodzina

Nie wystarczy jednorazowa manifestacja; w obecnym świecie trzeba głośno upominać się o prawa rodziny i nie pozwalać, by poddała się ona nowym modelom kulturowym, które sprzeciwiają się naszej tradycji. W ten sposób Komitet „Chrońmy nasze dzieci”, który zorganizował w czerwcu w Rzymie ponadmilionową manifestację w obronie rodziny, zapowiada na wrzesień kolejną odsłonę marszu.

Pierwsza impreza przebiegała pod hasłem „Stop gender”, teraz organizatorzy chcą się skoncentrować na obronie tradycyjnego małżeństwa. Jesienią we włoskim parlamencie ma być bowiem głosowany projekt prawa legalizującego związki osób tej samej płci, z jednoczesnym przyznaniem im prawa do adopcji dzieci.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Pamięci Profesorów Lwowskich

2022-07-04 16:54

Magdalena Lewandowska

Od lat pod tym pomnikiem przypominamy ich los, ale nigdy wcześniej napis na tym monumencie „Nasz los przestrogą” nie brzmiał tak dramatycznie jak dziś, gdy na Ukrainie trwa wojna - mówił rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Arkadiusz Wójs.

Od lat pod tym pomnikiem przypominamy ich los, ale nigdy wcześniej napis na tym monumencie „Nasz los przestrogą” nie brzmiał tak dramatycznie jak dziś, gdy na Ukrainie trwa wojna - mówił rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Arkadiusz Wójs.

Środowisko akademickie Wrocławia uczciło pomordowanych profesorów lwowskich w 81. rocznice rozstrzelania przez Niemców.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św., której w kościele akademickim Najświętszego Serca Jezusowego przewodniczył salezjanin ks. Mariusz Kostrzewski. W homilii ksiądz katecheta z Akademickiego Liceum Politechniki Wrocławskiej podkreślał, że Jezus pokonał śmierć, w nim mamy życie: – Z perspektywy Jezusa śmierć nie jest ostatecznym końcem, śmierć jest jak sen. Gdy wspominamy ten wielki dramat – który w 1941 roku już w nocy z 3 na 4 lipca rozegrał się we Lwowie, kiedy do domu lwowskich profesorów wdarli się mordercy i zabili nie tylko ich, ale także ich rodziny, bliskich – wiemy, że oni wstaną z tego snu śmierci. Być może już cieszą się Niebem, a być może jeszcze potrzebują naszej modlitwy. Po Mszy św. udamy się pod Pomnik Martyrologii Profesorów Lwowskich. Tutaj modlimy się za ich duszę, a tam będziemy dbać o pamięć poległych profesorów i ich rodzin – mówił kaznodzieja. I dodał: – Najważniejszy nie jest sam pomnik, ale przede wszystkim nasza obecność i nasza pamięć o nich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję